Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.03.2015 > 17:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 martie 2015, ora 17:24

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 240/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.14/2014 pentru completarea art.176 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:300 139 87 6 17 14 22 15
- voturi pentru (DA):201 138 1 6 17 13 21 5
- voturi împotrivă (NU):6 - 5 - - - - 1
- abțineri:92 1 81 - - 1 - 9
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
30. Boghicevici Claudia PNL Abținere
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
36. Buican Cristian PNL Abținere
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL Abținere
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE -
41. Canacheu Costică PNL Abținere
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL Abținere
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana - DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Cocei Erland PNL Abținere
58. Comșa Cornel-George - Abținere
59. Costin Gheorghe PNL Abținere
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
62. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Culețu Dănuț PNL Abținere
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL Abținere
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL Abținere
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL Abținere
80. Dobrinescu Traian PNL Abținere
81. Dolha Mircea PNL Abținere
82. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
85. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
86. Dragomir Maria - DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul - Abținere
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
94. Dușa Mircea PSD DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin ALDE DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel - Abținere
110. Georgescu Laura PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PNL Abținere
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PNL Abținere
121. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
122. Guran Virgil - NU
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Horga Vasile PNL Abținere
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL Abținere
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lupu Mihai PNL Abținere
148. Man Mircea PNL Abținere
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
151. Manolache Marius PSD DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Máté András-Levente UDMR DA
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Melinte Ion PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Mihai Aurelian PNL Abținere
162. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Militaru Lucian PNL Abținere
165. Mincă Liliana ND DA
166. Mircovici Niculae Minoritati DA
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioalcă Ion PSD DA
170. Mocioi Niculina PNL Abținere
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Moldovan Iosif UDMR DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - Abținere
177. Muntean Mircia PSD DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PNL Abținere
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Negruț Clement - Abținere
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
189. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
190. Nicolicea Eugen PSD DA
191. Niculae Aurel PSD DA
192. Niculescu Dumitru - DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Niță Emil PSD DA
197. Nosa Iuliu PSD DA
198. Oajdea Daniel Vasile ND DA
199. Ochi Ion PSD DA
200. Oltean Ioan PNL Abținere
201. Orban Ludovic PNL Abținere
202. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
203. Palașcă Viorel ALDE DA
204. Palăr Ionel PNL NU
205. Paleologu Theodor PNL Abținere
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Pană Adriana-Doina PSD DA
208. Pardău Dumitru PNL Abținere
209. Păun Nicolae Minoritati DA
210. Pârgaru Ion ALDE DA
211. Petric Octavian PSD DA
212. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
213. Plumb Rovana PSD DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
218. Popeangă Vasile PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
220. Potor Călin PSD DA
221. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
222. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
223. Răducanu Ion PSD DA
224. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
225. Rădulescu Constantin PSD DA
226. Rădulescu Romeo ALDE DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
229. Rizea Cristian PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
231. Roman Gheorghe PSD DA
232. Roman Victor PSD DA
233. Roșca Lucreția PSD DA
234. Rotaru Răzvan - Abținere
235. Rusu Valentin PNL DA
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
238. Săpunaru Nini PNL Abținere
239. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
240. Scarlat George PNL Abținere
241. Secară Florin Mihail PSD Abținere
242. Sefer Cristian-George PSD DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
245. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stanciu Anghel PSD DA
249. Stanciu Zisu PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stragea Sorin Constantin PSD DA
255. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
256. Stroe Radu PSD DA
257. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
258. Surdu Raluca PNL Abținere
259. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șcheau Ion PNL Abținere
262. Șimon Gheorghe PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
266. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
267. Tararache Mihai PNL Abținere
268. Tămâian Ioan PNL Abținere
269. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
271. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
272. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
273. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
275. Tiuch Cătălin PSD DA
276. Tomac Eugen - Abținere
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Tudose Mihai PSD DA
280. Turcan Raluca PNL Abținere
281. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
282. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
283. Udriște Gheorghe PNL Abținere
284. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel ALDE DA
287. Vainer Aurel Minoritati DA
288. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
289. Varga Vasile PNL Abținere
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
292. Vladu Iulian PNL Abținere
293. Vlase Petru Gabriel PSD DA
294. Vlădoiu Aurel PSD DA
295. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
296. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
297. Vulpescu Ioan PSD DA
298. Weber Mihai PSD DA
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
300. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 11 aprilie 2021, 15:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro