Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.03.2015 > 17:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 martie 2015, ora 17:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 476/2014 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.5/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.196/2008 privind înființarea activității de derulare și gestionare a proiectelor de înfrățire instituțională finanțate de Uniunea Europeană, pentru care România are calitate de donator de asistență tehnică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 141 86 7 16 14 23 14
- voturi pentru (DA):299 141 86 7 15 13 23 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin - DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Culețu Dănuț PNL DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria - DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul - DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
94. Dușa Mircea PSD DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin ALDE DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Georgescu Laura PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PNL DA
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
120. Guran Virgil - DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati NU
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Man Mircea PNL DA
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolache Marius PSD DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR -
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian PNL DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PNL DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioalcă Ion PSD DA
170. Mocioi Niculina PNL DA
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Moldovan Iosif UDMR DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - DA
177. Muntean Mircia PSD DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PNL DA
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Negruț Clement - DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL DA
188. Nicolae Florian PSD DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
190. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
191. Nicolicea Eugen PSD DA
192. Niculae Aurel PSD DA
193. Niculescu Dumitru - DA
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Niță Constantin PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND DA
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PNL DA
203. Orban Ludovic PNL DA
204. Oros Nechita-Adrian PNL DA
205. Palașcă Viorel ALDE DA
206. Palăr Ionel PNL DA
207. Paleologu Theodor PNL DA
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Pană Adriana-Doina PSD DA
210. Pardău Dumitru PNL DA
211. Păun Nicolae Minoritati DA
212. Pârgaru Ion ALDE DA
213. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
214. Plumb Rovana PSD DA
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Pop Georgian PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL DA
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PNL DA
221. Potor Călin PSD DA
222. Preda Cezar-Florin PNL DA
223. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
224. Răducanu Ion PSD DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo ALDE DA
228. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
229. Reuer Elena-Ramona PNL DA
230. Rizea Cristian PSD DA
231. Roman Cristian-Constantin PNL DA
232. Roman Gheorghe PSD DA
233. Roman Victor PSD DA
234. Roșca Lucreția PSD DA
235. Rotaru Răzvan - DA
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
238. Săpunaru Nini PNL DA
239. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
240. Scarlat George PNL DA
241. Secară Florin Mihail PSD DA
242. Sefer Cristian-George PSD DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
245. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stanciu Anghel PSD DA
249. Stanciu Zisu PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stragea Sorin Constantin PSD DA
255. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
256. Stroe Radu PSD DA
257. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
258. Surdu Raluca PNL DA
259. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șcheau Ion PNL DA
262. Șimon Gheorghe PSD DA
263. Șoptică Costel PNL DA
264. Ștefan Viorel PSD DA
265. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
267. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
268. Tararache Mihai PNL DA
269. Tămâian Ioan PNL DA
270. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
271. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
272. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
273. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
275. Tiuch Cătălin PSD DA
276. Toader Mircea-Nicu PNL DA
277. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
278. Tomac Eugen - DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tudorie Violeta PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Turcan Raluca PNL DA
283. Tușa Adriana Diana PNL DA
284. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
285. Udriște Gheorghe PNL DA
286. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
287. Uricec Eugen Constantin PSD DA
288. Ursărescu Dorinel ALDE DA
289. Vainer Aurel Minoritati DA
290. Varga Lucia-Ana PNL DA
291. Vasilică Radu Costin PSD DA
292. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
293. Vladu Iulian PNL DA
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
301. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 5:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro