Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 218/2013 privind modificarea și completarea articolului 1 din Legea nr.84/2012 privind unele măsuri referitoare la veniturile de natură salarială ale personalului plătit din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:310 129 74 32 26 13 16 12 8
- voturi pentru (DA):284 128 74 31 2 13 16 12 8
- voturi împotrivă (NU):25 - - 1 24 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND NU
36. Caloianu Mario-Ernest ND NU
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND NU
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND DA
56. Coman Gheorghe ALDE DA
57. Comșa Cornel-George ND NU
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL DA
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND NU
72. Dascălu Constantin PDL DA
73. Deaconu Mihai ND NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria ND NU
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
96. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
103. Fenechiu Relu PNL DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu ND DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PDL DA
113. Gheorghe Florin PDL DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria PNL DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Mircea Minoritati DA
125. Gudu Vasile PDL DA
126. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gust Băloșin Florentin PSD DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
132. Holban Titi PNL DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Hulea Ioan ND NU
135. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
137. Iancu Iulian PSD DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL DA
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
151. Kelemen Hunor UDMR DA
152. Kerekes Károly UDMR DA
153. Kereskényi Gábor UDMR DA
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR DA
156. Lubanovici Mircea PDL DA
157. Lupu Mihai PNL DA
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manolache Marius PSD DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Nicu PNL DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marian Ion Cristinel - DA
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR DA
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
168. Máté András-Levente UDMR DA
169. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
170. Melinte Ion PSD DA
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Mihai Aurelian - DA
173. Militaru Lucian PDL DA
174. Mincă Liliana ND NU
175. Mircovici Niculae Minoritati DA
176. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
177. Mitrea Manuela PSD DA
178. Mitrea Miron Tudor PSD DA
179. Mîrza Gavril PSD DA
180. Mocanu Adrian PSD DA
181. Mocioalcă Ion PSD DA
182. Mocioi Niculina ND NU
183. Moisii Constantin ND NU
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Movilă Petru PDL NU
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu ND NU
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicolae Alexandri PNL DA
196. Nicolae Florian PSD DA
197. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
198. Niculae Aurel PNL DA
199. Niculescu Dumitru ND NU
200. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
201. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara ND NU
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Oajdea Daniel Vasile ND NU
207. Ochi Ion PSD DA
208. Orban Ludovic PNL DA
209. Oros Nechita-Adrian PNL DA
210. Palașcă Viorel PNL DA
211. Palăr Ionel PNL DA
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Păun Nicolae Minoritati DA
214. Pârgaru Ion PNL DA
215. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrache Adrian-Alin PSD DA
218. Petrea Dorin Silviu PSD DA
219. Petrescu Petre PSD DA
220. Petric Octavian PSD DA
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popa Radu Mihai PSD DA
226. Popeangă Vasile PSD DA
227. Popescu Dan-Cristian PDL DA
228. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
229. Preda Cezar-Florin PDL DA
230. Pușcaș Iacob - DA
231. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
232. Răducanu Ion PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rădulescu Romeo PDL DA
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
238. Reuer Elena-Ramona PNL DA
239. Roman Cristian-Constantin PDL DA
240. Roman Gheorghe PSD DA
241. Roman Petre PNL DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Rotaru Răzvan ALDE DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL DA
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
248. Scutaru Adrian George PNL DA
249. Secară Florin Mihail PDL DA
250. Sefer Cristian-George ND NU
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stan Ioan PSD DA
255. Stan Ion PSD DA
256. Stanciu Zisu PSD DA
257. Stancu Ionel Minoritati DA
258. Stativă Irinel Ioan PSD DA
259. Stănescu Alexandru PSD DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
262. Stragea Sorin Constantin PSD DA
263. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
264. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șcheau Ion PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
273. Tararache Mihai - DA
274. Tămâian Ioan PNL DA
275. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
276. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
277. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
278. Teju Sorin PNL DA
279. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
280. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
281. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
282. Tiuch Cătălin PSD DA
283. Tîlvăr Angel PSD DA
284. Toader Mircea-Nicu PDL DA
285. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
286. Traicu Rodin PSD DA
287. Tudorie Violeta PSD DA
288. Tudose Mihai PSD -
289. Tușa Adriana Diana - DA
290. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
291. Udrea Elena Gabriela PDL DA
292. Udriște Gheorghe PDL DA
293. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
294. Uricec Eugen Constantin PSD DA
295. Ursărescu Dorinel PNL DA
296. Vainer Aurel Minoritati DA
297. Varga Vasile PNL DA
298. Vasilescu Nicolae PSD DA
299. Vasilică Radu Costin PSD DA
300. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
301. Vladu Iulian PDL DA
302. Vlase Petru Gabriel PSD DA
303. Vlădoiu Aurel PSD DA
304. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
305. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
306. Vulpescu Ioan PSD DA
307. Zaharcu Neviser PSD DA
308. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
310. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 24 august 2019, 14:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro