Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.12.2014 > 12:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 decembrie 2014, ora 12:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 493/2014 privind acceptarea Codului din 2009 pentru construcția și echipamentul unităților mobile de foraj marin(Codul MODU 2009), adoptat de Adunarea Organizației Maritime Internaționale prin Rezoluția A.1023(26) din 2 decembrie 2009, precum și a amendamentelor la Codul MODU 2009 adoptate de Comitetul de Siguranță Maritimă al Organizației Maritime Internaționale prin Rezoluția MSC.359(92) din 21 iunie 2013
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:280 134 53 25 7 11 13 23 14
- voturi pentru (DA):278 133 53 25 7 11 13 23 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PDL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Boghicevici Claudia PDL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PDL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cernea Remus-Florinel - Abținere
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Chiriță Dumitru PSD -
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Cioată Cezar ALDE DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciobanu Liliana ND DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciuhodaru Tudor ND DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Culețu Dănuț PDL DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dascălu Constantin PDL DA
64. Deaconu Mihai ND DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Diniță Ion ALDE DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
82. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enache Marian PSD DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Fejér László-Ődőn UDMR DA
88. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel - DA
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Florin PSD DA
100. Gheorghe Tinel PDL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Guran Virgil ALDE DA
108. Gust Băloșin Florentin PSD DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu Aurelian ALDE DA
120. Ionescu George PDL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
123. Iriza Scarlat PSD DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kerekes Károly UDMR DA
127. Kereskényi Gábor UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lubanovici Mircea PDL DA
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolache Marius PSD DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Viorica PNL DA
136. Marian Ion Cristinel ND DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Melinte Ion PSD DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Mihai Aurelian - DA
144. Mihăilă Ioan PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Militaru Lucian PDL DA
147. Mincă Liliana ND DA
148. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
149. Mitrea Manuela PSD DA
150. Mitrea Miron Tudor PSD DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocanu Vasile PSD DA
154. Mocioi Niculina PDL DA
155. Moldovan Ioan ALDE DA
156. Molnar Zsolt UDMR DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Movilă Petru - DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Neacșu Marian PSD DA
162. Necula Cosmin PSD DA
163. Negruț Clement - DA
164. Negruț Cornelia ALDE DA
165. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
166. Nichita Cristina PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Alexandri ALDE DA
169. Nicolae Florian PSD DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
171. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
172. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Nistor Marioara PSD DA
175. Niță Emil PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Ochi Ion PSD DA
178. Oltean Ioan PDL DA
179. Orban Ludovic PNL DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL DA
181. Palașcă Viorel ALDE DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Paleologu Theodor - DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pardău Dumitru PNL DA
186. Paul Maria-Andreea PDL DA
187. Păun Nicolae Minoritati DA
188. Pârgaru Ion ALDE DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
193. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popa Octavian-Marius PNL DA
196. Popa Radu Mihai PSD DA
197. Popeangă Vasile PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PDL DA
199. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
200. Potor Călin PSD DA
201. Preda Cezar-Florin PDL DA
202. Pușcaș Iacob PSD DA
203. Răducanu Ion PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo ALDE DA
207. Rățoi Neculai PSD DA
208. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
209. Reuer Elena-Ramona PNL DA
210. Rizea Cristian PSD DA
211. Roman Cristian-Constantin PDL DA
212. Roman Gheorghe PSD DA
213. Rotaru Răzvan - DA
214. Rusu Valentin PNL DA
215. Săpunaru Nini PNL DA
216. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
217. Scarlat George PNL DA
218. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
219. Scutaru Adrian George PNL DA
220. Secară Florin Mihail PSD DA
221. Sefer Cristian-George PSD DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
224. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
225. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
226. Stan Ion PSD DA
227. Stanciu Anghel PSD DA
228. Stancu Ionel Minoritati DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Stoica Mihaela - DA
233. Stragea Sorin Constantin PSD DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Stroe Radu ALDE DA
236. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
237. Surdu Raluca PNL DA
238. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șcheau Ion PDL DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șova Lucian PSD DA
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tararache Mihai - DA
247. Tămâian Ioan PNL DA
248. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
249. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
250. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
251. Teju Sorin ALDE DA
252. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
253. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
254. Tiuch Cătălin PSD DA
255. Tîlvăr Angel PSD DA
256. Traicu Rodin PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tudorie Violeta PSD DA
259. Tudose Mihai PSD DA
260. Turcan Raluca PDL DA
261. Tușa Adriana Diana PDL DA
262. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
263. Ursărescu Dorinel ALDE DA
264. Vainer Aurel Minoritati DA
265. Varga Lucia-Ana PNL DA
266. Varga Vasile PNL DA
267. Vasilică Radu Costin PSD DA
268. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
269. Vladu Iulian PDL DA
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlădoiu Aurel PSD DA
272. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
274. Vreme Valerian - DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zaharcu Neviser PSD DA
277. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 5:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro