Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.03.2015 > 17:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 martie 2015, ora 17:16

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 15/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.58/2014 privind stabilirea unor măsuri financiare și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:294 139 84 7 17 14 20 13
- voturi pentru (DA):292 138 84 7 17 14 20 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
30. Boghicevici Claudia PNL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Culețu Dănuț PNL DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria - DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul - DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
94. Dușa Mircea PSD DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel - DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghe Florin PSD DA
112. Gheorghe Tinel PNL DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PNL DA
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
120. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Man Mircea PNL DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
147. Manolache Marius PSD DA
148. Marcoci Vlad PSD -
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marin Laura PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Mazilu Constantin PSD DA
155. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
156. Melinte Ion PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Militaru Lucian PNL DA
162. Mincă Liliana ND DA
163. Mircovici Niculae Minoritati DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mîrza Gavril PSD DA
167. Mocanu Adrian PSD DA
168. Mocioalcă Ion PSD DA
169. Mocioi Niculina PNL DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru - DA
176. Muntean Mircia PSD DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Murgu Neagu PSD DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Nazare Alexandru PNL DA
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Negruț Clement - DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
187. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
188. Nicolicea Eugen PSD DA
189. Niculae Aurel PSD DA
190. Niculescu Dumitru - DA
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PNL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Oros Nechita-Adrian PNL DA
201. Palașcă Viorel ALDE DA
202. Palăr Ionel PNL DA
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Pană Adriana-Doina PSD DA
205. Pardău Dumitru PNL DA
206. Păun Nicolae Minoritati DA
207. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
208. Plumb Rovana PSD DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Pop Georgian PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popeangă Vasile PSD DA
214. Popescu Dan-Cristian PNL DA
215. Potor Călin PSD DA
216. Preda Cezar-Florin PNL DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
218. Răducanu Ion PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Constantin PSD DA
221. Rădulescu Romeo ALDE DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PNL DA
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Victor PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Rotaru Răzvan - DA
230. Sava Andrei-Valentin PSD DA
231. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
232. Săpunaru Nini PNL DA
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
234. Secară Florin Mihail PSD DA
235. Sefer Cristian-George PSD DA
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
238. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
239. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stanciu Anghel PSD DA
242. Stanciu Zisu PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
247. Stragea Sorin Constantin PSD DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Stroe Radu PSD DA
250. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Surdu Raluca PNL DA
253. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șcheau Ion PNL DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
262. Tămâian Ioan PNL DA
263. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
267. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
268. Tiuch Cătălin PSD DA
269. Toader Mircea-Nicu PNL DA
270. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
271. Tudorache Daniel PSD DA
272. Tudorie Violeta PSD DA
273. Tudose Mihai PSD DA
274. Turcan Raluca PNL DA
275. Tușa Adriana Diana PNL DA
276. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
277. Udriște Gheorghe PNL DA
278. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Ursărescu Dorinel ALDE DA
281. Vainer Aurel Minoritati DA
282. Varga Lucia-Ana PNL DA
283. Varga Vasile PNL DA
284. Vasilică Radu Costin PSD DA
285. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
286. Vladu Iulian PNL DA
287. Vlase Petru Gabriel PSD DA
288. Vlădoiu Aurel PSD DA
289. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
294. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 iulie 2020, 13:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro