Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 14:14 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 14:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 126/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.108/2013 pentru prorogarea termenului prevăzut la alin.(1) al art.56 din Legea nr.185/2013 privind amplasarea și autorizarea mijloacelor de publicitate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:335 156 75 24 16 17 16 15 16
- voturi pentru (DA):224 155 2 3 4 17 16 15 12
- voturi împotrivă (NU):95 1 71 21 - - - - 2
- abțineri:14 - 1 - 12 - - - 1
- nu au votat:2 - 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - Abținere
26. Blănariu Valentin ND Abținere
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL NU
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL NU
40. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
41. Calotă Florică Ică PNL NU
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
44. Călin Ion PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
46. Cernea Remus-Florinel - NU
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
61. Ciurariu Florin PNL NU
62. Cocei Erland PNL NU
63. Codîrlă Liviu PSD DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Costin Gheorghe PNL NU
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Crăciunescu Grigore PNL NU
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL NU
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion PNL NU
75. Cupșa Ioan PNL NU
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
78. Dascălu Constantin PDL NU
79. Deaconu Mihai ND Abținere
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
82. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL NU
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL NU
89. Dolha Mircea PNL NU
90. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
91. Dolineaschi Andrei PSD DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
93. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
94. Dragomir Gheorghe PNL NU
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL NU
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu PSD NU
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin PNL NU
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel - DA
118. Gerea Andrei Dominic PNL NU
119. Gheorghe Tinel PDL NU
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Giurescu Dinu ALDE DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria PNL NU
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Guran Virgil PNL NU
129. Gurzău Adrian - DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
133. Horga Vasile PNL NU
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Hulea Ioan PSD DA
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Daniel PNL NU
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Ignat Miron Minoritati DA
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL NU
146. Iordache Florin PSD DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
151. Kelemen Hunor UDMR DA
152. Kerekes Károly UDMR DA
153. Kereskényi Gábor UDMR DA
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR DA
156. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lupu Mihai PNL NU
159. Man Mircea PDL NU
160. Manda Iulian Claudiu PSD DA
161. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
162. Manolache Marius PSD DA
163. Manolescu Oana Minoritati DA
164. Marcoci Vlad PSD DA
165. Marcu Viorica PNL NU
166. Marian Ion Cristinel ND Abținere
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Markó Attila-Gabor UDMR DA
169. Marocico Ion Minoritati DA
170. Martin Eduard-Stelian PSD DA
171. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
172. Máté András-Levente UDMR DA
173. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
174. Mazilu Constantin PSD DA
175. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
176. Melinte Ion PSD DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
180. Militaru Lucian PDL NU
181. Mincă Liliana ND Abținere
182. Mircovici Niculae Minoritati DA
183. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
184. Mîrza Gavril PSD DA
185. Mocanu Adrian PSD DA
186. Mocanu Vasile PSD DA
187. Mocioi Niculina ND Abținere
188. Moisii Constantin PSD DA
189. Moldovan Ioan ALDE DA
190. Moldovan Iosif UDMR DA
191. Molnar Zsolt UDMR DA
192. Muntean Mircia PDL NU
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu PSD DA
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Nazare Alexandru PDL NU
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Necula Cosmin PSD DA
199. Negruț Clement - DA
200. Negruț Cornelia ALDE DA
201. Nica Dan PSD DA
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicoară Romeo Florin PNL -
205. Nicolae Alexandri PNL NU
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
209. Niculae Aurel - DA
210. Niculescu Dumitru ND Abținere
211. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
212. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
213. Nistor Laurențiu PSD DA
214. Nistor Marioara ND DA
215. Niță Constantin PSD DA
216. Niță Emil PSD DA
217. Nosa Iuliu PSD DA
218. Ochi Ion PSD DA
219. Orban Ludovic PNL NU
220. Oros Nechita-Adrian PNL NU
221. Palașcă Viorel PNL NU
222. Palăr Ionel PNL NU
223. Paleologu Theodor - DA
224. Pambuccian Varujan Minoritati DA
225. Pană Adriana-Doina PSD DA
226. Păun Nicolae Minoritati DA
227. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
228. Peia Ninel PSD DA
229. Petrea Dorin Silviu PSD DA
230. Petrescu Petre PSD DA
231. Petric Octavian PSD DA
232. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
233. Plumb Rovana PSD DA
234. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
235. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
236. Ponta Victor-Viorel PSD DA
237. Pop Georgian PSD DA
238. Popa Radu Mihai PSD DA
239. Popeangă Vasile PSD DA
240. Popescu Dan-Cristian PDL DA
241. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
242. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
243. Potor Călin PSD DA
244. Preda Cezar-Florin PDL NU
245. Pușcaș Iacob PSD DA
246. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
247. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
248. Rădulescu Constantin PSD DA
249. Rădulescu Romeo PDL NU
250. Rățoi Neculai PSD DA
251. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
252. Reuer Elena-Ramona PNL NU
253. Rizea Cristian PSD DA
254. Roman Cristian-Constantin PDL DA
255. Roman Gheorghe PSD DA
256. Roman Petre PNL DA
257. Roman Victor PSD DA
258. Roșca Lucreția PSD DA
259. Roșca Mircea PNL NU
260. Rotaru Răzvan ALDE DA
261. Sava Andrei-Valentin PSD DA
262. Săpunaru Nini PNL NU
263. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
264. Scarlat George PNL NU
265. Scutaru Adrian George PNL NU
266. Secară Florin Mihail - DA
267. Seres Dénes UDMR DA
268. Simedru Dan Coriolan PNL NU
269. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
270. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
271. Solomon Adrian PSD DA
272. Stan Ioan PSD DA
273. Stan Ion PSD DA
274. Stanciu Anghel PSD DA
275. Stanciu Zisu PSD DA
276. Stancu Ionel Minoritati DA
277. Stativă Irinel Ioan PSD DA
278. Stănescu Alexandru PSD DA
279. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
280. Stragea Sorin Constantin PSD DA
281. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
282. Stroe Radu PNL DA
283. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
284. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
285. Surdu Raluca PNL NU
286. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
287. Szabó Ödön UDMR DA
288. Șcheau Ion PSD DA
289. Șimon Gheorghe PSD DA
290. Șoptică Costel PNL NU
291. Șova Lucian PSD DA
292. Ștefan Viorel PSD DA
293. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
294. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
295. Tabugan Ion PSD DA
296. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
297. Tararache Mihai - -
298. Tămâian Ioan PNL NU
299. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
300. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
301. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
302. Teju Sorin PNL NU
303. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
304. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
305. Tiuch Cătălin PSD DA
306. Tîlvăr Angel PSD DA
307. Toader Mircea-Nicu PDL NU
308. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
309. Tomac Eugen - DA
310. Traicu Rodin PSD DA
311. Tudorache Daniel PSD DA
312. Tudorie Violeta PSD DA
313. Tudose Mihai PSD DA
314. Tușa Adriana Diana - DA
315. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
316. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
317. Udrea Elena Gabriela - DA
318. Udriște Gheorghe PDL NU
319. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
320. Uricec Eugen Constantin PSD DA
321. Vainer Aurel Minoritati DA
322. Varga Lucia-Ana PNL NU
323. Vasilică Radu Costin PSD DA
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
325. Vladu Iulian PDL NU
326. Vlase Petru Gabriel PSD DA
327. Vlădoiu Aurel PSD DA
328. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
329. Vreme Valerian - DA
330. Weber Mihai PSD DA
331. Zaharcu Neviser PSD DA
332. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
333. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
334. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
335. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 20:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro