Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2013 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2013, ora 12:57

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 221/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.142/1998 privind acordarea tichetelor de masă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:296 117 77 38 20 13 12 11 8
- voturi pentru (DA):252 116 77 - 17 11 12 11 8
- voturi împotrivă (NU):3 - - - 3 - - - -
- abțineri:41 1 - 38 - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
29. Boghicevici Claudia PDL Abținere
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND NU
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND NU
61. Coman Gheorghe ALDE DA
62. Comșa Cornel-George ND DA
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL Abținere
72. Cupă Ion PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dascălu Constantin PDL Abținere
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul PNL DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
98. Fenechiu Relu PNL DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu ND DA
102. Galan Constantin PNL DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel PDL Abținere
107. Gheorghe Florin PDL Abținere
108. Gheorghe Tinel PDL Abținere
109. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grapini Maria ALDE DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Mircea Minoritati DA
117. Gudu Vasile PDL Abținere
118. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PNL DA
124. Horga Vasile PNL DA
125. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Iliuță Vasile PDL Abținere
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PDL Abținere
133. Iordache Florin PSD DA
134. Iriza Scarlat PSD DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR Abținere
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PDL Abținere
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Man Mircea PDL Abținere
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel - DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Martin Eduard-Stelian PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Mihai Aurelian - DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Militaru Lucian PDL Abținere
164. Mincă Liliana ND DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mitrea Miron Tudor PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Mocioi Niculina ND DA
172. Moisii Constantin ND DA
173. Moldovan Ioan ALDE DA
174. Moldovan Iosif UDMR DA
175. Molnar Zsolt UDMR DA
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
177. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
178. Movilă Petru PDL Abținere
179. Muntean Mircia PDL Abținere
180. Munteanu Ioan PSD DA
181. Murgu Neagu ND DA
182. Nazare Alexandru PDL Abținere
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL DA
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
189. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
190. Nicolicea Eugen PSD DA
191. Niculae Aurel PNL DA
192. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Nistor Marioara ND DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PDL Abținere
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Oros Nechita-Adrian PNL DA
201. Palașcă Viorel PNL DA
202. Palăr Ionel PNL DA
203. Paleologu Theodor PDL Abținere
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Pană Adriana-Doina PSD DA
206. Pardău Dumitru PNL DA
207. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
208. Păun Nicolae Minoritati DA
209. Pârgaru Ion PNL DA
210. Petrache Adrian-Alin PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
213. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popa Radu Mihai PSD DA
217. Popeangă Vasile PSD DA
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
220. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
221. Pușcaș Iacob - DA
222. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
223. Răducanu Ion PSD DA
224. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
225. Rădulescu Constantin PSD DA
226. Rădulescu Romeo PDL Abținere
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Rizea Cristian PSD DA
229. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
230. Roman Gheorghe PSD DA
231. Roman Ioan Sorin PSD DA
232. Roman Petre PNL DA
233. Roman Victor PSD DA
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rotaru Răzvan ALDE DA
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
238. Scarlat George PNL DA
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
240. Scutaru Adrian George PNL DA
241. Secară Florin Mihail PDL Abținere
242. Sefer Cristian-George ND DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
245. Smarandache Miron Alexandru ND DA
246. Stan Ioan PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stanciu Zisu PSD DA
249. Stancu Ionel Minoritati DA
250. Stănescu Alexandru PSD DA
251. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
254. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surdu Raluca PNL DA
257. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
258. Szabó Ödön UDMR DA
259. Șcheau Ion - DA
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șoptică Costel PNL DA
262. Șova Lucian PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Tabugan Ion PSD DA
267. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
268. Tararache Mihai - DA
269. Tămâian Ioan PNL DA
270. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
271. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
272. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
273. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
275. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
276. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
277. Traicu Rodin PSD DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tudorie Violeta PSD DA
280. Tudose Mihai PSD DA
281. Turcan Raluca PDL Abținere
282. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
283. Udriște Gheorghe PDL Abținere
284. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel PNL DA
287. Vainer Aurel Minoritati DA
288. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
289. Vladu Iulian PDL Abținere
290. Vlădoiu Aurel PSD DA
291. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
292. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
295. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
296. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 septembrie 2020, 21:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro