Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2015 > 16:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 martie 2015, ora 16:37

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 72/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.78/2014 privind modificarea art.VII din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.107/2013 pentru stabilirea unor măsuri bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:289 141 79 9 12 10 22 16
- voturi pentru (DA):286 140 79 9 12 10 22 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin - DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
72. Dima Toader PSD DA
73. Diniță Ion ALDE DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul - DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
91. Dușa Mircea PSD DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Georgescu Laura PSD DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
117. Guran Virgil - DA
118. Gust Băloșin Florentin - Abținere
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Holban Titi PSD DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat - DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Lubanovici Mircea PNL DA
142. Lupu Mihai PNL DA
143. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
144. Manolache Marius PSD DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marcu Viorica PNL DA
147. Marian Ion Cristinel ND DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Máté András-Levente UDMR DA
151. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian PNL DA
155. Mihăilă Ioan PSD DA
156. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Militaru Lucian PNL DA
159. Mincă Liliana ND DA
160. Mircovici Niculae Minoritati DA
161. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
162. Mitrea Manuela PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD DA
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL DA
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Moldovan Iosif UDMR DA
168. Molnar Zsolt UDMR DA
169. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
170. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
171. Movilă Petru - DA
172. Muntean Mircia PSD DA
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Nazare Alexandru PNL DA
176. Neacșu Marian PSD DA
177. Necula Cosmin PSD DA
178. Negruț Clement ND DA
179. Negruț Cornelia ALDE DA
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Alexandri PNL DA
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Dumitru - DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Ochi Ion PSD DA
193. Orban Ludovic PNL DA
194. Oros Nechita-Adrian PNL DA
195. Palașcă Viorel ALDE DA
196. Paleologu Theodor PNL DA
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Pană Adriana-Doina PSD DA
199. Pardău Dumitru PNL DA
200. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrea Dorin Silviu PSD DA
203. Petrescu Petre - DA
204. Petric Octavian PSD DA
205. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
206. Plumb Rovana PSD DA
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popeangă Vasile PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian PNL DA
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
214. Potor Călin PSD DA
215. Preda Cezar-Florin PNL DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo ALDE DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Rizea Cristian PSD DA
224. Roman Cristian-Constantin PNL DA
225. Roman Gheorghe PSD DA
226. Roman Ioan Sorin PSD DA
227. Roman Victor PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Rotaru Răzvan - DA
230. Săpunaru Nini PNL DA
231. Scarlat George PNL DA
232. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
233. Secară Florin Mihail PNL DA
234. Sefer Cristian-George PSD DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
237. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
238. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Stanciu Anghel PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Stănișoară Mihai ALDE DA
244. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
245. Stragea Sorin Constantin PSD DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Stroe Radu PSD DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șcheau Ion PNL DA
253. Șimon Gheorghe PSD DA
254. Șoptică Costel PNL DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
258. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
259. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
260. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
261. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
262. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
263. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
264. Toader Mircea-Nicu PNL DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
266. Traicu Rodin PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tudorie Violeta PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Tușa Adriana Diana PNL DA
272. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
273. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
274. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
275. Uricec Eugen Constantin PSD DA
276. Varga Lucia-Ana PNL DA
277. Varga Vasile PNL DA
278. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
279. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
280. Vladu Iulian PNL DA
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Vlădoiu Aurel PSD DA
283. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
284. Vulpescu Ioan PSD DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zaharcu Neviser PSD DA
287. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 11 aprilie 2021, 16:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro