Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2015 > 15:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 mai 2015, ora 15:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 51/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.63/2014 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul agriculturii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:281 137 84 10 10 13 15 12
- voturi pentru (DA):192 137 4 8 10 13 15 5
- voturi împotrivă (NU):3 - 3 - - - - -
- abțineri:86 - 77 2 - - - 7
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL Abținere
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL Abținere
39. Călin Ion PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - Abținere
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL Abținere
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana - Abținere
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cocei Erland PNL Abținere
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
55. Costin Gheorghe PNL Abținere
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL Abținere
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL Abținere
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL Abținere
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Dima Toader PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Doboș Anton PNL Abținere
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobrinescu Traian PNL Abținere
74. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
75. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
76. Dragomir Maria - Abținere
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul - DA
82. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
83. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
84. Enache Marian PSD DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Fejér László-Ődőn UDMR DA
88. Firczak Gheorghe Minoritati DA
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Geantă Florian Daniel PSD DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
97. Gheorghe Florin PSD DA
98. Gheorghe Tinel PNL Abținere
99. Ghiveciu Marian PSD DA
100. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Grama Horia PSD DA
103. Grecea Maria PNL Abținere
104. Gudu Vasile PNL Abținere
105. Guran Virgil - Abținere
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Harbuz Liviu PSD DA
108. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
109. Holban Titi PSD DA
110. Horga Vasile PNL Abținere
111. Hulea Ioan PSD DA
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iane Daniel PNL Abținere
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PNL Abținere
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Iriza Scarlat - DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
131. Lubanovici Mircea PNL Abținere
132. Manolache Marius PSD DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Viorica PNL Abținere
136. Marian Ion Cristinel ND DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Marocico Ion Minoritati DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Melinte Ion PSD DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Mihai Aurelian PNL Abținere
144. Mihăilă Ioan PSD DA
145. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
146. Militaru Lucian PNL Abținere
147. Mincă Liliana ND DA
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mitrea Manuela PSD DA
150. Mîrza Gavril PSD DA
151. Mocanu Adrian PSD DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mocioi Niculina PNL Abținere
154. Moisii Constantin PSD DA
155. Moldovan Ioan ALDE DA
156. Molnar Zsolt UDMR DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Movilă Petru ND DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Murgu Neagu PSD DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Neacșu Marian PSD DA
164. Necula Cosmin PSD DA
165. Negruț Clement ND Abținere
166. Negruț Cornelia ALDE DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
170. Nicolae Alexandri PNL Abținere
171. Nicolae Florian PSD DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
175. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Constantin PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Orban Ludovic PNL NU
184. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL Abținere
187. Paleologu Theodor PNL Abținere
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Pardău Dumitru PNL Abținere
190. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
191. Păun Nicolae Minoritati DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrea Dorin Silviu PSD DA
195. Petrescu Petre - DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
198. Popa Radu Mihai - DA
199. Popeangă Vasile PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Potor Călin PSD DA
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Constantin PSD DA
207. Rădulescu Romeo - Abținere
208. Rățoi Neculai PSD DA
209. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
210. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
211. Rizea Cristian PSD DA
212. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
213. Roman Gheorghe PSD DA
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Roșca Mircea PNL Abținere
216. Rusu Valentin PNL DA
217. Sava Andrei-Valentin PSD DA
218. Săpunaru Nini PNL Abținere
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL Abținere
221. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
222. Secară Florin Mihail PNL Abținere
223. Sefer Cristian-George PSD DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
226. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
227. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
229. Stan Ion PSD DA
230. Stanciu Anghel PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Stoica Mihaela - Abținere
235. Stragea Sorin Constantin PSD DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
237. Stroe Radu PSD DA
238. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Surdu Raluca PNL Abținere
241. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șoptică Costel PNL Abținere
245. Șova Lucian PSD DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
248. Tabugan Ion PSD DA
249. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
250. Tararache Mihai PNL Abținere
251. Tămâian Ioan PNL Abținere
252. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
254. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
255. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
256. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
257. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
260. Tomac Eugen ND Abținere
261. Traicu Rodin PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tudorie Violeta PSD DA
264. Turcan Raluca PNL Abținere
265. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
266. Udriște Gheorghe PNL Abținere
267. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
268. Uricec Eugen Constantin PSD DA
269. Ursărescu Dorinel ALDE DA
270. Varga Vasile PNL Abținere
271. Vladu Iulian PNL Abținere
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlădoiu Aurel PSD DA
274. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
275. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zaharcu Neviser PSD DA
278. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
279. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
281. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 15:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro