Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2015 > 15:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 mai 2015, ora 15:05

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 51/2015 privind contul de execuție a bugetului Camerei Deputaților pe anul 2012
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:275 136 82 9 9 12 15 12
- voturi pentru (DA):268 135 76 9 9 12 15 12
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - -
- abțineri:4 - 4 - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
30. Boghicevici Claudia PNL DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL Abținere
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul - DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Geantă Florian Daniel PSD DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Florin PSD DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Ghiveciu Marian PSD DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Guran Virgil - DA
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hulea Ioan PSD DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iane Daniel PNL DA
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Iriza Scarlat - DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
131. Lubanovici Mircea PNL DA
132. Manolache Marius PSD DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Viorica PNL DA
135. Marian Ion Cristinel ND DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Melinte Ion PSD DA
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
142. Mihai Aurelian PNL DA
143. Mihăilă Ioan PSD DA
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Militaru Lucian PNL DA
146. Mincă Liliana ND DA
147. Mircovici Niculae Minoritati DA
148. Mitrea Manuela PSD DA
149. Mîrza Gavril PSD DA
150. Mocanu Adrian PSD DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mocioi Niculina PNL DA
153. Moisii Constantin PSD DA
154. Moldovan Ioan ALDE DA
155. Molnar Zsolt UDMR DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
157. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
158. Movilă Petru ND DA
159. Murgu Neagu PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Neacșu Marian PSD DA
162. Necula Cosmin PSD DA
163. Negruț Clement ND DA
164. Negruț Cornelia ALDE DA
165. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
166. Nichita Cristina PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Alexandri PNL DA
169. Nicolae Florian PSD DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
171. Niculae Aurel PSD DA
172. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
173. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Nistor Marioara PSD DA
176. Niță Constantin PSD DA
177. Niță Emil PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Oajdea Daniel Vasile ND DA
180. Ochi Ion PSD DA
181. Orban Ludovic PNL Abținere
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Palașcă Viorel ALDE DA
184. Palăr Ionel PNL DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Pardău Dumitru PNL DA
187. Paul Maria-Andreea PNL DA
188. Păun Nicolae Minoritati DA
189. Pârgaru Ion PSD DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre - DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Popa Octavian-Marius PNL DA
196. Popa Radu Mihai - DA
197. Popeangă Vasile PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PNL DA
199. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
200. Potor Călin PSD DA
201. Pușcaș Iacob PSD DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
203. Răducanu Ion PSD DA
204. Rădulescu Constantin PSD DA
205. Rădulescu Romeo - DA
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
208. Reuer Elena-Ramona PNL DA
209. Rizea Cristian PSD DA
210. Roman Cristian-Constantin PNL DA
211. Roman Gheorghe PSD DA
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Sava Andrei-Valentin PSD DA
214. Săpunaru Nini PNL DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
218. Secară Florin Mihail PNL DA
219. Sefer Cristian-George PSD DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL DA
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
225. Stan Ion PSD DA
226. Stanciu Anghel PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Stoica Mihaela - DA
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Stroe Radu PSD DA
233. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surdu Raluca PNL DA
236. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Șova Lucian PSD DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tabugan Ion PSD NU
244. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
245. Tararache Mihai PNL DA
246. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
250. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
251. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
252. Tiuch Cătălin PSD DA
253. Toader Mircea-Nicu PNL DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudorie Violeta PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
259. Udriște Gheorghe PNL DA
260. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
261. Uricec Eugen Constantin PSD DA
262. Ursărescu Dorinel ALDE DA
263. Varga Lucia-Ana PNL DA
264. Varga Vasile PNL DA
265. Vladu Iulian PNL DA
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlădoiu Aurel PSD DA
268. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
269. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zaharcu Neviser PSD DA
272. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
273. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
275. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 0:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro