Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:30 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:30

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 245/2014 privind carnetul de sănătate al copilului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:302 139 70 24 15 14 12 14 14
- voturi pentru (DA):296 139 69 24 15 13 12 13 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:5 - 1 - - 1 - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - Abținere
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel PNL DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Diniță Ion ALDE DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gheorghe Florin - DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PDL DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gurzău Adrian - DA
117. Gust Băloșin Florentin PSD DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Holban Titi PSD DA
121. Hrebenciuc Viorel PSD DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PDL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR Abținere
144. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PDL DA
147. Lupu Mihai PNL DA
148. Manda Iulian Claudiu PSD DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian - DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Mincă Liliana ND DA
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mitrea Miron Tudor PSD DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocanu Vasile PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina ND DA
174. Moisii Constantin PSD DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
177. Movilă Petru - NU
178. Muntean Mircia PSD DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PDL DA
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Necula Cosmin PSD DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL DA
188. Nicolae Alexandri PNL DA
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
191. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
192. Niculescu Dumitru ND DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND DA
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PDL DA
202. Orban Ludovic PNL DA
203. Oros Nechita-Adrian PNL DA
204. Palașcă Viorel PNL DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Paleologu Theodor - DA
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Paul Maria-Andreea PDL DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrea Dorin Silviu PSD DA
211. Petrescu Petre PSD DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popa Radu Mihai PSD DA
217. Popeangă Vasile PSD DA
218. Popescu Dan-Cristian PDL DA
219. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
220. Potor Călin PSD DA
221. Preda Cezar-Florin PDL DA
222. Pușcaș Iacob PSD DA
223. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
224. Răducanu Ion PSD DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo PDL DA
228. Rățoi Neculai PSD DA
229. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
230. Rizea Cristian PSD DA
231. Roman Cristian-Constantin PDL DA
232. Roman Gheorghe PSD DA
233. Roșca Lucreția PSD DA
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
238. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
239. Scarlat George PNL DA
240. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
241. Scutaru Adrian George PNL DA
242. Secară Florin Mihail - DA
243. Sefer Cristian-George ND DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Simedru Dan Coriolan PNL DA
246. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
247. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
248. Solomon Adrian PSD DA
249. Stan Ioan PSD DA
250. Stanciu Anghel PSD DA
251. Stanciu Zisu PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stănescu Alexandru PSD DA
254. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
255. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
256. Stragea Sorin Constantin PSD DA
257. Stroe Radu PNL DA
258. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
259. Surdu Raluca PNL DA
260. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șimon Gheorghe PSD DA
263. Șoptică Costel PNL DA
264. Șova Lucian PSD DA
265. Ștefan Viorel PSD DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
267. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
268. Tararache Mihai - DA
269. Tămâian Ioan PNL DA
270. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
271. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
272. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
273. Teju Sorin PNL DA
274. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
275. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
276. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
277. Tiuch Cătălin PSD DA
278. Tîlvăr Angel PSD DA
279. Toader Mircea-Nicu PDL DA
280. Traicu Rodin PSD DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tudorie Violeta PSD DA
283. Tudose Mihai PSD DA
284. Tușa Adriana Diana - DA
285. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
286. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
287. Udriște Gheorghe PDL DA
288. Ursărescu Dorinel PNL DA
289. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
290. Varga Vasile PNL DA
291. Vasilică Radu Costin PSD DA
292. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
293. Vladu Iulian PDL DA
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Vreme Valerian - DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
302. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 ianuarie 2020, 1:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro