Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 16:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 16:19

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 58/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.20/2014 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2007 privind regimul ariilor naturale protejate, conservarea habitatelor natural, a florei și faunei sălbatice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:295 144 83 5 12 13 23 15
- voturi pentru (DA):196 141 - 4 12 11 22 6
- voturi împotrivă (NU):80 2 74 - - 1 - 3
- abțineri:18 1 9 1 - 1 1 5
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL NU
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL Abținere
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - Abținere
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriță Dumitru - -
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana - Abținere
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
58. Cocei Erland PNL NU
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD Abținere
62. Costin Gheorghe PNL NU
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Crăciunescu Grigore PNL NU
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL NU
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL NU
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL NU
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrinescu Traian PNL NU
83. Dolha Mircea PNL NU
84. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
87. Dragomir Gheorghe PNL NU
88. Dragomir Maria - Abținere
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul - DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE Abținere
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Georgescu Laura PSD DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD NU
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL NU
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PNL NU
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
120. Guran Virgil - DA
121. Gust Băloșin Florentin - Abținere
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL NU
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati NU
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL Abținere
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat - DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL NU
145. Lupu Mihai PNL NU
146. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Viorica PNL NU
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Mazilu Constantin PSD DA
155. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
156. Melinte Ion PSD DA
157. Mihai Aurelian PNL NU
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mincă Liliana ND DA
161. Mitrea Manuela PSD DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD NU
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL NU
166. Moisii Constantin PSD DA
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Moldovan Iosif UDMR DA
169. Molnar Zsolt UDMR DA
170. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
171. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
172. Movilă Petru - NU
173. Muntean Mircia PSD DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Neacșu Marian PSD DA
177. Necula Cosmin PSD DA
178. Negruț Cornelia ALDE DA
179. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
180. Nichita Cristina PSD DA
181. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
182. Nicolae Florian PSD DA
183. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
184. Niculae Aurel PSD DA
185. Niculescu Dumitru - DA
186. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
187. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Constantin PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Ochi Ion PSD DA
194. Oltean Ioan PNL NU
195. Orban Ludovic PNL NU
196. Palașcă Viorel ALDE DA
197. Palăr Ionel PNL NU
198. Pambuccian Varujan Minoritati DA
199. Pană Adriana-Doina PSD DA
200. Păun Nicolae Minoritati DA
201. Pârgaru Ion ALDE DA
202. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrescu Petre - NU
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL NU
211. Popeangă Vasile PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PNL NU
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
215. Potor Călin PSD DA
216. Preda Cezar-Florin PNL NU
217. Pușcaș Iacob PSD DA
218. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
219. Răducanu Ion PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rădulescu Romeo ALDE DA
223. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
224. Reuer Elena-Ramona PNL NU
225. Rizea Cristian PSD DA
226. Roman Cristian-Constantin PNL NU
227. Roman Gheorghe PSD DA
228. Roman Ioan Sorin PSD DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
231. Săpunaru Nini PNL NU
232. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
233. Scarlat George PNL NU
234. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
235. Secară Florin Mihail PNL NU
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
238. Simedru Dan Coriolan PNL NU
239. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
240. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stan Ioan PSD DA
243. Stanciu Anghel PSD DA
244. Stancu Ionel Minoritati DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Stragea Sorin Constantin PSD DA
248. Stroe Radu PSD DA
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Surdu Raluca PNL NU
251. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șoptică Costel PNL NU
254. Șova Lucian PSD DA
255. Ștefan Viorel PSD DA
256. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
258. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
259. Tararache Mihai PNL NU
260. Tămâian Ioan PNL NU
261. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
262. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
263. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
264. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
265. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
266. Tiuch Cătălin PSD DA
267. Toader Mircea-Nicu PNL NU
268. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
269. Tomac Eugen - NU
270. Traicu Rodin PSD DA
271. Tudorache Daniel PSD DA
272. Tudorie Violeta PSD DA
273. Turcan Raluca PNL NU
274. Tușa Adriana Diana PNL NU
275. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
276. Udriște Gheorghe PNL NU
277. Uricec Eugen Constantin PSD DA
278. Ursărescu Dorinel ALDE DA
279. Vainer Aurel Minoritati DA
280. Varga Lucia-Ana PNL NU
281. Varga Vasile PNL NU
282. Vasilică Radu Costin PSD DA
283. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
284. Vladu Iulian PNL Abținere
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlădoiu Aurel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
289. Vreme Valerian PSD DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zaharcu Neviser PSD DA
292. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
293. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
295. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 aprilie 2021, 2:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro