Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.02.2015 > 16:36 Versiunea pentru printare
Luni, 23 februarie 2015, ora 16:36

Subiect vot: Aceeași Comisie de numărare și validare a voturilor pentru cele două voturi secrete cu bile de pe ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:249 119 76 6 11 9 16 12
- voturi pentru (DA):246 118 76 6 11 9 15 11
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Blănariu Valentin - DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE -
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chiriță Dumitru - -
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
47. Ciuhodaru Tudor ND DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
52. Costin Gheorghe PNL DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Culețu Dănuț PNL DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Diniță Ion ALDE DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Geantă Florian Daniel - DA
94. Gheorghe Florin PSD DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiveciu Marian PSD DA
98. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
100. Grecea Maria PNL DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Guran Virgil - DA
104. Gurzău Adrian - DA
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
106. Harbuz Liviu PSD DA
107. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
108. Horga Vasile PNL DA
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iane Daniel PNL DA
114. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Ionescu Aurelian ALDE DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
121. Iriza Scarlat - DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kereskényi Gábor UDMR DA
124. Khraibani Camelia PSD DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
127. Lupu Mihai PNL DA
128. Man Mircea PNL DA
129. Manolache Marius PSD DA
130. Manolescu Oana Minoritati DA
131. Marcu Viorica PNL DA
132. Marian Ion Cristinel ND DA
133. Marin Gheorghe PSD DA
134. Marin Laura PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Máté András-Levente UDMR DA
137. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Militaru Lucian PNL DA
140. Mincă Liliana ND DA
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
143. Mitrea Manuela PSD DA
144. Mîrza Gavril PSD DA
145. Mocanu Adrian PSD DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Mocioi Niculina PNL DA
148. Moisii Constantin PSD DA
149. Molnar Zsolt UDMR DA
150. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Murgu Neagu PSD DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Neacșu Marian PSD DA
155. Necula Cosmin PSD DA
156. Negruț Clement - DA
157. Negruț Cornelia ALDE DA
158. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
159. Nichita Cristina PSD DA
160. Nicolae Florian PSD DA
161. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
162. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
163. Niculescu Dumitru - DA
164. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
165. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Nistor Marioara PSD DA
168. Niță Emil PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Oajdea Daniel Vasile ND DA
171. Ochi Ion PSD DA
172. Oltean Ioan PNL DA
173. Orban Ludovic PNL DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL DA
175. Palașcă Viorel ALDE DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Pardău Dumitru PNL DA
179. Paul Maria-Andreea PNL DA
180. Peia Ninel PSD DA
181. Petric Octavian PSD DA
182. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
183. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
184. Popa Octavian-Marius PNL DA
185. Popeangă Vasile PSD NU
186. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
187. Potor Călin PSD DA
188. Preda Cezar-Florin PNL DA
189. Pușcaș Iacob PSD DA
190. Răducanu Ion PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Constantin PSD DA
193. Rădulescu Romeo ALDE DA
194. Rățoi Neculai PSD DA
195. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
196. Rizea Cristian PSD DA
197. Roman Cristian-Constantin PNL DA
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
200. Scarlat George PNL DA
201. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
202. Secară Florin Mihail PSD DA
203. Sefer Cristian-George PSD DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
206. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
207. Stan Ioan PSD DA
208. Stanciu Anghel PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Stănișoară Mihai ALDE DA
212. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
213. Stragea Sorin Constantin PSD DA
214. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
215. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
216. Surdu Raluca PNL DA
217. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șova Lucian PSD DA
221. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
222. Tabugan Ion PSD DA
223. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
224. Tararache Mihai - DA
225. Tămâian Ioan PNL DA
226. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
227. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
228. Tiuch Cătălin PSD DA
229. Tîlvăr Angel PSD DA
230. Toader Mircea-Nicu PNL DA
231. Traicu Rodin PSD DA
232. Tudorie Violeta PSD DA
233. Turcan Raluca PNL DA
234. Tușa Adriana Diana PNL DA
235. Udriște Gheorghe PNL DA
236. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
237. Uricec Eugen Constantin PSD DA
238. Ursărescu Dorinel ALDE DA
239. Varga Vasile PNL DA
240. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
241. Vladu Iulian PNL DA
242. Vlase Petru Gabriel PSD DA
243. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
244. Vulpescu Ioan PSD DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Zaharcu Neviser PSD DA
247. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
249. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 iunie 2020, 20:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro