Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 233/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.28/2013 pentru aprobarea Programului național de dezvoltare locală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:229 109 65 10 10 11 13 11
- voturi pentru (DA):141 108 2 9 1 7 12 2
- voturi împotrivă (NU):80 - 62 1 9 - 1 7
- abțineri:8 1 1 - - 4 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Antal István UDMR NU
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bónis István UDMR NU
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL NU
32. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Cernea Remus-Florinel - NU
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL NU
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
38. Cioată Cezar ALDE DA
39. Ciobanu Liliana - NU
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
43. Comșa Cornel-George - Abținere
44. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD Abținere
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
48. Crăciunescu Grigore PNL NU
49. Cristea Aurelia PSD DA
50. Cristea Victor PSD DA
51. Cristian Horia PNL NU
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Daea Petre PSD DA
55. Dalca Ștefan-Petru ND DA
56. Deaconu Mihai ND DA
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Doboș Anton PNL NU
61. Dobre Mircea-Titus PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL NU
63. Dobrinescu Traian PNL NU
64. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
65. Dolineaschi Andrei PSD DA
66. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
67. Dragomir Gheorghe PNL NU
68. Dragomir Viorel Marian PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
71. Dumbrăvanu Paul - NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
74. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
75. Enache Marian PSD DA
76. Eparu Ion PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR NU
78. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian ALDE DA
81. Galan Constantin ALDE DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Laura PSD DA
85. Gheorghe Florin PSD DA
86. Gheorghe Tinel PNL NU
87. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
88. Grama Horia PSD DA
89. Grecea Maria PNL NU
90. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
91. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
92. Guran Virgil - NU
93. Gurzău Adrian ND NU
94. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
95. Harbuz Liviu PSD DA
96. Holban Titi PSD DA
97. Horga Vasile PNL NU
98. Hulea Ioan PSD DA
99. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
100. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ionescu Aurelian ALDE DA
106. Ionescu George PNL NU
107. Iordache Florin PSD DA
108. Iriza Scarlat - DA
109. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
110. Itu Cornel PSD DA
111. Kereskényi Gábor UDMR NU
112. Khraibani Camelia PSD DA
113. Korodi Attila UDMR NU
114. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
115. Longher Ghervazen Minoritati DA
116. Lubanovici Mircea PNL NU
117. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
118. Manolache Marius PSD DA
119. Marcoci Vlad PSD DA
120. Marcu Viorica PNL NU
121. Marian Ion Cristinel ND DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Melinte Ion PSD DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Mihai Aurelian PNL NU
127. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
128. Militaru Lucian PNL NU
129. Mincă Liliana ND DA
130. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
131. Mocanu Adrian PSD DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mocioi Niculina PNL NU
134. Moldovan Iosif UDMR NU
135. Molnar Zsolt UDMR NU
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
137. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Neacșu Marian PSD DA
141. Negruț Cornelia ALDE DA
142. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
143. Nichita Cristina PSD DA
144. Nicolae Alexandri PNL NU
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
146. Niculae Aurel PSD DA
147. Niculescu Dumitru - DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Nistor Marioara PSD DA
151. Niță Constantin PSD DA
152. Niță Emil PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oajdea Daniel Vasile ND DA
155. Ochi Ion PSD DA
156. Oltean Ioan PNL NU
157. Orban Ludovic PNL NU
158. Oros Nechita-Adrian PNL NU
159. Palașcă Viorel ALDE DA
160. Paleologu Theodor PNL NU
161. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
162. Pardău Dumitru PNL NU
163. Păun Nicolae Minoritati DA
164. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
165. Petrea Dorin Silviu PSD DA
166. Petrescu Petre - NU
167. Petric Octavian PSD DA
168. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
169. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
170. Pop Georgian PSD DA
171. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Constantin PSD DA
174. Rădulescu Romeo ALDE NU
175. Rățoi Neculai PSD DA
176. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
177. Reuer Elena-Ramona PNL NU
178. Rizea Cristian PSD DA
179. Roman Cristian-Constantin PNL NU
180. Roman Gheorghe PSD DA
181. Roșca Lucreția PSD DA
182. Rotaru Răzvan - NU
183. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
184. Săpunaru Nini PNL NU
185. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
186. Secară Florin Mihail PNL NU
187. Sefer Cristian-George PSD DA
188. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
189. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Alexandru PSD DA
192. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
193. Stragea Sorin Constantin PSD DA
194. Stroe Radu PSD DA
195. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surdu Raluca PNL NU
198. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
199. Szabó Ödön UDMR NU
200. Șcheau Ion PNL NU
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șoptică Costel PNL NU
203. Ștefan Viorel PSD DA
204. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
205. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
206. Tararache Mihai PNL NU
207. Tămâian Ioan PNL NU
208. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
209. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
210. Tîlvăr Angel PSD DA
211. Toader Mircea-Nicu PNL NU
212. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
213. Traicu Rodin PSD DA
214. Tudorie Violeta PSD DA
215. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
216. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
217. Uricec Eugen Constantin PSD DA
218. Vainer Aurel Minoritati DA
219. Varga Vasile PNL NU
220. Vasilică Radu Costin PSD DA
221. Vladu Iulian PNL NU
222. Vlase Petru Gabriel PSD DA
223. Vlădoiu Aurel PSD DA
224. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zaharcu Neviser PSD DA
227. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
228. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 aprilie 2021, 4:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro