Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.10.2013 > 13:19 Versiunea pentru printare
Marți, 29 octombrie 2013, ora 13:19

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 304/2013 de modificare și completare a articolului 77 din Legea Educației Naționale , nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:329 135 83 34 22 15 15 15 10
- voturi pentru (DA):302 133 82 34 2 12 15 15 9
- voturi împotrivă (NU):21 1 - - 19 - - - 1
- abțineri:5 1 - - 1 3 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Antal István UDMR Abținere
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD Abținere
29. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
30. Blănariu Valentin ND NU
31. Bleotu Vasile PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
35. Boghicevici Claudia PDL DA
36. Bónis István UDMR DA
37. Borbély László UDMR DA
38. Bordeianu Dan PNL DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND NU
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND NU
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Canacheu Costică PDL DA
48. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel - NU
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ALDE DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND NU
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND NU
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND NU
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Comșa Cornel-George ND NU
69. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
70. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND NU
82. Dascălu Constantin PDL DA
83. Deaconu Mihai ND NU
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
105. Dușa Mircea PSD DA
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
112. Fenechiu Relu PNL DA
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Damian ALDE DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Fonta Nuțu ND DA
117. Frăticiu Gheorghe PSD DA
118. Galan Constantin PNL DA
119. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL DA
123. Gheorghe Tinel PDL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grapini Maria ALDE DA
132. Grecea Maria PNL DA
133. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
134. Gudu Vasile PDL DA
135. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gurzău Adrian PDL DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
140. Harbuz Liviu PSD DA
141. Holban Titi PNL DA
142. Horga Vasile PNL DA
143. Hrebenciuc Viorel PSD DA
144. Hulea Ioan ND NU
145. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
146. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
147. Iancu Iulian PSD DA
148. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
149. Ibram Iusein Minoritati DA
150. Ignat Miron Minoritati DA
151. Iliuță Vasile PDL DA
152. Intotero Natalia-Elena PSD DA
153. Ionescu Aurelian ALDE DA
154. Ionescu George PDL DA
155. Iordache Florin PSD DA
156. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
157. Iriza Scarlat PSD DA
158. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
159. Itu Cornel PSD DA
160. Kerekes Károly UDMR DA
161. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
162. Khraibani Camelia PSD DA
163. Korodi Attila UDMR DA
164. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
165. Lubanovici Mircea PDL DA
166. Lupu Mihai PNL DA
167. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
168. Manolache Marius PSD DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marian Ion Cristinel - DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Markó Attila-Gabor UDMR DA
174. Marocico Ion Minoritati DA
175. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
176. Máté András-Levente UDMR DA
177. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
178. Mazilu Constantin PSD NU
179. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
180. Melinte Ion PSD DA
181. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
182. Mihai Aurelian - DA
183. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
184. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
185. Mircovici Niculae Minoritati DA
186. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
187. Mitrea Manuela PSD DA
188. Mitrea Miron Tudor PSD DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocanu Vasile PSD DA
192. Mocioalcă Ion PSD DA
193. Mocioi Niculina ND NU
194. Moisii Constantin ND DA
195. Moldovan Ioan ALDE DA
196. Molnar Zsolt UDMR DA
197. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
198. Movilă Petru PDL DA
199. Munteanu Ioan PSD DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PDL DA
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Negruț Clement - DA
204. Nica Dan PSD DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculae Aurel PNL DA
214. Niculescu Dumitru ND NU
215. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
216. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
217. Nistor Laurențiu PSD DA
218. Nistor Marioara ND NU
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND NU
221. Ochi Ion PSD DA
222. Oros Nechita-Adrian PNL DA
223. Palașcă Viorel PNL DA
224. Palăr Ionel PNL DA
225. Pambuccian Varujan Minoritati DA
226. Pană Adriana-Doina PSD DA
227. Paul Maria-Andreea PDL DA
228. Păun Nicolae Minoritati DA
229. Pârgaru Ion PNL DA
230. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
231. Peia Ninel PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petrescu Petre PSD DA
234. Petric Octavian PSD DA
235. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
236. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
237. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
238. Pop Georgian PSD DA
239. Popa Octavian-Marius PNL DA
240. Popa Radu Mihai PSD DA
241. Popeangă Vasile PSD DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popescu Florin Aurelian PDL DA
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
245. Potor Călin PNL DA
246. Preda Cezar-Florin PDL DA
247. Pușcaș Iacob - DA
248. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
249. Răducanu Ion PSD DA
250. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
251. Rădulescu Constantin PSD DA
252. Rădulescu Romeo PDL DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Rizea Cristian PSD DA
256. Roman Cristian-Constantin PDL DA
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Petre PNL DA
259. Roșca Lucreția PSD DA
260. Roșca Mircea PNL DA
261. Rotaru Răzvan ALDE DA
262. Sava Andrei-Valentin PSD DA
263. Săpunaru Nini PNL DA
264. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
265. Scutaru Adrian George PNL DA
266. Sefer Cristian-George ND NU
267. Seres Dénes UDMR DA
268. Simedru Dan Coriolan PNL DA
269. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
270. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
271. Solomon Adrian PSD DA
272. Stan Ioan PSD DA
273. Stan Ion PSD DA
274. Stanciu Anghel PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stativă Irinel Ioan PSD DA
277. Stănescu Alexandru PSD DA
278. Stănișoară Mihai PNL -
279. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
280. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
281. Stragea Sorin Constantin PSD DA
282. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
283. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
284. Surdu Raluca PNL DA
285. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
286. Szabó Ödön UDMR Abținere
287. Șcheau Ion PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
291. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
292. Tararache Mihai - DA
293. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teju Sorin PNL DA
296. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
297. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Tiuch Cătălin PSD DA
300. Tîlvăr Angel PSD DA
301. Toader Mircea-Nicu PDL DA
302. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
303. Traicu Rodin PSD DA
304. Tudorie Violeta PSD DA
305. Tudose Mihai PSD DA
306. Tușa Adriana Diana - DA
307. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Udrea Elena Gabriela PDL DA
310. Udriște Gheorghe PDL DA
311. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
312. Uricec Eugen Constantin PSD DA
313. Vainer Aurel Minoritati DA
314. Varga Lucia-Ana PNL DA
315. Varga Vasile PNL DA
316. Vasilică Radu Costin PSD DA
317. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
318. Vladu Iulian PDL DA
319. Vlădoiu Aurel PSD DA
320. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
321. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
322. Vreme Valerian - DA
323. Vulpescu Ioan PSD DA
324. Weber Mihai PSD DA
325. Zaharcu Neviser PSD DA
326. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
327. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
328. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
329. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 11 aprilie 2021, 14:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro