Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2014 > 10:46 Versiunea pentru printare
Vineri, 19 decembrie 2014, ora 10:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 457/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.33/2014 privind prorogarea termenului prevăzut la art.II alin.(4) din Ordonanța Guvernului nr.22/2010 pentru modificarea și completarea Legii nr.64/2008 privind funcționarea în condiții de siguranță a instalațiilor de ridicat și a aparatelor consumatoare de combustibil
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:243 131 36 20 9 10 9 21 7
- voturi pentru (DA):183 129 2 1 9 9 9 21 3
- voturi împotrivă (NU):56 - 33 19 - - - - 4
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PDL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István UDMR DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL NU
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blănariu Valentin ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
26. Boghicevici Claudia PDL NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL NU
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PDL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - NU
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD -
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Cocei Erland PNL NU
49. Comșa Cornel-George - NU
50. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
51. Constantin Daniel ALDE DA
52. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cristea Aurelia PSD DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru ND DA
58. Dascălu Constantin PDL NU
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
62. Diniță Ion ALDE DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Doboș Anton PNL NU
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL NU
67. Dolha Mircea PNL NU
68. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
69. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
70. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
71. Dragomir Gheorghe PNL NU
72. Dragomir Maria ND DA
73. Dragomir Viorel Marian PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
77. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitru Georgică ALDE DA
80. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
81. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
82. Dușa Mircea PSD DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enache Marian PSD DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Galan Constantin ALDE DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Geantă Florian Daniel - NU
95. Georgescu Laura PSD DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghe Florin PSD DA
98. Gheorghe Tinel PDL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
101. Grama Horia PSD DA
102. Grecea Maria PNL NU
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Gudu Vasile PDL NU
105. Guran Virgil ALDE DA
106. Harbuz Liviu PSD DA
107. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
108. Holban Titi PSD DA
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
112. Iane Daniel PNL DA
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu Aurelian ALDE DA
116. Ionescu George PDL NU
117. Iordache Florin PSD DA
118. Iriza Scarlat PSD DA
119. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
120. Itu Cornel PSD DA
121. Kerekes Károly UDMR DA
122. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
123. Khraibani Camelia PSD DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
126. Lubanovici Mircea PDL NU
127. Lupu Mihai PNL NU
128. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
129. Marcoci Vlad PSD DA
130. Marcu Nicu ALDE DA
131. Marcu Viorica PNL NU
132. Marian Ion Cristinel ND DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Marin Gheorghe PSD DA
135. Marocico Ion Minoritati DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Máté András-Levente UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Mihai Aurelian - DA
141. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
142. Militaru Lucian PDL NU
143. Mincă Liliana ND DA
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mîrza Gavril PSD DA
146. Mocanu Adrian PSD DA
147. Mocanu Vasile PSD DA
148. Mocioi Niculina PDL NU
149. Moisii Constantin PSD DA
150. Moldovan Ioan ALDE DA
151. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Murgu Neagu PSD DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Neacșu Marian PSD DA
156. Necula Cosmin PSD DA
157. Negruț Cornelia ALDE DA
158. Nichita Cristina PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL NU
160. Nicolae Alexandri ALDE DA
161. Nicolae Florian PSD DA
162. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
163. Niculae Aurel PSD DA
164. Niculescu Dumitru ND DA
165. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
166. Nistor Laurențiu PSD -
167. Nistor Marioara PSD DA
168. Niță Emil PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Ochi Ion PSD DA
171. Oltean Ioan PDL NU
172. Palașcă Viorel ALDE DA
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Paul Maria-Andreea PDL NU
175. Păun Nicolae Minoritati DA
176. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
177. Peia Ninel PSD DA
178. Petric Octavian PSD DA
179. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
180. Ponta Victor-Viorel PSD DA
181. Pop Georgian PSD DA
182. Popa Octavian-Marius PNL NU
183. Popeangă Vasile PSD DA
184. Popescu Dan-Cristian PDL NU
185. Preda Cezar-Florin PDL NU
186. Pușcaș Iacob PSD DA
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Rădulescu Romeo ALDE DA
189. Rățoi Neculai PSD DA
190. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
191. Reuer Elena-Ramona PNL NU
192. Rizea Cristian PSD DA
193. Roman Gheorghe PSD DA
194. Roman Ioan Sorin PSD DA
195. Roman Petre PNL NU
196. Roman Victor PSD DA
197. Roșca Lucreția PSD DA
198. Rotaru Răzvan - NU
199. Săpunaru Nini PNL NU
200. Secară Florin Mihail PSD DA
201. Sefer Cristian-George PSD DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Simedru Dan Coriolan PNL NU
204. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
205. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
206. Stan Ioan PSD DA
207. Stanciu Zisu PSD DA
208. Stancu Ionel Minoritati DA
209. Stănescu Alexandru PSD DA
210. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
211. Stragea Sorin Constantin PSD DA
212. Stroe Radu ALDE DA
213. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Surdu Raluca PNL NU
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șoptică Costel PNL NU
219. Șova Lucian PSD DA
220. Ștefan Viorel PSD DA
221. Tabugan Ion PSD DA
222. Tămâian Ioan PNL NU
223. Teju Sorin ALDE DA
224. Tiuch Cătălin PSD DA
225. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
226. Traicu Rodin PSD DA
227. Tudorache Daniel PSD DA
228. Tudorie Violeta PSD DA
229. Tudose Mihai PSD DA
230. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
231. Uricec Eugen Constantin PSD DA
232. Vasilică Radu Costin PSD DA
233. Vladu Iulian PDL NU
234. Vlase Petru Gabriel PSD DA
235. Vlădoiu Aurel PSD DA
236. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
237. Vulpescu Ioan PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zaharcu Neviser PSD DA
240. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
241. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
243. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 aprilie 2021, 2:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro