Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 269/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgenței a Guvernului nr.92/2014 pentru reglementarea unor măsuri fiscal bugetare și modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:318 161 81 10 15 14 22 15
- voturi pentru (DA):217 161 2 7 11 12 22 2
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1
- abțineri:97 - 77 3 4 2 - 11
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL Abținere
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin - DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL Abținere
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL Abținere
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL Abținere
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - Abținere
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Chiriță Dumitru - -
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - Abținere
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Cocei Erland PNL Abținere
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
60. Constantin Daniel ALDE DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL Abținere
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
65. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL Abținere
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Dascălu Constantin PNL Abținere
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL Abținere
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL Abținere
82. Dolha Nechita-Stelian PNL -
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
87. Dragomir Maria - Abținere
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul - Abținere
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
95. Dușa Mircea PSD DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PSD DA
112. Georgescu Laura PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
114. Gheorghe Florin PSD DA
115. Gheorghe Tinel PNL Abținere
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Gudu Vasile PNL Abținere
124. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
125. Guran Virgil - Abținere
126. Gust Băloșin Florentin - NU
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Holban Titi PSD DA
131. Horga Vasile PNL Abținere
132. Hulea Ioan PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Daniel PNL Abținere
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PNL Abținere
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR Abținere
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PNL Abținere
152. Lupu Mihai PNL Abținere
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
161. Mazilu Constantin PSD DA
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Melinte Ion PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Mihai Aurelian PNL Abținere
166. Mihăilă Ioan PSD DA
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Mincă Liliana ND DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
172. Mitrea Manuela PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina PNL Abținere
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Moldovan Iosif UDMR DA
180. Molnar Zsolt UDMR DA
181. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Movilă Petru ND Abținere
184. Muntean Mircia PSD DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nazare Alexandru PNL Abținere
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Negruț Cornelia ALDE DA
191. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
194. Nicolae Alexandri PNL Abținere
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
197. Niculae Aurel PSD DA
198. Niculescu Dumitru - DA
199. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
200. Nistor Laurențiu PSD DA
201. Nistor Marioara PSD DA
202. Niță Emil PSD DA
203. Nosa Iuliu PSD DA
204. Oajdea Daniel Vasile ND DA
205. Ochi Ion PSD DA
206. Oltean Ioan PNL Abținere
207. Orban Ludovic PNL Abținere
208. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
209. Palașcă Viorel ALDE DA
210. Palăr Ionel PNL Abținere
211. Paleologu Theodor PNL Abținere
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Pană Adriana-Doina PSD DA
214. Pardău Dumitru PNL Abținere
215. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
216. Păun Nicolae Minoritati DA
217. Pârgaru Ion PSD DA
218. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petrescu Petre - Abținere
222. Petric Octavian PSD DA
223. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
224. Plumb Rovana PSD DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Ponta Victor-Viorel PSD DA
228. Pop Georgian PSD DA
229. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
232. Potor Călin PSD DA
233. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
234. Pușcaș Iacob PSD DA
235. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
236. Răducanu Ion PSD DA
237. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
238. Rădulescu Constantin PSD DA
239. Rădulescu Romeo - Abținere
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
242. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
243. Roman Gheorghe PSD DA
244. Roman Ioan Sorin PSD DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Rotaru Răzvan ND Abținere
247. Sava Andrei-Valentin PSD DA
248. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
249. Săpunaru Nini PNL Abținere
250. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
251. Scarlat George PNL Abținere
252. Sefer Cristian-George PSD DA
253. Seres Dénes UDMR DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stanciu Anghel PSD DA
260. Stancu Ionel Minoritati DA
261. Stativă Irinel Ioan PSD DA
262. Stănescu Alexandru PSD DA
263. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
264. Stoica Mihaela - Abținere
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
267. Stroe Radu PSD DA
268. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
269. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
270. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
271. Szabó Ödön UDMR Abținere
272. Șcheau Ion PNL Abținere
273. Șimon Gheorghe PSD DA
274. Șoptică Costel PNL Abținere
275. Șova Lucian PSD DA
276. Ștefan Viorel PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
279. Tabugan Ion PSD DA
280. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
281. Tararache Mihai PNL Abținere
282. Tămâian Ioan PNL Abținere
283. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
284. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
285. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
286. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
287. Tiuch Cătălin PSD DA
288. Tîlvăr Angel PSD DA
289. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
290. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
291. Tomac Eugen ND Abținere
292. Traicu Rodin PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tudorie Violeta PSD DA
295. Tudose Mihai PSD DA
296. Turcan Raluca PNL Abținere
297. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
298. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
299. Udriște Gheorghe PNL Abținere
300. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
301. Uricec Eugen Constantin PSD DA
302. Ursărescu Dorinel ALDE DA
303. Vainer Aurel Minoritati DA
304. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
305. Varga Vasile PNL Abținere
306. Vasilică Radu Costin PSD DA
307. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
308. Vladu Iulian PNL Abținere
309. Vlase Petru Gabriel PSD DA
310. Vlădoiu Aurel PSD DA
311. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
312. Vreme Valerian PSD DA
313. Vulpescu Ioan PSD DA
314. Weber Mihai PSD DA
315. Zaharcu Neviser PSD DA
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
318. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 aprilie 2021, 5:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro