Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 166/2012 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.8/2012 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.20/2012 privind stabilirea unor măsuri pentru aplicarea unitară a legislației Uniunii Europene care armonizează condițiile de comercializare a produselor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:339 160 97 8 13 16 26 19
- voturi pentru (DA):333 160 95 7 12 16 26 17
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:3 - 1 1 1 - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PNL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru - -
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel ALDE DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana - DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu PSD DA
65. Comșa Cornel-George - DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
67. Constantin Daniel ALDE DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Culețu Dănuț PNL DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND DA
79. Dascălu Constantin PNL DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria - DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul - DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
103. Dușa Mircea PSD DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu PSD DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin ALDE DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel - -
120. Georgescu Laura PSD DA
121. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
122. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
123. Gheorghe Florin PSD DA
124. Gheorghe Tinel PNL DA
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria PNL DA
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Gudu Vasile PNL DA
134. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
135. Guran Virgil - DA
136. Gust Băloșin Florentin - DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Harbuz Liviu PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Holban Titi PSD DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hulea Ioan PSD DA
143. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
144. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Ignat Miron Minoritati DA
150. Iliuță Vasile PNL DA
151. Intotero Natalia-Elena PSD DA
152. Ionescu Aurelian ALDE DA
153. Ionescu George PNL DA
154. Iordache Florin PSD DA
155. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
156. Iriza Scarlat - DA
157. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
158. Itu Cornel PSD DA
159. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
160. Kerekes Károly UDMR DA
161. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
162. Khraibani Camelia PSD DA
163. Korodi Attila UDMR DA
164. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
165. Longher Ghervazen Minoritati DA
166. Lupu Mihai PNL DA
167. Man Mircea PNL DA
168. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
169. Manolache Marius PSD DA
170. Manolescu Oana Minoritati DA
171. Marcoci Vlad PSD DA
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marian Ion Cristinel ND DA
174. Marica Petru-Sorin PSD DA
175. Marin Gheorghe PSD DA
176. Marocico Ion Minoritati DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
180. Mazilu Constantin PSD DA
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Melinte Ion PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
184. Mihai Aurelian PNL DA
185. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
186. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
187. Mincă Liliana ND DA
188. Mircovici Niculae Minoritati DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocioi Niculina PNL DA
192. Moisii Constantin PSD DA
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru - DA
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Murgu Neagu PSD DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PNL DA
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Clement - DA
205. Negruț Cornelia ALDE DA
206. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
207. Nichita Cristina PSD DA
208. Nicoară Romeo Florin PNL DA
209. Nicolae Alexandri PNL DA
210. Nicolae Florian PSD DA
211. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
212. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
213. Nicolicea Eugen PSD DA
214. Niculae Aurel PSD DA
215. Niculescu Dumitru - DA
216. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
217. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
218. Nistor Laurențiu PSD DA
219. Nistor Marioara PSD DA
220. Niță Constantin PSD DA
221. Niță Emil PSD DA
222. Nosa Iuliu PSD DA
223. Oajdea Daniel Vasile ND DA
224. Ochi Ion PSD DA
225. Oltean Ioan PNL DA
226. Orban Ludovic PNL DA
227. Oros Nechita-Adrian PNL DA
228. Palașcă Viorel ALDE DA
229. Palăr Ionel PNL DA
230. Paleologu Theodor PNL DA
231. Pambuccian Varujan Minoritati DA
232. Pană Adriana-Doina PSD DA
233. Pardău Dumitru PNL DA
234. Paul Maria-Andreea PNL DA
235. Păun Nicolae Minoritati DA
236. Pârgaru Ion ALDE DA
237. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
238. Petrea Dorin Silviu PSD DA
239. Petrescu Petre - DA
240. Petric Octavian PSD DA
241. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
242. Plumb Rovana PSD DA
243. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
244. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
245. Ponta Victor-Viorel PSD DA
246. Pop Georgian PSD DA
247. Popa Octavian-Marius PNL DA
248. Popa Radu Mihai - DA
249. Popeangă Vasile PSD DA
250. Popescu Dan-Cristian PNL DA
251. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
252. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
253. Potor Călin PSD DA
254. Preda Cezar-Florin PNL DA
255. Pușcaș Iacob PSD DA
256. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
257. Răducanu Ion PSD DA
258. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
259. Rădulescu Constantin PSD DA
260. Rădulescu Romeo ALDE DA
261. Rățoi Neculai PSD DA
262. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
263. Reuer Elena-Ramona PNL DA
264. Rizea Cristian PSD DA
265. Roman Cristian-Constantin PNL DA
266. Roman Gheorghe PSD DA
267. Roman Victor PSD DA
268. Roșca Lucreția PSD DA
269. Rotaru Răzvan - DA
270. Sava Andrei-Valentin PSD DA
271. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
272. Săpunaru Nini PNL DA
273. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
274. Scarlat George PNL DA
275. Secară Florin Mihail PSD DA
276. Sefer Cristian-George PSD DA
277. Seres Dénes UDMR DA
278. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
279. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
280. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
281. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
282. Solomon Adrian PSD DA
283. Stan Ioan PSD DA
284. Stan Ion PSD DA
285. Stanciu Zisu PSD DA
286. Stancu Ionel Minoritati DA
287. Stănescu Alexandru PSD DA
288. Stănișoară Mihai ALDE DA
289. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
290. Stragea Sorin Constantin PSD DA
291. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
292. Stroe Radu PSD DA
293. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
294. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
295. Surdu Raluca PNL DA
296. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
297. Șcheau Ion PNL DA
298. Șimon Gheorghe PSD DA
299. Șoptică Costel PNL DA
300. Șova Lucian PSD DA
301. Ștefan Viorel PSD DA
302. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
303. Tabugan Ion PSD DA
304. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
305. Tararache Mihai - DA
306. Tămâian Ioan PNL DA
307. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
308. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
309. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
310. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
311. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
312. Tiuch Cătălin PSD DA
313. Tîlvăr Angel PSD DA
314. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
315. Traicu Rodin PSD DA
316. Tudorache Daniel PSD DA
317. Tudorie Violeta PSD DA
318. Tudose Mihai PSD DA
319. Turcan Raluca PNL DA
320. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
321. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
322. Udriște Gheorghe PNL DA
323. Uricec Eugen Constantin PSD DA
324. Ursărescu Dorinel ALDE DA
325. Vainer Aurel Minoritati DA
326. Varga Lucia-Ana PNL DA
327. Varga Vasile PNL DA
328. Vasilică Radu Costin PSD DA
329. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
330. Vladu Iulian PNL DA
331. Vlădoiu Aurel PSD DA
332. Vreme Valerian PSD DA
333. Vulpescu Ioan PSD DA
334. Weber Mihai PSD DA
335. Zaharcu Neviser PSD DA
336. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
337. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
338. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
339. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 11 aprilie 2021, 13:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro