Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:30

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 128/2015 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2008 privind organizarea și funcționarea Sistemului național unic pentru apeluri de urgență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:282 141 73 12 10 16 21 9
- voturi pentru (DA):282 141 73 12 10 16 21 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana - DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul - DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel PSD DA
100. Georgescu Laura PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiveciu Marian PSD DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
112. Guran Virgil - DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mazilu Constantin PSD DA
149. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Mihai Aurelian PNL DA
152. Mihăilă Ioan PSD DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mincă Liliana ND DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mitrea Manuela PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moisii Constantin PSD DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moldovan Iosif UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru ND DA
167. Muntean Mircia PSD DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement ND DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Alexandri PNL DA
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
180. Niculae Aurel PSD DA
181. Niculescu Dumitru - DA
182. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara PSD DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Oajdea Daniel Vasile ND DA
188. Ochi Ion PSD DA
189. Oltean Ioan PNL DA
190. Orban Ludovic PNL DA
191. Oros Nechita-Adrian PNL DA
192. Palașcă Viorel ALDE DA
193. Palăr Ionel PNL DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Pană Adriana-Doina PSD DA
196. Paul Maria-Andreea PNL DA
197. Păun Nicolae Minoritati DA
198. Pârgaru Ion PSD DA
199. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrescu Petre - DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Pop Georgian PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL DA
207. Popescu Dan-Cristian PNL DA
208. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
209. Preda Cezar-Florin PNL DA
210. Pușcaș Iacob PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rădulescu Romeo - DA
215. Rățoi Neculai PSD DA
216. Reuer Elena-Ramona PNL DA
217. Rizea Cristian PSD DA
218. Roman Gheorghe PSD DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Roșca Mircea PNL DA
221. Rotaru Răzvan ND DA
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL DA
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
225. Secară Florin Mihail PNL DA
226. Sefer Cristian-George PSD DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
229. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
230. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stan Ioan PSD DA
233. Stanciu Zisu PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Stragea Sorin Constantin PSD DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Stroe Radu PSD DA
240. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șcheau Ion PNL DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Ștefan Viorel PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tabugan Ion PSD DA
250. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
251. Tararache Mihai PNL DA
252. Tămâian Ioan PNL DA
253. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
260. Tomac Eugen ND DA
261. Traicu Rodin PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tudorie Violeta PSD DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Tușa Adriana Diana PNL DA
266. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
267. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
268. Uricec Eugen Constantin PSD DA
269. Ursărescu Dorinel ALDE DA
270. Vainer Aurel Minoritati DA
271. Varga Lucia-Ana PNL DA
272. Vasilică Radu Costin PSD DA
273. Vladu Iulian PNL DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Vlădoiu Aurel PSD DA
276. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
277. Vreme Valerian PSD DA
278. Weber Mihai PSD DA
279. Zaharcu Neviser PSD DA
280. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
282. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 15:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro