Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2015 > 15:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 mai 2015, ora 15:07

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 395/2015 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Cehe privind mormintele de război, semnat la București la 6 octombrie 2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:285 137 85 10 10 13 18 12
- voturi pentru (DA):284 137 84 10 10 13 18 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Blănariu Valentin - DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
31. Boghicevici Claudia PNL DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul - DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Geantă Florian Daniel PSD DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Florin PSD DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Ghiveciu Marian PSD DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL Abținere
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Guran Virgil - DA
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hulea Ioan PSD DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iane Daniel PNL DA
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Iriza Scarlat - DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Lubanovici Mircea PNL DA
134. Manolache Marius PSD DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL DA
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Melinte Ion PSD DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Mihai Aurelian PNL DA
146. Mihăilă Ioan PSD DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Militaru Lucian PNL DA
149. Mincă Liliana ND DA
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mitrea Manuela PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina PNL DA
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Molnar Zsolt UDMR DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru ND DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement ND DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Dumitru - DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Constantin PSD DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Oajdea Daniel Vasile ND DA
185. Ochi Ion PSD DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Paleologu Theodor PNL DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Pardău Dumitru PNL DA
193. Paul Maria-Andreea PNL DA
194. Păun Nicolae Minoritati DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrea Dorin Silviu PSD DA
198. Petrescu Petre - DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL DA
202. Popa Radu Mihai - DA
203. Popeangă Vasile PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian PNL DA
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Potor Călin PSD DA
207. Pușcaș Iacob PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo - DA
212. Rățoi Neculai PSD DA
213. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
214. Reuer Elena-Ramona PNL DA
215. Rizea Cristian PSD DA
216. Roman Cristian-Constantin PNL DA
217. Roman Gheorghe PSD DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Sava Andrei-Valentin PSD DA
220. Săpunaru Nini PNL DA
221. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
222. Scarlat George PNL DA
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
224. Secară Florin Mihail PNL DA
225. Sefer Cristian-George PSD DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
228. Simedru Dan Coriolan PNL DA
229. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
230. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
231. Stan Ion PSD DA
232. Stanciu Anghel PSD DA
233. Stancu Ionel Minoritati DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Stoica Mihaela - DA
237. Stragea Sorin Constantin PSD DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Stroe Radu PSD DA
240. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surdu Raluca PNL DA
243. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Șova Lucian PSD DA
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
250. Tabugan Ion PSD DA
251. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
252. Tararache Mihai PNL DA
253. Tămâian Ioan PNL DA
254. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
255. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
256. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
257. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
258. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
259. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
260. Tiuch Cătălin PSD DA
261. Toader Mircea-Nicu PNL DA
262. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
263. Tomac Eugen ND DA
264. Traicu Rodin PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tudorie Violeta PSD DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
269. Udriște Gheorghe PNL DA
270. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
271. Uricec Eugen Constantin PSD DA
272. Ursărescu Dorinel ALDE DA
273. Varga Lucia-Ana PNL DA
274. Varga Vasile PNL DA
275. Vladu Iulian PNL DA
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Vlădoiu Aurel PSD DA
278. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
283. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
285. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 30 mai 2020, 6:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro