Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:26

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 27/2015 pentru aprobarea unor măsuri în domeniul promovării producerii energiei electrice din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:319 159 84 10 15 14 23 14
- voturi pentru (DA):306 159 74 9 15 14 23 12
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - -
- abțineri:9 - 7 1 - - - 1
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Chiriță Dumitru - -
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana - DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PNL DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria - DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul - DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin ALDE DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PSD DA
113. Georgescu Laura PSD DA
114. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
115. Gheorghe Florin PSD DA
116. Gheorghe Tinel PNL Abținere
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Gudu Vasile PNL DA
125. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
126. Guran Virgil - DA
127. Gust Băloșin Florentin - DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
131. Holban Titi PSD DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hulea Ioan PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PNL DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Manolache Marius PSD DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Viorica PNL DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
161. Mazilu Constantin PSD DA
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Melinte Ion PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Mihai Aurelian PNL DA
166. Mihăilă Ioan PSD DA
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Mincă Liliana ND DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
172. Mitrea Manuela PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina PNL DA
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Moldovan Iosif UDMR DA
180. Molnar Zsolt UDMR DA
181. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Movilă Petru ND DA
184. Muntean Mircia PSD DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nazare Alexandru PNL DA
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Negruț Cornelia ALDE DA
191. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Alexandri PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
197. Nicolicea Eugen PSD DA
198. Niculae Aurel PSD DA
199. Niculescu Dumitru - DA
200. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara PSD DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oltean Ioan PNL DA
208. Orban Ludovic PNL DA
209. Oros Nechita-Adrian PNL DA
210. Palașcă Viorel ALDE DA
211. Palăr Ionel PNL DA
212. Paleologu Theodor PNL DA
213. Pambuccian Varujan Minoritati DA
214. Pană Adriana-Doina PSD DA
215. Pardău Dumitru PNL DA
216. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
217. Păun Nicolae Minoritati DA
218. Pârgaru Ion PSD DA
219. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petrescu Petre - DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
225. Plumb Rovana PSD DA
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
227. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
228. Ponta Victor-Viorel PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popeangă Vasile PSD DA
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Potor Călin PSD DA
234. Preda Cezar-Florin PNL DA
235. Pușcaș Iacob PSD DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo - DA
241. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
242. Reuer Elena-Ramona PNL DA
243. Roman Cristian-Constantin PNL DA
244. Roman Gheorghe PSD DA
245. Roman Ioan Sorin PSD DA
246. Roman Victor PSD DA
247. Roșca Mircea PNL DA
248. Rotaru Răzvan ND DA
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
251. Săpunaru Nini PNL DA
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL DA
254. Sefer Cristian-George PSD DA
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Simedru Dan Coriolan PNL DA
257. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
259. Solomon Adrian PSD DA
260. Stan Ioan PSD DA
261. Stancu Ionel Minoritati DA
262. Stativă Irinel Ioan PSD DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
267. Stroe Radu PSD DA
268. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
269. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
270. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
271. Szabó Ödön UDMR DA
272. Șcheau Ion PNL DA
273. Șimon Gheorghe PSD DA
274. Șoptică Costel PNL DA
275. Șova Lucian PSD DA
276. Ștefan Viorel PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
279. Tabugan Ion PSD DA
280. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
281. Tararache Mihai PNL DA
282. Tămâian Ioan PNL DA
283. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
284. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
285. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
286. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
287. Tiuch Cătălin PSD DA
288. Tîlvăr Angel PSD DA
289. Toader Mircea-Nicu PNL DA
290. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
291. Tomac Eugen ND Abținere
292. Traicu Rodin PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tudorie Violeta PSD DA
295. Tudose Mihai PSD DA
296. Turcan Raluca PNL DA
297. Tușa Adriana Diana PNL DA
298. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
299. Udriște Gheorghe PNL DA
300. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
301. Uricec Eugen Constantin PSD DA
302. Ursărescu Dorinel ALDE DA
303. Vainer Aurel Minoritati DA
304. Varga Lucia-Ana PNL DA
305. Varga Vasile PNL -
306. Vasilică Radu Costin PSD DA
307. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
308. Vladu Iulian PNL Abținere
309. Vlase Petru Gabriel PSD DA
310. Vlădoiu Aurel PSD DA
311. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
312. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
313. Vreme Valerian PSD DA
314. Vulpescu Ioan PSD DA
315. Weber Mihai PSD DA
316. Zaharcu Neviser PSD DA
317. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
319. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 aprilie 2021, 6:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro