Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2014 > 10:53 Versiunea pentru printare
Vineri, 19 decembrie 2014, ora 10:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 539/2013 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2013 privind procedurile de prevenire a insolvenței și de insolvență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:260 133 42 20 10 11 12 25 7
- voturi pentru (DA):255 132 40 19 10 10 12 25 7
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PDL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István UDMR DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blănariu Valentin ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD -
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Dascălu Constantin PDL DA
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Diniță Ion ALDE DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Maria ND DA
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin ALDE DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Geantă Florian Daniel - DA
98. Georgescu Laura PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PDL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Gudu Vasile PDL DA
109. Guran Virgil ALDE DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
112. Holban Titi PSD DA
113. Hulea Ioan PSD DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PDL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Iriza Scarlat PSD DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Laza-Matiuța Liviu PDL -
132. Lubanovici Mircea PDL DA
133. Lupu Mihai PNL DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Nicu ALDE DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marocico Ion Minoritati DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian - DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Militaru Lucian PDL DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocanu Vasile PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PDL DA
159. Moisii Constantin PSD DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Molnar Zsolt UDMR DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nichita Cristina PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Florian PSD DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
174. Nicolicea Eugen PSD DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Dumitru ND DA
177. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PDL DA
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Paul Maria-Andreea PDL DA
189. Păun Nicolae Minoritati DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petric Octavian PSD DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Ponta Victor-Viorel PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popa Octavian-Marius PNL DA
197. Popeangă Vasile PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PDL DA
199. Preda Cezar-Florin PDL DA
200. Pușcaș Iacob PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Romeo ALDE DA
203. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
204. Reuer Elena-Ramona PNL DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Gheorghe PSD DA
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Roman Petre PNL NU
209. Roman Victor PSD DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Răzvan - DA
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Scarlat George PNL DA
214. Secară Florin Mihail PSD DA
215. Sefer Cristian-George PSD DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
218. Simedru Dan Coriolan PNL DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Stan Ioan PSD DA
222. Stanciu Zisu PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
226. Stragea Sorin Constantin PSD DA
227. Stroe Radu ALDE DA
228. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surdu Raluca PNL DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șoptică Costel PNL DA
234. Șova Lucian PSD DA
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Tabugan Ion PSD DA
237. Tămâian Ioan PNL DA
238. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
239. Teju Sorin ALDE DA
240. Tiuch Cătălin PSD DA
241. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
242. Traicu Rodin PSD DA
243. Tudorache Daniel PSD DA
244. Tudorie Violeta PSD DA
245. Tudose Mihai PSD DA
246. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
247. Uricec Eugen Constantin PSD DA
248. Ursărescu Dorinel ALDE DA
249. Vasilică Radu Costin PSD DA
250. Vladu Iulian PDL DA
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlădoiu Aurel PSD DA
253. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
254. Vulpescu Ioan PSD DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zaharcu Neviser PSD DA
257. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
258. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
260. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 11:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro