Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2015 > 16:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 februarie 2015, ora 16:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 193/2011 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.14/2011 pentru protecția consumatorilor la încheierea și executarea contractelor privind dobândirea dreptului de folosință pe o perioadă determinată a unuia sau a mai multor spații de cazare, a contractelor pe termen lung privind dobândirea unor beneficii pentru produsele de vacanță, a contractelor de revânzare, precum și a contractelor de schimb
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:277 139 86 6 4 14 17 11
- voturi pentru (DA):274 139 85 6 4 14 17 9
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Blănariu Valentin - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana - DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciuhodaru Tudor ND DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - -
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Diniță Ion ALDE DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Mircea PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Dolineaschi Andrei PSD DA
77. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Dumbrăvanu Paul - DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin ALDE DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
113. Holban Titi PSD DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Hulea Ioan PSD DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kerekes Károly UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Manda Iulian Claudiu PSD DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marian Ion Cristinel ND DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Melinte Ion PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihai Aurelian PNL DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Militaru Lucian PNL DA
153. Mincă Liliana ND DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PNL DA
159. Moisii Constantin PSD DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Molnar Zsolt UDMR DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
164. Movilă Petru - DA
165. Muntean Mircia PSD DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Murgu Neagu PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nazare Alexandru PNL DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement - DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Florian PSD DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
179. Niculae Aurel PSD DA
180. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
181. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
182. Nistor Laurențiu PSD DA
183. Nistor Marioara PSD DA
184. Niță Constantin PSD DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Ochi Ion PSD DA
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Oros Nechita-Adrian PNL DA
190. Palașcă Viorel ALDE DA
191. Palăr Ionel PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Pană Adriana-Doina PSD DA
194. Pardău Dumitru PNL DA
195. Paul Maria-Andreea PNL DA
196. Păun Nicolae Minoritati DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
202. Plumb Rovana PSD DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popeangă Vasile PSD DA
207. Popescu Dan-Cristian PNL DA
208. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
209. Potor Călin PSD DA
210. Preda Cezar-Florin PNL DA
211. Pușcaș Iacob PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rădulescu Romeo ALDE DA
217. Rățoi Neculai PSD DA
218. Reuer Elena-Ramona PNL DA
219. Rizea Cristian PSD DA
220. Roman Gheorghe PSD DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Rotaru Răzvan - DA
223. Rusu Valentin PNL DA
224. Săpunaru Nini PNL DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
228. Simedru Dan Coriolan PNL DA
229. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
230. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stan Ioan PSD DA
233. Stanciu Zisu PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Stănișoară Mihai ALDE DA
238. Stragea Sorin Constantin PSD DA
239. Stroe Radu PSD DA
240. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surdu Raluca PNL DA
243. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
244. Șcheau Ion PNL DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
249. Tararache Mihai - DA
250. Tămâian Ioan PNL DA
251. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
252. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
253. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
254. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
255. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
256. Tiuch Cătălin PSD DA
257. Tîlvăr Angel PSD DA
258. Toader Mircea-Nicu PNL DA
259. Tomac Eugen - DA
260. Traicu Rodin PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tudorie Violeta PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Udriște Gheorghe PNL DA
266. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
267. Uricec Eugen Constantin PSD DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vladu Iulian PNL DA
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlădoiu Aurel PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zaharcu Neviser PSD DA
275. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
277. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 aprilie 2021, 10:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro