Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2014 > 10:52 Versiunea pentru printare
Vineri, 19 decembrie 2014, ora 10:52

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 322/2014 pentru modificarea alin.(8) din Legea nr.220 din 27 octombrie 2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:257 132 41 20 10 11 11 25 7
- voturi pentru (DA):247 130 39 20 10 7 11 24 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - - -
- abțineri:8 1 2 - - 3 - 1 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PDL DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Antal István UDMR NU
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blănariu Valentin ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD -
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Comșa Cornel-George - DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Daea Petre PSD DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND DA
61. Dascălu Constantin PDL DA
62. Deaconu Mihai ND DA
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
65. Diniță Ion ALDE DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dolha Mircea PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
73. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria ND DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
80. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel - DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Florin PSD DA
100. Gheorghe Tinel PDL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Gudu Vasile PDL DA
107. Guran Virgil ALDE DA
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Hulea Ioan PSD DA
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PDL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Iriza Scarlat PSD DA
123. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kerekes Károly UDMR DA
126. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
130. Lubanovici Mircea PDL DA
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Nicu ALDE DA
135. Marcu Viorica PNL DA
136. Marian Ion Cristinel ND DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Marin Laura PSD DA
140. Marocico Ion Minoritati DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Mihai Aurelian - Abținere
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Militaru Lucian PDL DA
149. Mincă Liliana ND DA
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina PDL DA
157. Moisii Constantin PSD DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Molnar Zsolt UDMR DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Murgu Neagu PSD DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Negruț Cornelia ALDE DA
167. Nichita Cristina PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Alexandri ALDE DA
170. Nicolae Florian PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Niculescu Dumitru ND DA
175. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Ochi Ion PSD DA
181. Oltean Ioan PDL DA
182. Palașcă Viorel ALDE DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Paul Maria-Andreea PDL DA
187. Păun Nicolae Minoritati DA
188. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
189. Peia Ninel PSD DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
192. Ponta Victor-Viorel PSD DA
193. Pop Georgian PSD DA
194. Popa Octavian-Marius PNL DA
195. Popeangă Vasile PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian PDL DA
197. Preda Cezar-Florin PDL DA
198. Pușcaș Iacob PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Rădulescu Romeo ALDE DA
201. Rățoi Neculai PSD DA
202. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
203. Reuer Elena-Ramona PNL DA
204. Rizea Cristian PSD DA
205. Roman Gheorghe PSD DA
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Roman Petre PNL DA
208. Roman Victor PSD DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Răzvan - DA
211. Săpunaru Nini PNL DA
212. Secară Florin Mihail PSD DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
216. Simedru Dan Coriolan PNL DA
217. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
218. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stanciu Zisu PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
224. Stragea Sorin Constantin PSD DA
225. Stroe Radu ALDE DA
226. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Surdu Raluca PNL DA
229. Szabó Ödön UDMR Abținere
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Tămâian Ioan PNL DA
235. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
236. Teju Sorin ALDE DA
237. Tiuch Cătălin PSD DA
238. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
239. Traicu Rodin PSD DA
240. Tudorache Daniel PSD DA
241. Tudorie Violeta PSD DA
242. Tudose Mihai PSD DA
243. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
244. Uricec Eugen Constantin PSD DA
245. Ursărescu Dorinel ALDE DA
246. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
247. Vladu Iulian PDL DA
248. Vlase Petru Gabriel PSD DA
249. Vlădoiu Aurel PSD DA
250. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
251. Vulpescu Ioan PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Zaharcu Neviser PSD DA
254. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
255. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
257. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 8:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro