Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 14/2015 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:324 151 98 7 13 15 21 19
- voturi pentru (DA):319 149 97 7 13 14 21 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:4 2 - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Bîrsășteanu Florică PSD DA
28. Blănariu Valentin - DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Canacheu Costică PNL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cernea Remus-Florinel - DA
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru - -
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Chițoiu Daniel ALDE DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana - DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Comșa Cornel-George - DA
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD -
73. Cristian Horia PNL DA
74. Culețu Dănuț PNL DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND DA
79. Dascălu Constantin PNL DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria - DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul - DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
103. Dușa Mircea PSD DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin ALDE DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel - DA
117. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
118. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
119. Gheorghe Florin PSD DA
120. Gheorghe Tinel PNL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gudu Vasile PNL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
131. Guran Virgil - DA
132. Gust Băloșin Florentin - DA
133. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
134. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hulea Ioan PSD DA
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ignat Miron Minoritati DA
143. Iliuță Vasile PNL DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PNL DA
147. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
148. Iriza Scarlat - DA
149. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
150. Itu Cornel PSD DA
151. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
152. Kerekes Károly UDMR DA
153. Kereskényi Gábor UDMR DA
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR DA
156. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lupu Mihai PNL DA
159. Man Mircea PNL DA
160. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
161. Manolache Marius PSD DA
162. Manolescu Oana Minoritati DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel ND DA
166. Marica Petru-Sorin PSD DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Marin Laura PSD DA
169. Marocico Ion Minoritati -
170. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
171. Máté András-Levente UDMR DA
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Mazilu Constantin PSD DA
174. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
175. Melinte Ion PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
177. Mihai Aurelian PNL DA
178. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
180. Mincă Liliana ND DA
181. Mircovici Niculae Minoritati DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocioi Niculina PNL DA
184. Moisii Constantin PSD -
185. Molnar Zsolt UDMR DA
186. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
187. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
188. Movilă Petru - DA
189. Munteanu Ioan PSD DA
190. Murgu Neagu PSD DA
191. Nassar Rodica PSD DA
192. Nazare Alexandru PNL DA
193. Neacșu Marian PSD DA
194. Necula Cosmin PSD DA
195. Negruț Clement - DA
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nichita Cristina PSD DA
198. Nicoară Romeo Florin PNL DA
199. Nicolae Alexandri PNL DA
200. Nicolae Florian PSD DA
201. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
202. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
203. Nicolicea Eugen PSD DA
204. Niculae Aurel PSD DA
205. Niculescu Dumitru - DA
206. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara PSD DA
210. Niță Constantin PSD DA
211. Niță Emil PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND DA
214. Ochi Ion PSD DA
215. Oltean Ioan PNL DA
216. Orban Ludovic PNL DA
217. Oros Nechita-Adrian PNL DA
218. Palașcă Viorel ALDE DA
219. Palăr Ionel PNL DA
220. Paleologu Theodor PNL DA
221. Pambuccian Varujan Minoritati DA
222. Pană Adriana-Doina PSD DA
223. Pardău Dumitru PNL DA
224. Paul Maria-Andreea PNL DA
225. Păun Nicolae Minoritati DA
226. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
227. Petrescu Petre - DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
230. Plumb Rovana PSD DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Ponta Victor-Viorel PSD DA
234. Pop Georgian PSD DA
235. Popa Octavian-Marius PNL DA
236. Popeangă Vasile PSD DA
237. Popescu Dan-Cristian PNL DA
238. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
239. Potor Călin PSD DA
240. Preda Cezar-Florin PNL DA
241. Pușcaș Iacob PSD DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo ALDE DA
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Roman Cristian-Constantin PNL DA
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Victor PSD DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Rotaru Răzvan - DA
255. Rusu Valentin PNL DA
256. Sava Andrei-Valentin PSD DA
257. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
258. Săpunaru Nini PNL DA
259. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
260. Scarlat George PNL DA
261. Secară Florin Mihail PSD DA
262. Sefer Cristian-George PSD DA
263. Seres Dénes UDMR DA
264. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
265. Simedru Dan Coriolan PNL DA
266. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
267. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
268. Solomon Adrian PSD DA
269. Stan Ioan PSD DA
270. Stan Ion PSD DA
271. Stanciu Zisu PSD DA
272. Stancu Ionel Minoritati DA
273. Stănescu Alexandru PSD DA
274. Stănișoară Mihai ALDE DA
275. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
276. Stragea Sorin Constantin PSD DA
277. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
278. Stroe Radu PSD DA
279. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
280. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
281. Surdu Raluca PNL DA
282. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
283. Șcheau Ion PNL DA
284. Șimon Gheorghe PSD DA
285. Șoptică Costel PNL DA
286. Șova Lucian PSD DA
287. Ștefan Viorel PSD DA
288. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
289. Tabugan Ion PSD DA
290. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
291. Tararache Mihai - DA
292. Tămâian Ioan PNL DA
293. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
294. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
295. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
296. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
297. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
298. Tiuch Cătălin PSD DA
299. Tîlvăr Angel PSD DA
300. Toader Mircea-Nicu PNL DA
301. Traicu Rodin PSD DA
302. Tudorache Daniel PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Turcan Raluca PNL DA
306. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
307. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
308. Udriște Gheorghe PNL DA
309. Uricec Eugen Constantin PSD DA
310. Vainer Aurel Minoritati DA
311. Varga Lucia-Ana PNL DA
312. Varga Vasile PNL DA
313. Vasilică Radu Costin PSD DA
314. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
315. Vladu Iulian PNL DA
316. Vlădoiu Aurel PSD DA
317. Vreme Valerian PSD DA
318. Vulpescu Ioan PSD DA
319. Weber Mihai PSD DA
320. Zaharcu Neviser PSD DA
321. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
322. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
323. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
324. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 5:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro