Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 365/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.25/2014 privind unele măsuri pentru diminuarea arieratelor bugetare ale unor operatori economici din industria de apărare și reglementarea altor măsuri fiscal-bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:339 160 99 8 13 16 24 19
- voturi pentru (DA):316 159 95 7 - 16 23 16
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1
- abțineri:20 1 3 1 13 - 1 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR Abținere
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blănariu Valentin - DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
31. Bónis István UDMR Abținere
32. Borbély László UDMR Abținere
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - NU
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru - -
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel ALDE DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana - DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu PSD DA
64. Comșa Cornel-George - DA
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
66. Constantin Daniel ALDE DA
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Culețu Dănuț PNL DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND DA
79. Dascălu Constantin PNL DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria - DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
98. Dumbrăvanu Paul - Abținere
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
103. Dușa Mircea PSD DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
109. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu PSD DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin ALDE DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel - DA
120. Georgescu Laura PSD DA
121. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
122. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
123. Gheorghe Florin PSD DA
124. Gheorghe Tinel PNL Abținere
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria PNL DA
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Gudu Vasile PNL DA
134. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
135. Guran Virgil - DA
136. Gust Băloșin Florentin - DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Harbuz Liviu PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Holban Titi PSD DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hulea Ioan PSD DA
143. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
144. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Ignat Miron Minoritati DA
150. Iliuță Vasile PNL DA
151. Intotero Natalia-Elena PSD DA
152. Ionescu Aurelian ALDE DA
153. Ionescu George PNL DA
154. Iordache Florin PSD DA
155. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
156. Iriza Scarlat - DA
157. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
158. Itu Cornel PSD DA
159. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
160. Kerekes Károly UDMR Abținere
161. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
162. Khraibani Camelia PSD DA
163. Korodi Attila UDMR Abținere
164. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
165. Longher Ghervazen Minoritati DA
166. Lupu Mihai PNL DA
167. Man Mircea PNL DA
168. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
169. Manolache Marius PSD DA
170. Manolescu Oana Minoritati DA
171. Marcoci Vlad PSD DA
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marian Ion Cristinel ND DA
174. Marica Petru-Sorin PSD DA
175. Marin Gheorghe PSD DA
176. Marocico Ion Minoritati DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
178. Máté András-Levente UDMR Abținere
179. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
180. Mazilu Constantin PSD Abținere
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Melinte Ion PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
184. Mihai Aurelian PNL DA
185. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
186. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
187. Mincă Liliana ND DA
188. Mircovici Niculae Minoritati DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocioi Niculina PNL DA
192. Moisii Constantin PSD DA
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Molnar Zsolt UDMR Abținere
195. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru - DA
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Murgu Neagu PSD DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PNL DA
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculae Aurel PSD DA
214. Niculescu Dumitru - DA
215. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
216. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
217. Nistor Laurențiu PSD DA
218. Nistor Marioara PSD DA
219. Niță Constantin PSD DA
220. Niță Emil PSD DA
221. Nosa Iuliu PSD DA
222. Oajdea Daniel Vasile ND DA
223. Ochi Ion PSD DA
224. Oltean Ioan PNL DA
225. Orban Ludovic PNL DA
226. Oros Nechita-Adrian PNL DA
227. Palașcă Viorel ALDE DA
228. Palăr Ionel PNL DA
229. Paleologu Theodor PNL DA
230. Pambuccian Varujan Minoritati DA
231. Pană Adriana-Doina PSD DA
232. Pardău Dumitru PNL DA
233. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
234. Păun Nicolae Minoritati DA
235. Pârgaru Ion ALDE DA
236. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
237. Petrea Dorin Silviu PSD DA
238. Petrescu Petre - DA
239. Petric Octavian PSD DA
240. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
241. Plumb Rovana PSD DA
242. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
243. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
244. Ponta Victor-Viorel PSD DA
245. Pop Georgian PSD DA
246. Popa Octavian-Marius PNL DA
247. Popa Radu Mihai - DA
248. Popeangă Vasile PSD DA
249. Popescu Dan-Cristian PNL DA
250. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
251. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
252. Potor Călin PSD DA
253. Preda Cezar-Florin PNL DA
254. Pușcaș Iacob PSD DA
255. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
256. Răducanu Ion PSD DA
257. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
258. Rădulescu Constantin PSD DA
259. Rățoi Neculai PSD DA
260. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
261. Reuer Elena-Ramona PNL DA
262. Rizea Cristian PSD DA
263. Roman Cristian-Constantin PNL DA
264. Roman Gheorghe PSD DA
265. Roman Victor PSD DA
266. Roșca Lucreția PSD DA
267. Rotaru Răzvan - DA
268. Sava Andrei-Valentin PSD DA
269. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
270. Săpunaru Nini PNL DA
271. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
272. Scarlat George PNL DA
273. Secară Florin Mihail PSD DA
274. Sefer Cristian-George PSD DA
275. Seres Dénes UDMR Abținere
276. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
277. Simedru Dan Coriolan PNL DA
278. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
279. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
280. Solomon Adrian PSD DA
281. Stan Ioan PSD DA
282. Stan Ion PSD DA
283. Stanciu Zisu PSD DA
284. Stancu Ionel Minoritati DA
285. Stănescu Alexandru PSD DA
286. Stănișoară Mihai ALDE DA
287. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
288. Stragea Sorin Constantin PSD DA
289. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
290. Stroe Radu PSD DA
291. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
292. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
293. Surdu Raluca PNL DA
294. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
295. Șcheau Ion PNL DA
296. Șimon Gheorghe PSD DA
297. Șoptică Costel PNL DA
298. Șova Lucian PSD DA
299. Ștefan Viorel PSD DA
300. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
301. Tabugan Ion PSD DA
302. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
303. Tararache Mihai - DA
304. Tămâian Ioan PNL DA
305. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
306. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
307. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
308. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
309. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
310. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
311. Tiuch Cătălin PSD DA
312. Tîlvăr Angel PSD DA
313. Toader Mircea-Nicu PNL DA
314. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
315. Traicu Rodin PSD DA
316. Tudorache Daniel PSD DA
317. Tudorie Violeta PSD DA
318. Tudose Mihai PSD DA
319. Turcan Raluca PNL Abținere
320. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
321. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
322. Udriște Gheorghe PNL DA
323. Uricec Eugen Constantin PSD DA
324. Ursărescu Dorinel ALDE DA
325. Vainer Aurel Minoritati DA
326. Varga Lucia-Ana PNL DA
327. Varga Vasile PNL DA
328. Vasilică Radu Costin PSD DA
329. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
330. Vladu Iulian PNL DA
331. Vlădoiu Aurel PSD DA
332. Vreme Valerian PSD DA
333. Vulpescu Ioan PSD DA
334. Weber Mihai PSD DA
335. Zaharcu Neviser PSD DA
336. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
337. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
338. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
339. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 aprilie 2021, 4:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro