Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 13/2015 privind modificarea Anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr. 48/2012 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:323 150 98 8 13 16 20 18
- voturi pentru (DA):317 150 97 7 12 16 20 15
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - -
- abțineri:3 - - 1 - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Bîrsășteanu Florică PSD DA
28. Blănariu Valentin - DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Canacheu Costică PNL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cernea Remus-Florinel - DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru - -
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel ALDE DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana - DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Comșa Cornel-George - Abținere
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Culețu Dănuț PNL DA
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND DA
80. Dascălu Constantin PNL DA
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Dolineaschi Andrei PSD DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria - DA
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
103. Dușa Mircea PSD DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin ALDE DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel - DA
117. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
118. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
119. Gheorghe Florin PSD DA
120. Gheorghe Tinel PNL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gudu Vasile PNL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
131. Guran Virgil - DA
132. Gust Băloșin Florentin - Abținere
133. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
134. Harbuz Liviu PSD DA
135. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Hulea Ioan PSD DA
138. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
139. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
140. Iancu Iulian PSD DA
141. Iane Daniel PNL DA
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
143. Ibram Iusein Minoritati DA
144. Ignat Miron Minoritati DA
145. Iliuță Vasile PNL DA
146. Intotero Natalia-Elena PSD DA
147. Ionescu Aurelian ALDE DA
148. Ionescu George PNL DA
149. Iordache Florin PSD DA
150. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
151. Iriza Scarlat - DA
152. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
153. Itu Cornel PSD DA
154. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
155. Kerekes Károly UDMR DA
156. Kereskényi Gábor UDMR NU
157. Khraibani Camelia PSD DA
158. Korodi Attila UDMR DA
159. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
160. Longher Ghervazen Minoritati DA
161. Lupu Mihai PNL DA
162. Man Mircea PNL DA
163. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
164. Manolescu Oana Minoritati DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Viorica PNL DA
167. Marian Ion Cristinel ND DA
168. Marica Petru-Sorin PSD DA
169. Marin Gheorghe PSD DA
170. Marin Laura PSD DA
171. Marocico Ion Minoritati DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
175. Mazilu Constantin PSD DA
176. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
177. Melinte Ion PSD DA
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian PNL DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Mincă Liliana ND DA
183. Mircovici Niculae Minoritati DA
184. Mîrza Gavril PSD DA
185. Mocioi Niculina PNL DA
186. Moisii Constantin PSD DA
187. Molnar Zsolt UDMR DA
188. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Movilă Petru - DA
191. Murgu Neagu PSD DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Nazare Alexandru PNL DA
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Clement - DA
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Alexandri PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Nicolicea Eugen PSD DA
205. Niculae Aurel PSD DA
206. Niculescu Dumitru - DA
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Laurențiu PSD DA
210. Nistor Marioara PSD DA
211. Niță Constantin PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND DA
214. Ochi Ion PSD DA
215. Oltean Ioan PNL DA
216. Orban Ludovic PNL DA
217. Oros Nechita-Adrian PNL DA
218. Palașcă Viorel ALDE DA
219. Palăr Ionel PNL DA
220. Paleologu Theodor PNL DA
221. Pambuccian Varujan Minoritati DA
222. Pană Adriana-Doina PSD DA
223. Pardău Dumitru PNL DA
224. Paul Maria-Andreea PNL DA
225. Păun Nicolae Minoritati DA
226. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
227. Petrescu Petre - DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
230. Plumb Rovana PSD DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Ponta Victor-Viorel PSD DA
234. Pop Georgian PSD DA
235. Popa Octavian-Marius PNL DA
236. Popeangă Vasile PSD DA
237. Popescu Dan-Cristian PNL DA
238. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
239. Potor Călin PSD DA
240. Preda Cezar-Florin PNL DA
241. Pușcaș Iacob PSD DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rățoi Neculai PSD DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Roman Cristian-Constantin PNL DA
250. Roman Gheorghe PSD DA
251. Roman Victor PSD DA
252. Roșca Lucreția PSD DA
253. Rotaru Răzvan - DA
254. Rusu Valentin PNL DA
255. Sava Andrei-Valentin PSD DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
257. Săpunaru Nini PNL DA
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Scarlat George PNL DA
260. Secară Florin Mihail PSD DA
261. Sefer Cristian-George PSD DA
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
264. Simedru Dan Coriolan PNL DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
267. Solomon Adrian PSD DA
268. Stan Ioan PSD DA
269. Stan Ion PSD DA
270. Stanciu Zisu PSD DA
271. Stancu Ionel Minoritati DA
272. Stănescu Alexandru PSD DA
273. Stănișoară Mihai ALDE DA
274. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Stroe Radu PSD DA
278. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
279. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
280. Surdu Raluca PNL DA
281. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
282. Șcheau Ion PNL DA
283. Șimon Gheorghe PSD DA
284. Șoptică Costel PNL DA
285. Șova Lucian PSD DA
286. Ștefan Viorel PSD DA
287. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
288. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
289. Tararache Mihai - DA
290. Tămâian Ioan PNL DA
291. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
292. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
293. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
294. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
295. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
296. Tiuch Cătălin PSD DA
297. Tîlvăr Angel PSD DA
298. Toader Mircea-Nicu PNL DA
299. Traicu Rodin PSD DA
300. Tudorache Daniel PSD DA
301. Tudorie Violeta PSD DA
302. Tudose Mihai PSD DA
303. Turcan Raluca PNL DA
304. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
305. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
306. Udriște Gheorghe PNL DA
307. Uricec Eugen Constantin PSD DA
308. Ursărescu Dorinel ALDE DA
309. Vainer Aurel Minoritati DA
310. Varga Lucia-Ana PNL DA
311. Varga Vasile PNL DA
312. Vasilică Radu Costin PSD DA
313. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
314. Vladu Iulian PNL DA
315. Vlădoiu Aurel PSD DA
316. Vreme Valerian PSD DA
317. Vulpescu Ioan PSD DA
318. Weber Mihai PSD DA
319. Zaharcu Neviser PSD DA
320. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
321. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
322. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
323. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 18:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro