Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2015 > 15:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 mai 2015, ora 15:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 285/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.9/2015 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.127/2007 privind Gruparea europeană de cooperare teritorială
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:292 143 85 11 10 14 18 11
- voturi pentru (DA):292 143 85 11 10 14 18 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
30. Boghicevici Claudia PNL DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PSD DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana - DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul - DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel PSD DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Guran Virgil - DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Holban Titi PSD DA
121. Horga Vasile PNL DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat - DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Lubanovici Mircea PNL DA
142. Manolache Marius PSD DA
143. Manolescu Oana Minoritati DA
144. Marcoci Vlad PSD DA
145. Marcu Viorica PNL DA
146. Marian Ion Cristinel ND DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Marocico Ion Minoritati DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian PNL DA
155. Mihăilă Ioan PSD DA
156. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
157. Militaru Lucian PNL DA
158. Mincă Liliana ND DA
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mitrea Manuela PSD DA
161. Mîrza Gavril PSD DA
162. Mocanu Adrian PSD DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mocioi Niculina PNL DA
165. Moisii Constantin PSD DA
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Molnar Zsolt UDMR DA
168. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
169. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
170. Movilă Petru ND DA
171. Munteanu Ioan PSD DA
172. Murgu Neagu PSD DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Necula Cosmin PSD DA
176. Negruț Clement ND DA
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
179. Nichita Cristina PSD DA
180. Nicoară Romeo Florin PNL DA
181. Nicolae Alexandri PNL DA
182. Nicolae Florian PSD DA
183. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
184. Niculae Aurel PSD DA
185. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
186. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
187. Nistor Laurențiu PSD DA
188. Nistor Marioara PSD DA
189. Niță Constantin PSD DA
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Oajdea Daniel Vasile ND DA
193. Ochi Ion PSD DA
194. Orban Ludovic PNL DA
195. Oros Nechita-Adrian PNL DA
196. Palașcă Viorel ALDE DA
197. Palăr Ionel PNL DA
198. Paleologu Theodor PNL DA
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Pană Adriana-Doina PSD DA
201. Pardău Dumitru PNL DA
202. Paul Maria-Andreea PNL DA
203. Păun Nicolae Minoritati DA
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petrescu Petre - DA
208. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
209. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL DA
211. Popa Radu Mihai - DA
212. Popeangă Vasile PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PNL DA
214. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
215. Potor Călin PSD DA
216. Pușcaș Iacob PSD DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
218. Răducanu Ion PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo - DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PNL DA
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roșca Mircea PNL DA
228. Sava Andrei-Valentin PSD DA
229. Săpunaru Nini PNL DA
230. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
231. Scarlat George PNL DA
232. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
233. Secară Florin Mihail PNL DA
234. Sefer Cristian-George PSD DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Simedru Dan Coriolan PNL DA
237. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
238. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
239. Stan Ioan PSD DA
240. Stan Ion PSD DA
241. Stanciu Anghel PSD DA
242. Stancu Ionel Minoritati DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Stoica Mihaela - DA
246. Stragea Sorin Constantin PSD DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Stroe Radu PSD DA
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surdu Raluca PNL DA
252. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL DA
256. Șova Lucian PSD DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tabugan Ion PSD DA
260. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
261. Tararache Mihai PNL DA
262. Tămâian Ioan PNL DA
263. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
267. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
268. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PNL DA
271. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
272. Tomac Eugen ND DA
273. Traicu Rodin PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
277. Udriște Gheorghe PNL DA
278. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
279. Ursărescu Dorinel ALDE DA
280. Varga Lucia-Ana PNL DA
281. Varga Vasile PNL DA
282. Vladu Iulian PNL DA
283. Vlase Petru Gabriel PSD DA
284. Vlădoiu Aurel PSD DA
285. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
286. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
287. Weber Mihai PSD DA
288. Zaharcu Neviser PSD DA
289. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
290. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
292. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 11 aprilie 2021, 16:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro