Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2015 > 16:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 februarie 2015, ora 16:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 468/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.53/2014 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.24/2010 privind controlul operațiunilor care fac parte din sistemul de finanțare prin Fondul European de Garantare Agricolă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:278 140 86 6 4 14 17 11
- voturi pentru (DA):276 140 86 6 4 14 17 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Blănariu Valentin - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana - DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciuhodaru Tudor ND DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Diniță Ion ALDE DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Mircea PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Dolineaschi Andrei PSD DA
77. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Dumbrăvanu Paul - DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin ALDE DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
112. Holban Titi PSD DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Hulea Ioan PSD DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Kerekes Károly UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lubanovici Mircea PNL DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Manda Iulian Claudiu PSD DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolache Marius PSD DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marocico Ion Minoritati DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Militaru Lucian PNL DA
152. Mincă Liliana ND DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moisii Constantin PSD DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Molnar Zsolt UDMR DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru - DA
164. Muntean Mircia PSD DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Murgu Neagu PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Nazare Alexandru PNL DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Clement - DA
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nichita Cristina PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Florian PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
178. Niculae Aurel PSD DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Nistor Marioara PSD DA
183. Niță Constantin PSD DA
184. Niță Emil PSD DA
185. Nosa Iuliu PSD DA
186. Ochi Ion PSD DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oros Nechita-Adrian PNL DA
189. Palașcă Viorel ALDE DA
190. Palăr Ionel PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Pardău Dumitru PNL DA
194. Paul Maria-Andreea PNL DA
195. Păun Nicolae Minoritati DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
200. Plumb Rovana PSD DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popa Octavian-Marius PNL DA
205. Popeangă Vasile PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian PNL DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Potor Călin PSD DA
209. Preda Cezar-Florin PNL DA
210. Pușcaș Iacob PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rădulescu Romeo ALDE DA
216. Rățoi Neculai PSD DA
217. Reuer Elena-Ramona PNL DA
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Gheorghe PSD DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Rotaru Răzvan - NU
222. Rusu Valentin PNL DA
223. Săpunaru Nini PNL DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
227. Simedru Dan Coriolan PNL DA
228. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stan Ion PSD DA
233. Stanciu Zisu PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Stănișoară Mihai ALDE DA
238. Stragea Sorin Constantin PSD DA
239. Stroe Radu PSD DA
240. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surdu Raluca PNL DA
243. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
244. Șcheau Ion PNL DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Ștefan Viorel PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
250. Tararache Mihai - DA
251. Tămâian Ioan PNL DA
252. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
254. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
255. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
256. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
257. Tiuch Cătălin PSD DA
258. Tîlvăr Angel PSD DA
259. Toader Mircea-Nicu PNL DA
260. Tomac Eugen - DA
261. Traicu Rodin PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tudorie Violeta PSD DA
264. Tudose Mihai PSD DA
265. Turcan Raluca PNL DA
266. Udriște Gheorghe PNL DA
267. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
268. Uricec Eugen Constantin PSD DA
269. Vasilică Radu Costin PSD DA
270. Vladu Iulian PNL DA
271. Vlase Petru Gabriel PSD DA
272. Vlădoiu Aurel PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
278. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 19:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro