Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 16:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 16:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 55/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.14/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.88/1997 privind privatizarea societăților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:297 143 87 6 11 13 22 15
- voturi pentru (DA):193 141 3 5 10 10 21 3
- voturi împotrivă (NU):5 - 3 - - 1 - 1
- abțineri:98 2 81 1 1 2 1 10
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL Abținere
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL Abținere
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL Abținere
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Canacheu Costică PNL Abținere
40. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - Abținere
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL Abținere
47. Chiriță Dumitru - -
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana - Abținere
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
59. Cocei Erland PNL Abținere
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Comșa Cornel-George - Abținere
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD Abținere
63. Costin Gheorghe PNL Abținere
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL Abținere
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL Abținere
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL Abținere
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL Abținere
84. Dobrinescu Traian PNL Abținere
85. Dolha Mircea PNL Abținere
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
89. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
90. Dragomir Maria - Abținere
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul - Abținere
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Fonta Nuțu PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE Abținere
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Georgescu Laura PSD DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PNL Abținere
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiveciu Marian PSD Abținere
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL Abținere
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PNL Abținere
121. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
122. Guran Virgil - DA
123. Gust Băloșin Florentin - Abținere
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Horga Vasile PNL Abținere
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL Abținere
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati NU
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PNL Abținere
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat - DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PNL Abținere
149. Lupu Mihai PNL Abținere
150. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
151. Manolescu Oana Minoritati Abținere
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Viorica PNL Abținere
154. Marian Ion Cristinel ND DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Mazilu Constantin PSD DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Mihai Aurelian PNL Abținere
162. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Mincă Liliana ND DA
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mîrza Gavril PSD DA
167. Mocanu Adrian PSD DA
168. Mocioalcă Ion PSD DA
169. Mocioi Niculina PNL Abținere
170. Moisii Constantin PSD DA
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Moldovan Iosif UDMR DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - Abținere
177. Muntean Mircia PSD DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Necula Cosmin PSD DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
188. Niculae Aurel PSD DA
189. Niculescu Dumitru - DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara PSD DA
194. Niță Constantin PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PNL Abținere
199. Orban Ludovic PNL Abținere
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Palăr Ionel PNL Abținere
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Pană Adriana-Doina PSD DA
204. Păun Nicolae Minoritati DA
205. Pârgaru Ion ALDE DA
206. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrescu Petre - Abținere
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Pop Georgian PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
218. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
219. Potor Călin PSD DA
220. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
221. Pușcaș Iacob PSD DA
222. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
223. Răducanu Ion PSD DA
224. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
225. Rădulescu Constantin PSD DA
226. Rădulescu Romeo ALDE DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
229. Rizea Cristian PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
231. Roman Gheorghe PSD DA
232. Roman Ioan Sorin PSD DA
233. Roșca Lucreția PSD DA
234. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
235. Săpunaru Nini PNL Abținere
236. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
237. Scarlat George PNL Abținere
238. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
239. Secară Florin Mihail PNL Abținere
240. Seres Dénes UDMR DA
241. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
242. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
243. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stanciu Anghel PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Radu PSD DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
253. Surdu Raluca PNL Abținere
254. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șoptică Costel PNL Abținere
257. Șova Lucian PSD DA
258. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
260. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
261. Tararache Mihai PNL Abținere
262. Tămâian Ioan PNL Abținere
263. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
267. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
268. Tiuch Cătălin PSD DA
269. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
270. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
271. Tomac Eugen - Abținere
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Turcan Raluca PNL Abținere
276. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
277. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
278. Udriște Gheorghe PNL Abținere
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Ursărescu Dorinel ALDE DA
281. Vainer Aurel Minoritati Abținere
282. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
283. Varga Vasile PNL Abținere
284. Vasilică Radu Costin PSD DA
285. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
286. Vladu Iulian PNL DA
287. Vlase Petru Gabriel PSD DA
288. Vlădoiu Aurel PSD DA
289. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
291. Vreme Valerian PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zaharcu Neviser PSD DA
294. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
295. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
297. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 aprilie 2021, 1:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro