Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2015 > 15:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 mai 2015, ora 15:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 458/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2014 privind drepturile consumatorilor în cadrul contractelor încheiate cu profesioniștii, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:281 136 84 10 10 13 16 12
- voturi pentru (DA):280 135 84 10 10 13 16 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana - DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul - DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin ALDE DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Geantă Florian Daniel PSD DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghiveciu Marian PSD DA
101. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Gudu Vasile PNL DA
106. Guran Virgil - DA
107. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Horga Vasile PNL DA
112. Hulea Ioan PSD DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Iriza Scarlat - DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
132. Lubanovici Mircea PNL DA
133. Manolache Marius PSD DA
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marian Ion Cristinel ND DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marocico Ion Minoritati DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Melinte Ion PSD DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Mihai Aurelian PNL DA
145. Mihăilă Ioan PSD DA
146. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
147. Militaru Lucian PNL DA
148. Mincă Liliana ND DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mitrea Manuela PSD DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL DA
155. Moisii Constantin PSD DA
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Molnar Zsolt UDMR DA
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Movilă Petru ND DA
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Murgu Neagu PSD DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Negruț Clement ND DA
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nichita Cristina PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolae Florian PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Niculae Aurel PSD DA
175. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Constantin PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Orban Ludovic PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Paleologu Theodor PNL DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Pardău Dumitru PNL DA
190. Paul Maria-Andreea PNL DA
191. Păun Nicolae Minoritati DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrea Dorin Silviu PSD DA
195. Petrescu Petre - DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL DA
198. Popa Radu Mihai - DA
199. Popeangă Vasile PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PNL DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Potor Călin PSD DA
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Constantin PSD DA
207. Rădulescu Romeo - DA
208. Rățoi Neculai PSD DA
209. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
210. Reuer Elena-Ramona PNL DA
211. Rizea Cristian PSD DA
212. Roman Cristian-Constantin PNL DA
213. Roman Gheorghe PSD DA
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Rusu Valentin PNL DA
217. Sava Andrei-Valentin PSD DA
218. Săpunaru Nini PNL DA
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL DA
221. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
222. Secară Florin Mihail PNL DA
223. Sefer Cristian-George PSD DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
226. Simedru Dan Coriolan PNL DA
227. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
229. Stan Ion PSD DA
230. Stanciu Anghel PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Stoica Mihaela - DA
235. Stragea Sorin Constantin PSD DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Stroe Radu PSD DA
238. Sturzu Mihai-Răzvan PSD Abținere
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Surdu Raluca PNL DA
241. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șova Lucian PSD DA
245. Ștefan Viorel PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tabugan Ion PSD DA
248. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
249. Tararache Mihai PNL DA
250. Tămâian Ioan PNL DA
251. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
252. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
253. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
254. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
255. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
256. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
257. Tiuch Cătălin PSD DA
258. Toader Mircea-Nicu PNL DA
259. Tomac Eugen ND DA
260. Traicu Rodin PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tudorie Violeta PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
265. Udriște Gheorghe PNL DA
266. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
267. Uricec Eugen Constantin PSD DA
268. Ursărescu Dorinel ALDE DA
269. Varga Lucia-Ana PNL DA
270. Varga Vasile PNL DA
271. Vladu Iulian PNL DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlădoiu Aurel PSD DA
274. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
275. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zaharcu Neviser PSD DA
278. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
279. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
281. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 4:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro