Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2015 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 3 februarie 2015, ora 11:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 1/2015 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:240 103 75 7 15 9 23 8
- voturi pentru (DA):238 103 74 6 15 9 23 8
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bot Octavian ALDE DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Cioată Cezar ALDE DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor ND NU
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Covaci Dorel PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD DA
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Culețu Dănuț PNL DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Daea Petre PSD DA
58. Dalca Ștefan-Petru ND DA
59. Dascălu Constantin PNL DA
60. Deaconu Mihai ND DA
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
63. Diniță Ion ALDE DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Doboș Anton PNL DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrinescu Traian PNL DA
69. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
70. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
71. Dragomir Gheorghe PNL DA
72. Dragomir Viorel Marian PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitru Georgică ALDE DA
78. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
79. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
80. Emacu Gheorghe PSD DA
81. Enache Marian PSD DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Fejér László-Ődőn UDMR DA
85. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
86. Firczak Gheorghe Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghe Florin PSD DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
97. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
98. Grama Horia PSD DA
99. Grecea Maria PNL DA
100. Gudu Vasile PNL DA
101. Guran Virgil ALDE DA
102. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
103. Harbuz Liviu PSD DA
104. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
105. Holban Titi PSD DA
106. Horga Vasile PNL DA
107. Hulea Ioan PSD DA
108. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
109. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iane Daniel PNL DA
112. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu Aurelian ALDE DA
116. Iriza Scarlat PSD DA
117. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
120. Kerekes Károly UDMR DA
121. Kereskényi Gábor UDMR DA
122. Khraibani Camelia PSD DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
125. Lubanovici Mircea PNL DA
126. Man Mircea PNL DA
127. Manolescu Oana Minoritati DA
128. Marcoci Vlad PSD DA
129. Marcu Nicu ALDE DA
130. Marcu Viorica PNL DA
131. Marin Gheorghe PSD DA
132. Marin Laura PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Máté András-Levente UDMR DA
135. Mihai Aurelian - DA
136. Mihăilă Ioan PSD DA
137. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Militaru Lucian PNL DA
140. Mincă Liliana ND DA
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
143. Mîrza Gavril PSD DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Moisii Constantin PSD DA
146. Moldovan Ioan ALDE DA
147. Moldovan Iosif UDMR DA
148. Molnar Zsolt UDMR DA
149. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
150. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
151. Movilă Petru - DA
152. Muntean Mircia PSD DA
153. Munteanu Ioan PSD DA
154. Murgu Neagu PSD DA
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Neacșu Marian PSD DA
157. Necula Cosmin PSD DA
158. Negruț Cornelia ALDE DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL DA
160. Nicolae Alexandri ALDE DA
161. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
162. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
163. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Nistor Marioara PSD DA
166. Niță Emil PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Ochi Ion PSD DA
169. Oltean Ioan PNL DA
170. Orban Ludovic PNL DA
171. Oros Nechita-Adrian PNL DA
172. Palașcă Viorel ALDE DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Pardău Dumitru PNL DA
177. Paul Maria-Andreea PNL DA
178. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
179. Peia Ninel PSD DA
180. Petrea Dorin Silviu PSD DA
181. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
182. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
183. Popescu Dan-Cristian PNL DA
184. Preda Cezar-Florin PNL DA
185. Pușcaș Iacob PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
187. Răducanu Ion PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Constantin PSD DA
190. Reuer Elena-Ramona PNL DA
191. Roman Gheorghe PSD DA
192. Roman Petre PNL DA
193. Roșca Lucreția PSD DA
194. Rotaru Răzvan - DA
195. Rusu Valentin PNL DA
196. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
197. Săpunaru Nini PNL DA
198. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
199. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
200. Secară Florin Mihail PSD DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
203. Simedru Dan Coriolan PNL DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Stan Ioan PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Alexandru PSD DA
208. Stănișoară Mihai ALDE DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
210. Stoica Mihaela - DA
211. Stragea Sorin Constantin PSD DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
213. Stroe Radu ALDE DA
214. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Surdu Raluca PNL DA
217. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
220. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
221. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
222. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
223. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
224. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
225. Tiuch Cătălin PSD DA
226. Traicu Rodin PSD DA
227. Tudorache Daniel PSD DA
228. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
229. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
230. Ursărescu Dorinel ALDE DA
231. Vainer Aurel Minoritati DA
232. Varga Lucia-Ana PNL DA
233. Varga Vasile PNL DA
234. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
235. Vladu Iulian PNL DA
236. Vlase Petru Gabriel PSD DA
237. Vlădoiu Aurel PSD DA
238. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
240. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 septembrie 2020, 19:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro