Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 510/2013 pentru completarea articolului 22 din Ordonanța de Urgență a Guvernului nr.34/2009 cu privire la rectificarea bugetară pe anul 2009 și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:323 143 79 25 14 15 15 14 18
- voturi pentru (DA):302 142 78 24 3 15 14 13 13
- voturi împotrivă (NU):15 - 1 - 11 - 1 - 2
- abțineri:4 - - - - - - 1 3
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel - NU
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George - Abținere
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL NU
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel - DA
109. Gerea Andrei Dominic PNL DA
110. Gheorghe Florin - Abținere
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PDL DA
121. Gunia Dragoș-Ionel - Abținere
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gurzău Adrian - DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Hrebenciuc Viorel PSD DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PDL DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu PNL DA
156. Marcu Viorica PNL DA
157. Marian Ion Cristinel ND NU
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian - DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Mincă Liliana ND NU
171. Mircovici Niculae Minoritati NU
172. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
173. Mitrea Manuela PSD DA
174. Mitrea Miron Tudor PSD DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocanu Vasile PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND DA
180. Moisii Constantin PSD DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
183. Movilă Petru - NU
184. Muntean Mircia PSD DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
193. Nichita Cristina PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Alexandri PNL DA
196. Nicolae Florian PSD DA
197. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
198. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
199. Nicolicea Eugen PSD DA
200. Niculescu Dumitru ND NU
201. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara PSD DA
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND NU
208. Ochi Ion PSD DA
209. Oltean Ioan PDL DA
210. Orban Ludovic PNL DA
211. Oros Nechita-Adrian PNL DA
212. Palașcă Viorel PNL DA
213. Paleologu Theodor - DA
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Pardău Dumitru PNL DA
216. Paul Maria-Andreea PDL DA
217. Păun Nicolae Minoritati DA
218. Pârgaru Ion PNL DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petrescu Petre PSD DA
222. Petric Octavian PSD DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL DA
226. Popa Radu Mihai PSD DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PDL -
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Popescu Florin Aurelian - DA
231. Potor Călin PSD DA
232. Preda Cezar-Florin PDL DA
233. Pușcaș Iacob PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo PDL DA
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
241. Reuer Elena-Ramona PNL DA
242. Rizea Cristian PSD DA
243. Roman Cristian-Constantin PDL DA
244. Roman Gheorghe PSD DA
245. Roman Petre PNL DA
246. Roșca Lucreția PSD DA
247. Roșca Mircea PNL DA
248. Rotaru Răzvan ALDE DA
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
251. Săpunaru Nini PNL DA
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL DA
254. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
255. Scutaru Adrian George PNL DA
256. Secară Florin Mihail - DA
257. Sefer Cristian-George ND NU
258. Seres Dénes UDMR DA
259. Simedru Dan Coriolan PNL DA
260. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
261. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
262. Solomon Adrian PSD DA
263. Stan Ioan PSD DA
264. Stan Ion PSD DA
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stoica Mihaela - DA
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Radu PNL DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Surdu Raluca PNL DA
276. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
277. Szabó Ödön UDMR DA
278. Șcheau Ion PSD DA
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL DA
281. Șova Lucian PSD DA
282. Ștefan Viorel PSD DA
283. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
284. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
285. Tararache Mihai - DA
286. Tămâian Ioan PNL DA
287. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
288. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
289. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
290. Teju Sorin PNL DA
291. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
292. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
293. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
294. Tiuch Cătălin PSD DA
295. Tîlvăr Angel PSD DA
296. Toader Mircea-Nicu PDL DA
297. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
298. Traicu Rodin PSD DA
299. Tudorache Daniel PSD DA
300. Tudorie Violeta PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Tușa Adriana Diana - DA
303. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
304. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
305. Udriște Gheorghe PDL DA
306. Uricec Eugen Constantin PSD DA
307. Ursărescu Dorinel PNL DA
308. Vainer Aurel Minoritati DA
309. Varga Lucia-Ana PNL DA
310. Varga Vasile PNL DA
311. Vasilică Radu Costin PSD DA
312. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
313. Vladu Iulian PDL DA
314. Vlase Petru Gabriel PSD DA
315. Vlădoiu Aurel PSD DA
316. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
317. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
318. Vreme Valerian - DA
319. Vulpescu Ioan PSD DA
320. Weber Mihai PSD DA
321. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
322. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
323. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 22:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro