Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:24

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 595/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.8/1996 privind dreptul de autor și drepturile conexe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:335 157 95 8 13 16 26 20
- voturi pentru (DA):331 156 92 8 13 16 26 20
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:4 1 3 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PNL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru - DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel ALDE DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana - DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu PSD DA
65. Comșa Cornel-George - DA
66. Constantin Daniel ALDE DA
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Culețu Dănuț PNL DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND DA
79. Dascălu Constantin PNL DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria - DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul - DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
103. Dușa Mircea PSD DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - DA
119. Georgescu Laura PSD DA
120. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
121. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
122. Gheorghe Florin PSD DA
123. Gheorghe Tinel PNL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grecea Maria PNL DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Gudu Vasile PNL DA
133. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
134. Guran Virgil - DA
135. Gurzău Adrian - DA
136. Gust Băloșin Florentin - DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Harbuz Liviu PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Holban Titi PSD DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hulea Ioan PSD DA
143. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
144. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Ignat Miron Minoritati DA
150. Iliuță Vasile PNL Abținere
151. Intotero Natalia-Elena PSD DA
152. Ionescu Aurelian ALDE DA
153. Ionescu George PNL DA
154. Iordache Florin PSD DA
155. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
156. Iriza Scarlat - DA
157. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
158. Itu Cornel PSD DA
159. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
160. Kerekes Károly UDMR DA
161. Kereskényi Gábor UDMR DA
162. Khraibani Camelia PSD DA
163. Korodi Attila UDMR DA
164. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
165. Longher Ghervazen Minoritati DA
166. Lupu Mihai PNL DA
167. Man Mircea PNL DA
168. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
169. Manolache Marius PSD DA
170. Manolescu Oana Minoritati DA
171. Marcoci Vlad PSD DA
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marian Ion Cristinel ND DA
174. Marica Petru-Sorin PSD DA
175. Marin Gheorghe PSD DA
176. Marocico Ion Minoritati DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
180. Mazilu Constantin PSD DA
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Melinte Ion PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
184. Mihai Aurelian PNL DA
185. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
186. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
187. Mincă Liliana ND DA
188. Mircovici Niculae Minoritati DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocioi Niculina PNL DA
192. Moisii Constantin PSD DA
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru - DA
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Murgu Neagu PSD DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PNL DA
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Clement - DA
205. Negruț Cornelia ALDE DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculae Aurel PSD DA
214. Niculescu Dumitru - DA
215. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
216. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
217. Nistor Laurențiu PSD DA
218. Nistor Marioara PSD DA
219. Niță Constantin PSD DA
220. Niță Emil PSD DA
221. Nosa Iuliu PSD DA
222. Oajdea Daniel Vasile ND DA
223. Ochi Ion PSD DA
224. Oltean Ioan PNL DA
225. Orban Ludovic PNL DA
226. Oros Nechita-Adrian PNL DA
227. Palașcă Viorel ALDE DA
228. Palăr Ionel PNL DA
229. Pambuccian Varujan Minoritati DA
230. Pană Adriana-Doina PSD DA
231. Pardău Dumitru PNL DA
232. Paul Maria-Andreea PNL DA
233. Păun Nicolae Minoritati DA
234. Pârgaru Ion ALDE DA
235. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
236. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
237. Petrescu Petre - DA
238. Petric Octavian PSD DA
239. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
240. Plumb Rovana PSD DA
241. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
242. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
243. Ponta Victor-Viorel PSD DA
244. Pop Georgian PSD DA
245. Popa Octavian-Marius PNL DA
246. Popa Radu Mihai - DA
247. Popescu Dan-Cristian PNL DA
248. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
249. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
250. Potor Călin PSD DA
251. Preda Cezar-Florin PNL DA
252. Pușcaș Iacob PSD DA
253. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
254. Răducanu Ion PSD DA
255. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
256. Rădulescu Constantin PSD DA
257. Rădulescu Romeo ALDE DA
258. Rățoi Neculai PSD DA
259. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
260. Reuer Elena-Ramona PNL DA
261. Rizea Cristian PSD DA
262. Roman Cristian-Constantin PNL DA
263. Roman Gheorghe PSD DA
264. Roman Victor PSD DA
265. Roșca Lucreția PSD DA
266. Rotaru Răzvan - DA
267. Sava Andrei-Valentin PSD DA
268. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
269. Săpunaru Nini PNL DA
270. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
271. Scarlat George PNL DA
272. Secară Florin Mihail PSD DA
273. Sefer Cristian-George PSD DA
274. Seres Dénes UDMR DA
275. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
276. Simedru Dan Coriolan PNL DA
277. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
278. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
279. Solomon Adrian PSD DA
280. Stan Ioan PSD DA
281. Stan Ion PSD DA
282. Stanciu Zisu PSD DA
283. Stancu Ionel Minoritati DA
284. Stănescu Alexandru PSD DA
285. Stănișoară Mihai ALDE DA
286. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
287. Stragea Sorin Constantin PSD DA
288. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
289. Stroe Radu PSD DA
290. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
291. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
292. Surdu Raluca PNL DA
293. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
294. Șcheau Ion PNL DA
295. Șimon Gheorghe PSD DA
296. Șoptică Costel PNL DA
297. Șova Lucian PSD DA
298. Ștefan Viorel PSD DA
299. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
300. Tabugan Ion PSD DA
301. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
302. Tararache Mihai - DA
303. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
304. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
305. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
306. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
307. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
308. Tiuch Cătălin PSD DA
309. Tîlvăr Angel PSD DA
310. Toader Mircea-Nicu PNL DA
311. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
312. Traicu Rodin PSD DA
313. Tudorache Daniel PSD DA
314. Tudorie Violeta PSD DA
315. Tudose Mihai PSD DA
316. Turcan Raluca PNL DA
317. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
318. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
319. Udriște Gheorghe PNL DA
320. Uricec Eugen Constantin PSD DA
321. Ursărescu Dorinel ALDE DA
322. Vainer Aurel Minoritati DA
323. Varga Lucia-Ana PNL DA
324. Varga Vasile PNL DA
325. Vasilică Radu Costin PSD DA
326. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
327. Vladu Iulian PNL DA
328. Vlădoiu Aurel PSD DA
329. Vreme Valerian PSD DA
330. Vulpescu Ioan PSD DA
331. Weber Mihai PSD DA
332. Zaharcu Neviser PSD DA
333. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
334. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
335. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 21:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro