Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2014 > 10:46 Versiunea pentru printare
Vineri, 19 decembrie 2014, ora 10:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 480/2014 pentru aprobarea prețului mediu al unui metru cub de masă lemnoasă pe picior
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:240 130 36 20 9 9 9 20 7
- voturi pentru (DA):234 129 34 20 9 9 7 20 6
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - 1 - -
- abțineri:3 - 1 - - - 1 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PDL DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PDL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bănicioiu Nicolae PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Blănariu Valentin ND DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
25. Boghicevici Claudia PDL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PDL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - Abținere
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD -
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Comșa Cornel-George - DA
49. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
50. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Daea Petre PSD DA
55. Dalca Ștefan-Petru ND DA
56. Dascălu Constantin PDL DA
57. Deaconu Mihai ND DA
58. Delureanu Virgil PSD DA
59. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
60. Dima Toader PSD DA
61. Diniță Ion ALDE DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL DA
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dolha Mircea PNL DA
67. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
68. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
69. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Dragomir Maria ND DA
72. Dragomir Viorel Marian PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
76. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
81. Dușa Mircea PSD DA
82. Emacu Gheorghe PSD DA
83. Enache Marian PSD DA
84. Eparu Ion PSD DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Frăticiu Gheorghe PSD DA
89. Galan Constantin ALDE DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Geantă Florian Daniel - DA
94. Georgescu Laura PSD DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghe Florin PSD DA
97. Gheorghe Tinel PDL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
99. Ghiveciu Marian PSD DA
100. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
101. Grama Horia PSD DA
102. Grecea Maria PNL DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Gudu Vasile PDL DA
105. Guran Virgil ALDE DA
106. Harbuz Liviu PSD DA
107. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
108. Holban Titi PSD DA
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
112. Iane Daniel PNL DA
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu Aurelian ALDE DA
116. Ionescu George PDL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Iriza Scarlat PSD DA
119. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Kerekes Károly UDMR DA
122. Kereskényi Gábor UDMR DA
123. Khraibani Camelia PSD DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
126. Lubanovici Mircea PDL DA
127. Lupu Mihai PNL DA
128. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
129. Marcoci Vlad PSD DA
130. Marcu Nicu ALDE DA
131. Marcu Viorica PNL DA
132. Marian Ion Cristinel ND DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Marin Gheorghe PSD DA
135. Marocico Ion Minoritati NU
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Máté András-Levente UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Mihai Aurelian - DA
141. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
142. Militaru Lucian PDL DA
143. Mincă Liliana ND DA
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mocanu Adrian PSD DA
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocioi Niculina PDL DA
148. Moisii Constantin PSD DA
149. Moldovan Ioan ALDE DA
150. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Murgu Neagu PSD DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Neacșu Marian PSD DA
155. Necula Cosmin PSD DA
156. Negruț Cornelia ALDE DA
157. Nichita Cristina PSD DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolae Alexandri ALDE DA
160. Nicolae Florian PSD DA
161. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
162. Niculae Aurel PSD DA
163. Niculescu Dumitru ND DA
164. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Nistor Marioara PSD DA
167. Niță Emil PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Ochi Ion PSD DA
170. Oltean Ioan PDL DA
171. Palașcă Viorel ALDE DA
172. Pană Adriana-Doina PSD DA
173. Paul Maria-Andreea PDL DA
174. Păun Nicolae Minoritati DA
175. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
176. Peia Ninel PSD DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Ponta Victor-Viorel PSD DA
179. Pop Georgian PSD DA
180. Popa Octavian-Marius PNL DA
181. Popeangă Vasile PSD DA
182. Popescu Dan-Cristian PDL DA
183. Preda Cezar-Florin PDL DA
184. Pușcaș Iacob PSD DA
185. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
186. Rădulescu Romeo ALDE DA
187. Rățoi Neculai PSD DA
188. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
189. Reuer Elena-Ramona PNL DA
190. Rizea Cristian PSD DA
191. Roman Gheorghe PSD DA
192. Roman Petre PNL DA
193. Roman Victor PSD DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Răzvan - DA
196. Săpunaru Nini PNL DA
197. Secară Florin Mihail PSD DA
198. Sefer Cristian-George PSD DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Simedru Dan Coriolan PNL DA
201. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
202. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
203. Stan Ioan PSD DA
204. Stanciu Zisu PSD DA
205. Stancu Ionel Minoritati DA
206. Stănescu Alexandru PSD DA
207. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
208. Stragea Sorin Constantin PSD DA
209. Stroe Radu ALDE DA
210. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Surdu Raluca PNL DA
213. Szabó Ödön UDMR DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șoptică Costel PNL DA
216. Șova Lucian PSD DA
217. Ștefan Viorel PSD DA
218. Tabugan Ion PSD DA
219. Tămâian Ioan PNL DA
220. Teju Sorin ALDE DA
221. Tiuch Cătălin PSD DA
222. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
223. Traicu Rodin PSD DA
224. Tudorache Daniel PSD DA
225. Tudorie Violeta PSD DA
226. Tudose Mihai PSD DA
227. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
228. Uricec Eugen Constantin PSD DA
229. Vasilică Radu Costin PSD DA
230. Vladu Iulian PDL DA
231. Vlase Petru Gabriel PSD DA
232. Vlădoiu Aurel PSD DA
233. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
234. Vulpescu Ioan PSD DA
235. Weber Mihai PSD DA
236. Zaharcu Neviser PSD DA
237. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
238. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
240. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 aprilie 2021, 1:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro