Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.02.2014 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 4 februarie 2014, ora 12:40

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 403/2013 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.14/2013 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare pentru suportarea de la bugetul de stat a sumelor aferente corecțiilor financiare aplicate pentru abaterile de la conformitatea cu legislația din domeniul achizițiilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:304 131 79 32 19 16 15 9 3
- voturi pentru (DA):249 131 76 - 2 16 15 9 -
- voturi împotrivă (NU):52 - 1 32 17 - - - 2
- abțineri:3 - 2 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boghicevici Claudia PDL NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George ND NU
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL NU
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND NU
74. Dascălu Constantin PDL NU
75. Deaconu Mihai ND NU
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL NU
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu ND DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PDL NU
112. Gheorghe Florin PDL NU
113. Gheorghe Tinel PDL NU
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria PNL DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Gudu Vasile PDL NU
124. Guran Virgil PNL DA
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Holban Titi PNL DA
130. Hrebenciuc Viorel PSD DA
131. Hulea Ioan PSD DA
132. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Iliuță Vasile PDL NU
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu George PDL NU
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Man Mircea PDL NU
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Nicu PNL Abținere
159. Marcu Viorica PNL DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Martin Eduard-Stelian PSD DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian - NU
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Mincă Liliana ND NU
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
176. Mitrea Manuela PSD DA
177. Mitrea Miron Tudor PSD DA
178. Mîrza Gavril PSD DA
179. Mocioi Niculina ND NU
180. Moisii Constantin ND NU
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Moldovan Iosif UDMR DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Muntean Mircia PDL NU
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu PSD DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Nazare Alexandru PDL NU
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
201. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara ND NU
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Oajdea Daniel Vasile ND NU
207. Ochi Ion PSD DA
208. Oltean Ioan PDL NU
209. Oros Nechita-Adrian PNL DA
210. Palașcă Viorel PNL DA
211. Palăr Ionel PNL DA
212. Paleologu Theodor PDL NU
213. Pambuccian Varujan Minoritati DA
214. Pardău Dumitru PNL DA
215. Paul Maria-Andreea PDL NU
216. Păun Nicolae Minoritati DA
217. Pârgaru Ion PNL DA
218. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dan-Cristian PDL NU
227. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
228. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
229. Potor Călin PNL DA
230. Pușcaș Iacob PSD DA
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
233. Rădulescu Constantin PSD DA
234. Rățoi Neculai PSD DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
236. Reuer Elena-Ramona PNL DA
237. Rizea Cristian PSD DA
238. Roman Cristian-Constantin PDL NU
239. Roman Gheorghe PSD DA
240. Roman Ioan Sorin PSD DA
241. Roman Victor PSD DA
242. Roșca Lucreția PSD DA
243. Roșca Mircea PNL DA
244. Rotaru Răzvan ALDE DA
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
247. Scarlat George PNL DA
248. Scutaru Adrian George PNL DA
249. Secară Florin Mihail PDL NU
250. Sefer Cristian-George ND NU
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
253. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
254. Solomon Adrian PSD DA
255. Stan Ioan PSD DA
256. Stan Ion PSD DA
257. Stanciu Zisu PSD DA
258. Stancu Ionel Minoritati DA
259. Stativă Irinel Ioan PSD DA
260. Stănișoară Mihai PNL DA
261. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
262. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
263. Stroe Radu PNL DA
264. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
265. Surdu Raluca PNL DA
266. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
274. Tămâian Ioan PNL DA
275. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
276. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
277. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
278. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
279. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
280. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
281. Tîlvăr Angel PSD DA
282. Toader Mircea-Nicu PDL NU
283. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
284. Traicu Rodin PSD DA
285. Tudorie Violeta PSD DA
286. Tudose Mihai PSD DA
287. Turcan Raluca PDL NU
288. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Udriște Gheorghe PDL NU
291. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
292. Uricec Eugen Constantin PSD DA
293. Ursărescu Dorinel PNL DA
294. Vainer Aurel Minoritati DA
295. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Zaharcu Neviser PSD DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
302. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
304. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 aprilie 2021, 3:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro