Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2015 > 15:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 mai 2015, ora 15:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 338/2015 privind standardizarea națională
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:289 140 84 11 10 14 18 12
- voturi pentru (DA):289 140 84 11 10 14 18 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
30. Boghicevici Claudia PNL DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PSD DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Dascălu Constantin PNL DA
72. Deaconu Mihai ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul - DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel PSD DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL DA
114. Gudu Vasile PNL DA
115. Guran Virgil - DA
116. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat - DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
140. Lubanovici Mircea PNL DA
141. Manolache Marius PSD DA
142. Manolescu Oana Minoritati DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marocico Ion Minoritati DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Melinte Ion PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihai Aurelian PNL DA
154. Mihăilă Ioan PSD DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Militaru Lucian PNL DA
157. Mincă Liliana ND DA
158. Mircovici Niculae Minoritati DA
159. Mitrea Manuela PSD DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mocioi Niculina PNL DA
164. Moisii Constantin PSD DA
165. Moldovan Ioan ALDE DA
166. Molnar Zsolt UDMR DA
167. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
168. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
169. Movilă Petru ND DA
170. Munteanu Ioan PSD DA
171. Murgu Neagu PSD DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Neacșu Marian PSD DA
174. Necula Cosmin PSD DA
175. Negruț Clement ND DA
176. Negruț Cornelia ALDE DA
177. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
178. Nichita Cristina PSD DA
179. Nicoară Romeo Florin PNL DA
180. Nicolae Alexandri PNL DA
181. Nicolae Florian PSD DA
182. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
183. Niculae Aurel PSD DA
184. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
185. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
186. Nistor Laurențiu PSD DA
187. Nistor Marioara PSD DA
188. Niță Constantin PSD DA
189. Niță Emil PSD DA
190. Nosa Iuliu PSD DA
191. Oajdea Daniel Vasile ND DA
192. Ochi Ion PSD DA
193. Orban Ludovic PNL DA
194. Oros Nechita-Adrian PNL DA
195. Palașcă Viorel ALDE DA
196. Palăr Ionel PNL DA
197. Paleologu Theodor PNL DA
198. Pambuccian Varujan Minoritati DA
199. Pană Adriana-Doina PSD DA
200. Pardău Dumitru PNL DA
201. Paul Maria-Andreea PNL DA
202. Păun Nicolae Minoritati DA
203. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
204. Peia Ninel PSD DA
205. Petrea Dorin Silviu PSD DA
206. Petrescu Petre - DA
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Popa Octavian-Marius PNL DA
210. Popa Radu Mihai - DA
211. Popeangă Vasile PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PNL DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Potor Călin PSD DA
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Constantin PSD DA
219. Rădulescu Romeo - DA
220. Rățoi Neculai PSD DA
221. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
222. Reuer Elena-Ramona PNL DA
223. Rizea Cristian PSD DA
224. Roman Cristian-Constantin PNL DA
225. Roman Gheorghe PSD DA
226. Roșca Mircea PNL DA
227. Sava Andrei-Valentin PSD DA
228. Săpunaru Nini PNL DA
229. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
230. Scarlat George PNL DA
231. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
232. Secară Florin Mihail PNL DA
233. Sefer Cristian-George PSD DA
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Simedru Dan Coriolan PNL DA
236. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
237. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
238. Stan Ioan PSD DA
239. Stan Ion PSD DA
240. Stanciu Anghel PSD DA
241. Stancu Ionel Minoritati DA
242. Stativă Irinel Ioan PSD DA
243. Stănescu Alexandru PSD DA
244. Stoica Mihaela - DA
245. Stragea Sorin Constantin PSD DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Stroe Radu PSD DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surdu Raluca PNL DA
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tabugan Ion PSD DA
257. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
258. Tararache Mihai PNL DA
259. Tămâian Ioan PNL DA
260. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
261. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
262. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
263. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
264. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
265. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
266. Tiuch Cătălin PSD DA
267. Toader Mircea-Nicu PNL DA
268. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
269. Tomac Eugen ND DA
270. Traicu Rodin PSD DA
271. Tudorache Daniel PSD DA
272. Tudorie Violeta PSD DA
273. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
274. Udriște Gheorghe PNL DA
275. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
276. Ursărescu Dorinel ALDE DA
277. Varga Lucia-Ana PNL DA
278. Varga Vasile PNL DA
279. Vladu Iulian PNL DA
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
287. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
289. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 11:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro