Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2015 > 16:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 martie 2015, ora 16:41

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 39/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.360/2002 privind Statutul polițistului, precum și pentru modificarea art.7 alin.(2) din Legea nr.364/2004 privind organizarea și funcționarea poliției judiciare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:297 141 83 9 13 11 24 16
- voturi pentru (DA):292 141 82 9 11 10 24 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 - 1 - 2 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Antal István UDMR Abținere
8. Anton Marin - DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana - DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor ND DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - Abținere
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria - DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul - DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
95. Dușa Mircea PSD DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Fonta Nuțu PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Georgescu Laura PSD DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL Abținere
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
121. Guran Virgil - DA
122. Gust Băloșin Florentin - DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati Abținere
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat - DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR Abținere
144. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
145. Lubanovici Mircea PNL DA
146. Lupu Mihai PNL DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Viorica PNL DA
151. Marian Ion Cristinel ND DA
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Melinte Ion PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PNL DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mocanu Adrian PSD DA
168. Mocioalcă Ion PSD DA
169. Mocioi Niculina PNL DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru - DA
176. Muntean Mircia PSD DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PNL DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Necula Cosmin PSD DA
182. Negruț Clement ND DA
183. Negruț Cornelia ALDE DA
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL DA
187. Nicolae Alexandri PNL DA
188. Nicolae Florian PSD DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
190. Niculae Aurel PSD DA
191. Niculescu Dumitru - DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Ochi Ion PSD DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Oros Nechita-Adrian PNL DA
199. Palașcă Viorel ALDE DA
200. Paleologu Theodor PNL DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Pană Adriana-Doina PSD DA
203. Pardău Dumitru PNL DA
204. Pârgaru Ion ALDE DA
205. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
206. Peia Ninel PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD DA
208. Petrescu Petre - DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
211. Plumb Rovana PSD DA
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popeangă Vasile PSD DA
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
218. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
219. Potor Călin PSD DA
220. Preda Cezar-Florin PNL DA
221. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Rădulescu Romeo ALDE DA
226. Rățoi Neculai PSD DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Rizea Cristian PSD DA
229. Roman Cristian-Constantin PNL DA
230. Roman Gheorghe PSD DA
231. Roman Victor PSD DA
232. Roșca Lucreția PSD DA
233. Rotaru Răzvan - DA
234. Săpunaru Nini PNL DA
235. Scarlat George PNL DA
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
237. Secară Florin Mihail PNL DA
238. Sefer Cristian-George PSD DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
241. Simedru Dan Coriolan PNL DA
242. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
243. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Stănișoară Mihai ALDE DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Stroe Radu PSD DA
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șcheau Ion PNL DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
269. Toader Mircea-Nicu PNL DA
270. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
271. Traicu Rodin PSD DA
272. Tudorache Daniel PSD DA
273. Tudorie Violeta PSD DA
274. Tudose Mihai PSD DA
275. Turcan Raluca PNL DA
276. Tușa Adriana Diana PNL DA
277. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
279. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
280. Uricec Eugen Constantin PSD DA
281. Ursărescu Dorinel ALDE DA
282. Vainer Aurel Minoritati DA
283. Varga Lucia-Ana PNL DA
284. Varga Vasile PNL DA
285. Vasilică Radu Costin PSD DA
286. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
287. Vladu Iulian PNL DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlădoiu Aurel PSD DA
290. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
291. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
292. Vulpescu Ioan PSD DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zaharcu Neviser PSD DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
296. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
297. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 20:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro