Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2015 > 16:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 februarie 2015, ora 16:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 288/2014 pentru modificarea Legii nr.363/2007 privind combaterea practicilor incorecte ale comercianților în relația cu consumatorii și armonizarea reglementărilor cu legislația europeană privind protecția consumatorilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:284 142 86 10 4 14 17 11
- voturi pentru (DA):282 141 85 10 4 14 17 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana - DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor ND DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Diniță Ion ALDE DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Dumbrăvanu Paul - DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Laura PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD -
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lubanovici Mircea PNL DA
138. Lupu Mihai PNL DA
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolache Marius PSD DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Militaru Lucian PNL DA
156. Mincă Liliana ND DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mocioi Niculina PNL DA
162. Moisii Constantin PSD DA
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Molnar Zsolt UDMR DA
165. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
166. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
167. Movilă Petru - DA
168. Muntean Mircia PSD DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Murgu Neagu PSD DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Nazare Alexandru PNL DA
173. Neacșu Marian PSD DA
174. Necula Cosmin PSD DA
175. Negruț Clement - DA
176. Nichita Cristina PSD DA
177. Nicoară Romeo Florin PNL DA
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
180. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
181. Niculae Aurel PSD DA
182. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
183. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara PSD DA
186. Niță Constantin PSD DA
187. Niță Emil PSD DA
188. Nosa Iuliu PSD DA
189. Oajdea Daniel Vasile ND DA
190. Ochi Ion PSD DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Pardău Dumitru PNL DA
198. Paul Maria-Andreea PNL DA
199. Păun Nicolae Minoritati DA
200. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrea Dorin Silviu PSD DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
205. Plumb Rovana PSD DA
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
207. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
208. Pop Georgian PSD DA
209. Popa Octavian-Marius PNL DA
210. Popeangă Vasile PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian PNL DA
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Potor Călin PSD DA
214. Preda Cezar-Florin PNL DA
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo ALDE DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Reuer Elena-Ramona PNL DA
223. Rizea Cristian PSD DA
224. Roman Gheorghe PSD DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Răzvan - DA
227. Săpunaru Nini PNL DA
228. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
229. Scarlat George PNL DA
230. Secară Florin Mihail PSD DA
231. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
232. Simedru Dan Coriolan PNL DA
233. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
234. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Stan Ioan PSD DA
237. Stan Ion PSD DA
238. Stanciu Anghel PSD DA
239. Stanciu Zisu PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Stănișoară Mihai ALDE DA
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Stroe Radu PSD DA
245. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surdu Raluca PNL DA
248. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
249. Șcheau Ion PNL DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
253. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
254. Tararache Mihai - DA
255. Tămâian Ioan PNL DA
256. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
257. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
258. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
259. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
260. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
261. Tiuch Cătălin PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Toader Mircea-Nicu PNL DA
264. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
265. Tomac Eugen - DA
266. Traicu Rodin PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tudorie Violeta PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Udriște Gheorghe PNL DA
272. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
273. Uricec Eugen Constantin PSD DA
274. Varga Lucia-Ana PNL DA
275. Vasilică Radu Costin PSD DA
276. Vladu Iulian PNL DA
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlădoiu Aurel PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
284. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 4:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro