Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 378/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.94/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.93/2012 privind înființarea, organizarea și funcționarea Autorității de Supraveghere Financiară, precum și pentru modificarea Legii nr.136/1995 privind asigurările și reasigurările în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:308 130 74 29 25 14 15 13 8
- voturi pentru (DA):251 129 73 1 1 12 15 13 7
- voturi împotrivă (NU):53 1 1 28 22 - - - 1
- abțineri:4 - - - 2 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PDL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND NU
36. Caloianu Mario-Ernest ND NU
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Canacheu Costică PDL NU
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND NU
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND NU
56. Coman Gheorghe ALDE DA
57. Comșa Cornel-George ND NU
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL NU
69. Cupă Ion PNL DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND NU
71. Dascălu Constantin PDL NU
72. Deaconu Mihai ND NU
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND NU
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
101. Fenechiu Relu PNL DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Fonta Nuțu ND Abținere
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel PDL DA
111. Gheorghe Tinel PDL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Giurescu Dinu ALDE DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Mircea Minoritati DA
122. Gudu Vasile PDL NU
123. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
124. Guran Virgil PNL DA
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Holban Titi PNL DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hrebenciuc Viorel PSD DA
132. Hulea Ioan ND NU
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL NU
143. Iordache Florin PSD DA
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
149. Kelemen Hunor UDMR DA
150. Kerekes Károly UDMR DA
151. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
152. Khraibani Camelia PSD DA
153. Korodi Attila UDMR DA
154. Lubanovici Mircea PDL NU
155. Lupu Mihai PNL DA
156. Manda Iulian Claudiu PSD DA
157. Manolache Marius PSD DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Nicu PNL DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marian Ion Cristinel - DA
162. Marin Gheorghe PSD DA
163. Markó Attila-Gabor UDMR DA
164. Marocico Ion Minoritati DA
165. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
166. Máté András-Levente UDMR DA
167. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian - DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Militaru Lucian PDL NU
173. Mincă Liliana ND NU
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
176. Mitrea Manuela PSD DA
177. Mitrea Miron Tudor PSD DA
178. Mîrza Gavril PSD DA
179. Mocanu Adrian PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Mocioi Niculina ND NU
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Movilă Petru PDL NU
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu ND NU
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Niculescu Dumitru ND NU
201. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara ND NU
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND NU
208. Ochi Ion PSD DA
209. Orban Ludovic PNL NU
210. Oros Nechita-Adrian PNL DA
211. Palașcă Viorel PNL DA
212. Palăr Ionel PNL DA
213. Pambuccian Varujan Minoritati DA
214. Păun Nicolae Minoritati DA
215. Pârgaru Ion PNL DA
216. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrache Adrian-Alin PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL DA
226. Popa Radu Mihai PSD DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PDL NU
229. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
230. Preda Cezar-Florin PDL NU
231. Pușcaș Iacob - DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rădulescu Romeo PDL NU
237. Rățoi Neculai PSD DA
238. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
239. Reuer Elena-Ramona PNL DA
240. Roman Cristian-Constantin PDL NU
241. Roman Gheorghe PSD DA
242. Roman Petre PNL DA
243. Roman Victor PSD DA
244. Rotaru Răzvan ALDE DA
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL DA
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
248. Scutaru Adrian George PNL DA
249. Secară Florin Mihail PDL NU
250. Sefer Cristian-George ND Abținere
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stan Ioan PSD DA
255. Stan Ion PSD DA
256. Stanciu Zisu PSD DA
257. Stancu Ionel Minoritati DA
258. Stativă Irinel Ioan PSD DA
259. Stănescu Alexandru PSD DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
262. Stragea Sorin Constantin PSD DA
263. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
264. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șcheau Ion PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
273. Tararache Mihai - DA
274. Tămâian Ioan PNL DA
275. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
276. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
277. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
278. Teju Sorin PNL DA
279. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
280. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
281. Tiuch Cătălin PSD DA
282. Tîlvăr Angel PSD DA
283. Toader Mircea-Nicu PDL NU
284. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
285. Traicu Rodin PSD DA
286. Tudorie Violeta PSD DA
287. Tudose Mihai PSD DA
288. Tușa Adriana Diana - NU
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Udrea Elena Gabriela PDL NU
291. Udriște Gheorghe PDL NU
292. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
293. Uricec Eugen Constantin PSD DA
294. Ursărescu Dorinel PNL DA
295. Varga Vasile PNL DA
296. Vasilescu Nicolae PSD DA
297. Vasilică Radu Costin PSD DA
298. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
299. Vladu Iulian PDL NU
300. Vlase Petru Gabriel PSD DA
301. Vlădoiu Aurel PSD DA
302. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
303. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Zaharcu Neviser PSD DA
306. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
307. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
308. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 aprilie 2021, 5:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro