Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.02.2015 > 16:14 Versiunea pentru printare
Luni, 23 februarie 2015, ora 16:14

Subiect vot: Procedura dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:205 112 53 3 12 5 11 9
- voturi pentru (DA):200 111 51 2 12 5 11 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:4 1 2 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Berci Vasile PNL DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Blănariu Valentin - DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bucur Constantin-Alin PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Chebac Eugen PSD DA
32. Chiriță Dumitru - -
33. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
34. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
35. Ciobanu Gheorghe PSD DA
36. Ciobanu Liliana - DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
41. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
42. Ciurariu Florin PNL DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cristea Aurelia PSD DA
48. Cristea Victor PSD DA
49. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
50. Culețu Dănuț PNL DA
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Daea Petre PSD DA
54. Dascălu Constantin PNL DA
55. Delureanu Virgil PSD DA
56. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
57. Dima Toader PSD DA
58. Diniță Ion ALDE DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Mircea-Titus PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dolha Nechita-Stelian PNL -
63. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Dragomir Maria - DA
66. Dragomir Viorel Marian PSD DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
70. Emacu Gheorghe PSD DA
71. Enache Marian PSD DA
72. Eparu Ion PSD DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Fejér László-Ődőn UDMR DA
75. Fonta Nuțu PSD DA
76. Frăticiu Gheorghe PSD DA
77. Gheorghe Florin PSD DA
78. Gheorghe Tinel PNL DA
79. Ghiveciu Marian PSD DA
80. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
81. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
82. Gudu Vasile PNL DA
83. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
84. Harbuz Liviu PSD DA
85. Holban Titi PSD DA
86. Horga Vasile PNL DA
87. Hulea Ioan PSD DA
88. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
89. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
90. Iane Daniel PNL DA
91. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ionescu George PNL DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
96. Iriza Scarlat - DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kereskényi Gábor UDMR DA
100. Khraibani Camelia PSD DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
103. Manolache Marius PSD DA
104. Marcu Viorica PNL DA
105. Marian Ion Cristinel ND DA
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Marin Gheorghe PSD DA
108. Marin Laura PSD DA
109. Marocico Ion Minoritati DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
113. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
114. Militaru Lucian PNL DA
115. Mincă Liliana ND DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
118. Mitrea Manuela PSD DA
119. Mîrza Gavril PSD DA
120. Mocioi Niculina PNL DA
121. Moisii Constantin PSD DA
122. Molnar Zsolt UDMR DA
123. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
124. Munteanu Ioan PSD DA
125. Murgu Neagu PSD DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Neacșu Marian PSD DA
128. Necula Cosmin PSD DA
129. Negruț Clement - DA
130. Negruț Cornelia ALDE DA
131. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
132. Nichita Cristina PSD DA
133. Nicolae Alexandri PNL DA
134. Nicolae Florian PSD DA
135. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
136. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
137. Niculescu Dumitru - DA
138. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
139. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Nistor Marioara PSD DA
142. Niță Constantin PSD DA
143. Niță Emil PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Ochi Ion PSD DA
146. Palașcă Viorel ALDE DA
147. Palăr Ionel PNL DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paul Maria-Andreea PNL DA
150. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
151. Petric Octavian PSD DA
152. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
153. Popeangă Vasile PSD DA
154. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
155. Potor Călin PSD DA
156. Preda Cezar-Florin PNL DA
157. Pușcaș Iacob PSD DA
158. Răducanu Ion PSD DA
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
160. Rățoi Neculai PSD DA
161. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
162. Roman Cristian-Constantin PNL DA
163. Roșca Lucreția PSD DA
164. Rotaru Răzvan - DA
165. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
166. Scarlat George PNL DA
167. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
168. Secară Florin Mihail PSD DA
169. Sefer Cristian-George PSD DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
172. Stan Ioan PSD DA
173. Stănescu Alexandru PSD DA
174. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
175. Stragea Sorin Constantin PSD DA
176. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
177. Stroe Radu PSD DA
178. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
179. Szabó Ödön UDMR DA
180. Șimon Gheorghe PSD DA
181. Șova Lucian PSD DA
182. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
183. Tabugan Ion PSD DA
184. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
185. Tămâian Ioan PNL -
186. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
187. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
188. Tîlvăr Angel PSD DA
189. Traicu Rodin PSD DA
190. Tudorache Daniel PSD DA
191. Tudorie Violeta PSD DA
192. Turcan Raluca PNL DA
193. Tușa Adriana Diana PNL DA
194. Udrea Elena Gabriela - DA
195. Udriște Gheorghe PNL DA
196. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
197. Ursărescu Dorinel ALDE DA
198. Varga Vasile PNL DA
199. Vladu Iulian PNL DA
200. Vlase Petru Gabriel PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zaharcu Neviser PSD DA
203. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
204. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
205. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 10:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro