Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:41 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:41

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 513/2013 pentru modificarea alineatului (1) al art.139 din Legea nr.53/2003-Codul Muncii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 133 72 24 14 14 12 13 17
- voturi pentru (DA):280 133 69 24 - 14 12 13 15
- voturi împotrivă (NU):15 - 1 - 14 - - - -
- abțineri:3 - 1 - - - - - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL -
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND NU
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Blănariu Valentin ND NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PDL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest ND NU
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel PNL DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND NU
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
56. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Deaconu Mihai ND NU
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
88. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin - Abținere
105. Gheorghe Tinel PDL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL Abținere
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Vasile PDL DA
114. Gunia Dragoș-Ionel - DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gurzău Adrian - DA
117. Gust Băloșin Florentin PSD DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Holban Titi PSD DA
121. Hrebenciuc Viorel PSD DA
122. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PDL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat PSD DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PDL DA
145. Lupu Mihai PNL NU
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Nicu PNL DA
150. Marcu Viorica PNL DA
151. Marian Ion Cristinel ND NU
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Markó Attila-Gabor UDMR DA
154. Marocico Ion Minoritati DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Máté András-Levente UDMR DA
157. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Melinte Ion PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Mihai Aurelian - DA
162. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Mincă Liliana ND NU
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mitrea Miron Tudor PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocanu Vasile PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina ND NU
173. Moisii Constantin PSD DA
174. Moldovan Ioan ALDE DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
176. Movilă Petru - DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Murgu Neagu PSD DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Nazare Alexandru PDL DA
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolae Alexandri PNL DA
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
189. Niculae Aurel - DA
190. Niculescu Dumitru ND NU
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Nistor Marioara PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Oajdea Daniel Vasile ND NU
198. Ochi Ion PSD DA
199. Oltean Ioan PDL DA
200. Orban Ludovic PNL DA
201. Oros Nechita-Adrian PNL DA
202. Palașcă Viorel PNL DA
203. Palăr Ionel PNL DA
204. Paleologu Theodor - DA
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Paul Maria-Andreea PDL DA
207. Pârgaru Ion PNL DA
208. Peia Ninel PSD DA
209. Petrea Dorin Silviu PSD DA
210. Petrescu Petre PSD DA
211. Petric Octavian PSD DA
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Popa Octavian-Marius PNL DA
214. Popeangă Vasile PSD DA
215. Popescu Dan-Cristian PDL DA
216. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
217. Potor Călin PSD DA
218. Preda Cezar-Florin PDL DA
219. Pușcaș Iacob PSD DA
220. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
221. Răducanu Ion PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Rădulescu Romeo PDL DA
225. Rățoi Neculai PSD DA
226. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
227. Rizea Cristian PSD DA
228. Roman Cristian-Constantin PDL DA
229. Roman Gheorghe PSD DA
230. Roșca Lucreția PSD DA
231. Roșca Mircea PNL DA
232. Rotaru Răzvan ALDE DA
233. Sava Andrei-Valentin PSD DA
234. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
235. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
237. Scutaru Adrian George PNL DA
238. Secară Florin Mihail - DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Simedru Dan Coriolan PNL DA
241. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
242. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stan Ioan PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD DA
246. Stanciu Zisu PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stoica Mihaela - DA
251. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surdu Raluca PNL DA
255. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șova Lucian PSD DA
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
263. Tararache Mihai - DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin PNL DA
269. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
271. Tiuch Cătălin PSD DA
272. Tîlvăr Angel PSD DA
273. Toader Mircea-Nicu PDL DA
274. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tudorie Violeta PSD DA
278. Tudose Mihai PSD DA
279. Tușa Adriana Diana - Abținere
280. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
281. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
282. Udriște Gheorghe PDL DA
283. Uricec Eugen Constantin PSD DA
284. Ursărescu Dorinel PNL DA
285. Varga Lucia-Ana PNL DA
286. Varga Vasile PNL DA
287. Vasilică Radu Costin PSD DA
288. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
289. Vladu Iulian PDL DA
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vlădoiu Aurel PSD DA
292. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
293. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
294. Vreme Valerian - DA
295. Vulpescu Ioan PSD DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 septembrie 2020, 4:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro