Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2015 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 3 februarie 2015, ora 11:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 4/2015 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:239 102 74 7 15 10 23 8
- voturi pentru (DA):237 102 73 6 15 10 23 8
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bot Octavian ALDE DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor ND -
44. Ciurariu Florin PNL DA
45. Cocei Erland PNL DA
46. Codîrlă Liviu PSD DA
47. Covaci Dorel PSD DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cristea Victor PSD DA
51. Cristian Horia PNL DA
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Culețu Dănuț PNL DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Daea Petre PSD DA
56. Dalca Ștefan-Petru ND DA
57. Dascălu Constantin PNL DA
58. Deaconu Mihai ND DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
61. Diniță Ion ALDE DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL DA
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrinescu Traian PNL DA
67. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
68. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Dragomir Viorel Marian PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
73. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitru Georgică ALDE DA
76. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
77. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
78. Emacu Gheorghe PSD DA
79. Enache Marian PSD DA
80. Eparu Ion PSD DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Fejér László-Ődőn UDMR DA
83. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Florea Daniel PSD DA
87. Frăticiu Gheorghe PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghe Florin PSD DA
93. Gheorghe Tinel PNL DA
94. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
95. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
96. Grama Horia PSD DA
97. Grecea Maria PNL DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Guran Virgil ALDE DA
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
101. Harbuz Liviu PSD DA
102. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
103. Holban Titi PSD DA
104. Horga Vasile PNL DA
105. Hulea Ioan PSD DA
106. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
107. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iane Daniel PNL DA
110. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu Aurelian ALDE DA
114. Iriza Scarlat PSD DA
115. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
118. Kerekes Károly UDMR DA
119. Kereskényi Gábor UDMR DA
120. Khraibani Camelia PSD DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
123. Lubanovici Mircea PNL DA
124. Man Mircea PNL DA
125. Manolescu Oana Minoritati DA
126. Marcoci Vlad PSD DA
127. Marcu Nicu ALDE DA
128. Marcu Viorica PNL DA
129. Marin Gheorghe PSD DA
130. Marin Laura PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Máté András-Levente UDMR DA
133. Mihai Aurelian - DA
134. Mihăilă Ioan PSD DA
135. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Militaru Lucian PNL DA
138. Mincă Liliana ND DA
139. Mircovici Niculae Minoritati DA
140. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
141. Mîrza Gavril PSD DA
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Moisii Constantin PSD DA
144. Moldovan Ioan ALDE DA
145. Moldovan Iosif UDMR DA
146. Molnar Zsolt UDMR DA
147. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
148. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
149. Movilă Petru - DA
150. Muntean Mircia PSD DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Murgu Neagu PSD DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Neacșu Marian PSD DA
155. Necula Cosmin PSD DA
156. Negruț Cornelia ALDE DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolae Alexandri ALDE DA
159. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
160. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Nistor Marioara PSD DA
163. Niță Emil PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Ochi Ion PSD DA
166. Oltean Ioan PNL DA
167. Orban Ludovic PNL DA
168. Oros Nechita-Adrian PNL DA
169. Palașcă Viorel ALDE DA
170. Palăr Ionel PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pană Adriana-Doina PSD DA
173. Pardău Dumitru PNL DA
174. Paul Maria-Andreea PNL DA
175. Păun Nicolae Minoritati DA
176. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
177. Peia Ninel PSD DA
178. Petrea Dorin Silviu PSD DA
179. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
180. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
181. Popescu Dan-Cristian PNL DA
182. Preda Cezar-Florin PNL DA
183. Pușcaș Iacob PSD DA
184. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
185. Răducanu Ion PSD DA
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
187. Rădulescu Constantin PSD DA
188. Reuer Elena-Ramona PNL DA
189. Roman Gheorghe PSD DA
190. Roman Petre PNL DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Răzvan - DA
193. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
194. Săpunaru Nini PNL DA
195. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
196. Scarlat George PNL DA
197. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
198. Secară Florin Mihail PSD DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
201. Simedru Dan Coriolan PNL DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stan Ioan PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Stănișoară Mihai ALDE DA
207. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
208. Stoica Mihaela - DA
209. Stragea Sorin Constantin PSD DA
210. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
211. Stroe Radu ALDE DA
212. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Surdu Raluca PNL DA
215. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
218. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
219. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
220. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
221. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
222. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
223. Tiuch Cătălin PSD DA
224. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
225. Traicu Rodin PSD DA
226. Tudorache Daniel PSD DA
227. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
228. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
229. Ursărescu Dorinel ALDE DA
230. Vainer Aurel Minoritati DA
231. Varga Lucia-Ana PNL DA
232. Varga Vasile PNL DA
233. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
234. Vladu Iulian PNL DA
235. Vlase Petru Gabriel PSD DA
236. Vlădoiu Aurel PSD DA
237. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
239. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 2 aprilie 2020, 12:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro