Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2014 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 iunie 2014, ora 13:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 34/2014 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:310 146 72 24 14 14 11 11 18
- voturi pentru (DA):308 145 72 23 14 14 11 11 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin - DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Bîrsășteanu Florică PSD DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel - DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Comșa Cornel-George - DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion PNL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
81. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Maria ND DA
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Dumbrăvanu Paul PNL DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu PSD DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin PNL DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel - DA
117. Gheorghe Tinel PDL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria PNL DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Gudu Vasile PDL DA
126. Gunia Dragoș-Ionel - DA
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gurzău Adrian - DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hulea Ioan PSD DA
134. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lubanovici Mircea PDL DA
151. Lupu Mihai PNL DA
152. Man Mircea PDL DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu PNL DA
156. Marcu Viorica PNL DA
157. Marica Petru-Sorin PSD DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Marin Laura PSD DA
160. Markó Attila-Gabor UDMR DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Martin Eduard-Stelian PSD DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
167. Melinte Ion PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Mihai Aurelian - DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Militaru Lucian PDL DA
173. Mincă Liliana ND DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocanu Vasile PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Mocioi Niculina ND DA
182. Moisii Constantin PSD DA
183. Moldovan Iosif UDMR DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
186. Movilă Petru - DA
187. Muntean Mircia PSD DA
188. Munteanu Ioan PSD DA
189. Murgu Neagu PSD DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Nazare Alexandru PDL DA
192. Neacșu Marian PSD DA
193. Necula Cosmin PSD DA
194. Negruț Clement - DA
195. Negruț Cornelia ALDE DA
196. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
197. Nichita Cristina PSD DA
198. Nicoară Romeo Florin PNL DA
199. Nicolae Alexandri PNL DA
200. Nicolae Florian PSD DA
201. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
202. Niculae Aurel - DA
203. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
204. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
205. Nistor Laurențiu PSD DA
206. Nistor Marioara PSD DA
207. Niță Emil PSD DA
208. Nosa Iuliu PSD DA
209. Oajdea Daniel Vasile ND DA
210. Ochi Ion PSD DA
211. Oltean Ioan PDL DA
212. Oros Nechita-Adrian PNL DA
213. Palașcă Viorel PNL DA
214. Palăr Ionel PNL DA
215. Paleologu Theodor - DA
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Pardău Dumitru PNL DA
218. Păun Nicolae Minoritati DA
219. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petric Octavian PSD DA
223. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Pop Georgian PSD DA
227. Popa Octavian-Marius PNL DA
228. Popa Radu Mihai PSD DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Potor Călin PSD DA
232. Preda Cezar-Florin PDL DA
233. Pușcaș Iacob PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rățoi Neculai PSD DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
240. Rizea Cristian PSD DA
241. Roman Cristian-Constantin PDL DA
242. Roman Gheorghe PSD DA
243. Roman Ioan Sorin PSD DA
244. Roșca Lucreția PSD DA
245. Rotaru Răzvan ALDE DA
246. Sava Andrei-Valentin PSD DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scarlat George PNL DA
249. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL -
250. Scutaru Adrian George PNL DA
251. Secară Florin Mihail - DA
252. Sefer Cristian-George ND DA
253. Seres Dénes UDMR DA
254. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
255. Simedru Dan Coriolan PNL DA
256. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
257. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
258. Solomon Adrian PSD DA
259. Stan Ioan PSD DA
260. Stan Ion PSD DA
261. Stanciu Anghel PSD DA
262. Stanciu Zisu PSD DA
263. Stancu Ionel Minoritati DA
264. Stativă Irinel Ioan PSD DA
265. Stănescu Alexandru PSD DA
266. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
267. Stoica Mihaela - DA
268. Stragea Sorin Constantin PSD DA
269. Stroe Radu PNL DA
270. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
271. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
272. Surdu Raluca PNL DA
273. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
274. Szabó Ödön UDMR DA
275. Șcheau Ion PSD DA
276. Șimon Gheorghe PSD DA
277. Ștefan Viorel PSD DA
278. Tabugan Ion PSD DA
279. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
280. Tararache Mihai - DA
281. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
282. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
283. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
284. Teju Sorin PNL DA
285. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
286. Toader Mircea-Nicu PDL DA
287. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
288. Traicu Rodin PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Tudose Mihai PSD DA
292. Turcan Raluca PDL DA
293. Tușa Adriana Diana - DA
294. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
295. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
296. Udriște Gheorghe PDL DA
297. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
298. Uricec Eugen Constantin PSD DA
299. Ursărescu Dorinel PNL DA
300. Varga Lucia-Ana PNL DA
301. Varga Vasile PNL DA
302. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
303. Vladu Iulian PDL DA
304. Vlădoiu Aurel PSD DA
305. Vreme Valerian - DA
306. Vulpescu Ioan PSD DA
307. Weber Mihai PSD DA
308. Zaharcu Neviser PSD DA
309. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 5 decembrie 2020, 20:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro