Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.12.2014 > 12:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 decembrie 2014, ora 12:29

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 496/2014 pentru ratificarea Acordului Euro-mediteranean în domeniul aviației între Uniunea Europeană și statele sale membre, pe de o parte, și guvernul Statului Israel, pe de altă parte, semnat la Luxembourg la 10 iunie 2013
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:285 136 52 26 7 11 13 25 15
- voturi pentru (DA):284 135 52 26 7 11 13 25 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boghicevici Claudia PDL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PDL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Chiriță Dumitru PSD -
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana ND DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor ND DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Culețu Dănuț PDL DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dascălu Constantin PDL DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Diniță Ion ALDE DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel - DA
99. Georgescu Laura PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PDL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Guran Virgil ALDE DA
110. Gust Băloșin Florentin PSD DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Holban Titi PSD DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PDL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Iriza Scarlat PSD DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Kerekes Károly UDMR DA
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lubanovici Mircea PDL DA
133. Lupu Mihai PNL DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolache Marius PSD DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL DA
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Melinte Ion PSD DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Mihai Aurelian - DA
146. Mihăilă Ioan PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Militaru Lucian PDL DA
149. Mincă Liliana ND DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mitrea Manuela PSD DA
152. Mitrea Miron Tudor PSD DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocanu Vasile PSD DA
156. Mocioi Niculina PDL DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Molnar Zsolt UDMR DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Neacșu Marian PSD DA
164. Necula Cosmin PSD DA
165. Negruț Clement - DA
166. Negruț Cornelia ALDE DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Alexandri ALDE DA
171. Nicolae Florian PSD DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
174. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Nistor Marioara PSD DA
177. Niță Emil PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Ochi Ion PSD DA
180. Oltean Ioan PDL DA
181. Orban Ludovic PNL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Palașcă Viorel ALDE DA
184. Palăr Ionel PNL DA
185. Paleologu Theodor - DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pardău Dumitru PNL DA
188. Paul Maria-Andreea PDL DA
189. Păun Nicolae Minoritati DA
190. Pârgaru Ion ALDE DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL DA
198. Popa Radu Mihai PSD DA
199. Popeangă Vasile PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PDL DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Potor Călin PSD DA
203. Preda Cezar-Florin PDL DA
204. Pușcaș Iacob PSD DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo ALDE DA
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
211. Reuer Elena-Ramona PNL DA
212. Rizea Cristian PSD DA
213. Roman Cristian-Constantin PDL DA
214. Roman Gheorghe PSD DA
215. Rotaru Răzvan - DA
216. Săpunaru Nini PNL DA
217. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
218. Scarlat George PNL DA
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
220. Scutaru Adrian George PNL DA
221. Secară Florin Mihail PSD DA
222. Sefer Cristian-George PSD DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
225. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
226. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
227. Stan Ion PSD DA
228. Stanciu Anghel PSD DA
229. Stancu Ionel Minoritati DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Stoica Mihaela - DA
234. Stragea Sorin Constantin PSD DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Stroe Radu ALDE DA
237. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
238. Surdu Raluca PNL DA
239. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șcheau Ion PDL DA
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șova Lucian PSD DA
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tabugan Ion PSD DA
248. Tararache Mihai - DA
249. Tămâian Ioan PNL DA
250. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
251. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
252. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
253. Teju Sorin ALDE DA
254. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
255. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
256. Tiuch Cătălin PSD DA
257. Tîlvăr Angel PSD DA
258. Toader Mircea-Nicu PDL DA
259. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
260. Traicu Rodin PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tudorie Violeta PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Turcan Raluca PDL DA
265. Tușa Adriana Diana PDL DA
266. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
267. Uricec Eugen Constantin PSD DA
268. Ursărescu Dorinel ALDE DA
269. Vainer Aurel Minoritati DA
270. Varga Lucia-Ana PNL DA
271. Varga Vasile PNL DA
272. Vasilică Radu Costin PSD DA
273. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
274. Vladu Iulian PDL DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlădoiu Aurel PSD DA
277. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
278. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
279. Vreme Valerian - DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
283. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
285. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 aprilie 2021, 1:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro