Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 430/2014 pentru modificarea și completarea art.24 din Legea nr.333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:335 157 98 7 13 16 24 20
- voturi pentru (DA):333 157 98 7 13 16 23 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru - -
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel ALDE DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana - DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George - DA
64. Constantin Daniel ALDE DA
65. Costin Gheorghe PNL DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Culețu Dănuț PNL DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PNL DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Maria - DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
96. Dumbrăvanu Paul - DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
101. Dușa Mircea PSD DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu PSD DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin ALDE DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel - DA
118. Georgescu Laura PSD DA
119. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
120. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
121. Gheorghe Florin PSD DA
122. Gheorghe Tinel PNL DA
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria PNL DA
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Gudu Vasile PNL DA
132. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
133. Guran Virgil - DA
134. Gurzău Adrian - DA
135. Gust Băloșin Florentin - DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Harbuz Liviu PSD DA
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Holban Titi PSD DA
140. Horga Vasile PNL DA
141. Hulea Ioan PSD DA
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Iliuță Vasile PNL DA
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PNL DA
153. Iordache Florin PSD DA
154. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
155. Iriza Scarlat - DA
156. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
157. Itu Cornel PSD DA
158. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Khraibani Camelia PSD DA
162. Korodi Attila UDMR DA
163. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
164. Longher Ghervazen Minoritati DA
165. Lupu Mihai PNL DA
166. Man Mircea PNL DA
167. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
168. Manolache Marius PSD DA
169. Manolescu Oana Minoritati DA
170. Marcoci Vlad PSD DA
171. Marcu Viorica PNL DA
172. Marian Ion Cristinel ND DA
173. Marica Petru-Sorin PSD DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Marocico Ion Minoritati DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
177. Máté András-Levente UDMR DA
178. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
181. Melinte Ion PSD DA
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
183. Mihai Aurelian PNL DA
184. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
185. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
186. Mincă Liliana ND DA
187. Mircovici Niculae Minoritati DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocioi Niculina PNL DA
191. Moisii Constantin PSD DA
192. Moldovan Ioan ALDE DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru - DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu PSD DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PNL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Clement - DA
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL DA
207. Nicolae Alexandri PNL DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Nicolicea Eugen PSD DA
212. Niculae Aurel PSD DA
213. Niculescu Dumitru - DA
214. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara PSD DA
218. Niță Constantin PSD DA
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Oajdea Daniel Vasile ND DA
222. Ochi Ion PSD DA
223. Oltean Ioan PNL DA
224. Orban Ludovic PNL DA
225. Oros Nechita-Adrian PNL DA
226. Palașcă Viorel ALDE DA
227. Palăr Ionel PNL DA
228. Paleologu Theodor PNL DA
229. Pambuccian Varujan Minoritati DA
230. Pană Adriana-Doina PSD DA
231. Pardău Dumitru PNL DA
232. Paul Maria-Andreea PNL DA
233. Păun Nicolae Minoritati DA
234. Pârgaru Ion ALDE DA
235. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
236. Petrea Dorin Silviu PSD DA
237. Petrescu Petre - DA
238. Petric Octavian PSD DA
239. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
240. Plumb Rovana PSD DA
241. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
242. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
243. Ponta Victor-Viorel PSD DA
244. Pop Georgian PSD DA
245. Popa Octavian-Marius PNL DA
246. Popa Radu Mihai - DA
247. Popeangă Vasile PSD DA
248. Popescu Dan-Cristian PNL DA
249. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
250. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
251. Potor Călin PSD DA
252. Preda Cezar-Florin PNL DA
253. Pușcaș Iacob PSD DA
254. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
255. Răducanu Ion PSD DA
256. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
257. Rădulescu Constantin PSD DA
258. Rădulescu Romeo ALDE DA
259. Rățoi Neculai PSD DA
260. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
261. Reuer Elena-Ramona PNL DA
262. Rizea Cristian PSD DA
263. Roman Cristian-Constantin PNL DA
264. Roman Gheorghe PSD DA
265. Roman Victor PSD DA
266. Roșca Lucreția PSD DA
267. Rotaru Răzvan - DA
268. Sava Andrei-Valentin PSD DA
269. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
270. Săpunaru Nini PNL DA
271. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
272. Scarlat George PNL DA
273. Secară Florin Mihail PSD DA
274. Sefer Cristian-George PSD DA
275. Seres Dénes UDMR DA
276. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
277. Simedru Dan Coriolan PNL DA
278. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
279. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
280. Solomon Adrian PSD DA
281. Stan Ioan PSD DA
282. Stanciu Zisu PSD DA
283. Stancu Ionel Minoritati DA
284. Stănescu Alexandru PSD DA
285. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
286. Stragea Sorin Constantin PSD DA
287. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
288. Stroe Radu PSD DA
289. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
290. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
291. Surdu Raluca PNL DA
292. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
293. Șcheau Ion PNL DA
294. Șimon Gheorghe PSD DA
295. Șoptică Costel PNL DA
296. Șova Lucian PSD DA
297. Ștefan Viorel PSD DA
298. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
299. Tabugan Ion PSD DA
300. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
301. Tararache Mihai - DA
302. Tămâian Ioan PNL DA
303. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
304. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
305. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
306. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
307. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
308. Tiuch Cătălin PSD DA
309. Toader Mircea-Nicu PNL DA
310. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
311. Traicu Rodin PSD DA
312. Tudorache Daniel PSD DA
313. Tudorie Violeta PSD DA
314. Tudose Mihai PSD DA
315. Turcan Raluca PNL DA
316. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
317. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
318. Udriște Gheorghe PNL DA
319. Uricec Eugen Constantin PSD DA
320. Ursărescu Dorinel ALDE DA
321. Vainer Aurel Minoritati DA
322. Varga Lucia-Ana PNL DA
323. Varga Vasile PNL DA
324. Vasilică Radu Costin PSD DA
325. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
326. Vladu Iulian PNL DA
327. Vlădoiu Aurel PSD DA
328. Vreme Valerian PSD DA
329. Vulpescu Ioan PSD DA
330. Weber Mihai PSD DA
331. Zaharcu Neviser PSD DA
332. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
333. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
334. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
335. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 15:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro