Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.09.2013 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 24 septembrie 2013, ora 13:01

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 247/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.78/2013 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.93/2012 privind înființarea, organizarea și funcționarea Autorității de Supraveghere Financiară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:333 133 81 39 22 16 16 14 12
- voturi pentru (DA):257 133 78 1 2 14 16 13 -
- voturi împotrivă (NU):68 - 1 38 20 - - 1 8
- abțineri:7 - 1 - - 2 - - 4
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Berci Vasile PNL -
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin - NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL NU
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel - NU
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND NU
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND NU
64. Coman Gheorghe ALDE DA
65. Comșa Cornel-George ND NU
66. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL NU
76. Cupă Ion PNL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND DA
80. Dascălu Constantin PDL NU
81. Deaconu Mihai ND NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Maria ND NU
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
105. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR DA
111. Fejér László-Ődőn UDMR DA
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Damian ALDE DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Geantă Florian Daniel PDL NU
120. Gerea Andrei Dominic PNL DA
121. Gheorghe Florin PDL NU
122. Gheorghe Tinel PDL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Giurescu Dinu ALDE DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grecea Maria ND DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Gudu Vasile PDL NU
133. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
134. Guran Virgil PNL DA
135. Gurzău Adrian PDL NU
136. Gust Băloșin Florentin PSD DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Harbuz Liviu PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Holban Titi PNL DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hulea Ioan ND NU
143. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
144. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Iliuță Vasile PDL NU
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PDL NU
153. Iordache Florin PSD DA
154. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
155. Iriza Scarlat PSD DA
156. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
157. Itu Cornel PSD DA
158. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Khraibani Camelia PSD DA
162. Korodi Attila UDMR DA
163. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
164. Longher Ghervazen Minoritati DA
165. Lubanovici Mircea PDL NU
166. Lupu Mihai PNL DA
167. Man Mircea PDL NU
168. Manda Iulian Claudiu PSD DA
169. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
170. Manolache Marius PSD DA
171. Manolescu Oana Minoritati DA
172. Marcoci Vlad PSD DA
173. Marcu Nicu PNL DA
174. Marcu Viorica PNL DA
175. Marian Ion Cristinel - NU
176. Marin Gheorghe PSD DA
177. Markó Attila-Gabor UDMR DA
178. Marocico Ion Minoritati DA
179. Martin Eduard-Stelian PSD DA
180. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
181. Máté András-Levente UDMR DA
182. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
183. Melinte Ion PSD DA
184. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
185. Mihai Aurelian - NU
186. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
187. Militaru Lucian PDL NU
188. Mircovici Niculae Minoritati DA
189. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
190. Mitrea Manuela PSD DA
191. Mitrea Miron Tudor PSD DA
192. Mocanu Adrian PSD DA
193. Mocanu Vasile PSD DA
194. Mocioalcă Ion PSD DA
195. Mocioi Niculina ND NU
196. Moisii Constantin ND NU
197. Moldovan Ioan ALDE DA
198. Moldovan Iosif UDMR DA
199. Molnar Zsolt UDMR DA
200. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
201. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
202. Movilă Petru PDL NU
203. Munteanu Ioan PSD DA
204. Murgu Neagu ND NU
205. Nassar Rodica PSD DA
206. Nazare Alexandru PDL NU
207. Neacșu Marian PSD DA
208. Necula Cosmin PSD DA
209. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
210. Nichita Cristina PSD DA
211. Nicoară Romeo Florin PNL DA
212. Nicolae Alexandri PNL DA
213. Nicolae Florian PSD DA
214. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
215. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
216. Nicolicea Eugen PSD DA
217. Niculae Aurel PNL DA
218. Niculescu Dumitru ND NU
219. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
220. Nistor Laurențiu PSD DA
221. Nistor Marioara ND NU
222. Niță Emil PSD DA
223. Nosa Iuliu PSD DA
224. Ochi Ion PSD DA
225. Orban Ludovic PNL NU
226. Oros Nechita-Adrian PNL DA
227. Palașcă Viorel PNL DA
228. Palăr Ionel PNL DA
229. Pambuccian Varujan Minoritati DA
230. Pardău Dumitru PNL DA
231. Păun Nicolae Minoritati DA
232. Pârgaru Ion PNL DA
233. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
234. Petrache Adrian-Alin PSD DA
235. Petrescu Petre PSD DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
238. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
239. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
240. Pop Georgian PSD DA
241. Popa Radu Mihai PSD DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popescu Florin Aurelian PDL NU
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
245. Preda Cezar-Florin PDL DA
246. Pușcaș Iacob - NU
247. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
248. Răducanu Ion PSD DA
249. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
250. Rădulescu Constantin PSD DA
251. Rădulescu Romeo PDL NU
252. Rățoi Neculai PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Rizea Cristian PSD DA
256. Roman Cristian-Constantin PDL NU
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Ioan Sorin PSD DA
259. Roman Victor PSD DA
260. Roșca Lucreția PSD DA
261. Roșca Mircea PNL DA
262. Rotaru Răzvan ALDE NU
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
265. Săpunaru Nini PNL DA
266. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
267. Scarlat George PNL DA
268. Scutaru Adrian George PNL DA
269. Secară Florin Mihail PDL NU
270. Sefer Cristian-George ND NU
271. Seres Dénes UDMR DA
272. Simedru Dan Coriolan PNL DA
273. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
274. Solomon Adrian PSD DA
275. Stan Ion PSD DA
276. Stanciu Anghel PSD DA
277. Stanciu Zisu PSD DA
278. Stancu Ionel Minoritati DA
279. Stativă Irinel Ioan PSD DA
280. Stănescu Alexandru PSD DA
281. Stănișoară Mihai PNL DA
282. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
283. Stoica Mihaela - Abținere
284. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
285. Stragea Sorin Constantin PSD DA
286. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
287. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
288. Surdu Raluca PNL DA
289. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
290. Szabó Ödön UDMR Abținere
291. Șcheau Ion - NU
292. Șimon Gheorghe PSD DA
293. Șoptică Costel PNL DA
294. Șova Lucian PSD DA
295. Ștefan Viorel PSD DA
296. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
297. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
298. Tabugan Ion PSD DA
299. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
300. Tămâian Ioan PNL DA
301. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
302. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
303. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
304. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
305. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
306. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
307. Tiuch Cătălin PSD DA
308. Tîlvăr Angel PSD DA
309. Toader Mircea-Nicu PDL NU
310. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
311. Traicu Rodin PSD DA
312. Tudorie Violeta PSD DA
313. Tudose Mihai PSD DA
314. Turcan Raluca PDL NU
315. Tușa Adriana Diana - Abținere
316. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
317. Udrea Elena Gabriela PDL NU
318. Udriște Gheorghe PDL NU
319. Uricec Eugen Constantin PSD DA
320. Vainer Aurel Minoritati DA
321. Varga Vasile PNL DA
322. Vasilică Radu Costin PSD DA
323. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
324. Vladu Iulian PDL NU
325. Vlădoiu Aurel PSD DA
326. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
327. Vreme Valerian - Abținere
328. Vulpescu Ioan PSD DA
329. Weber Mihai PSD DA
330. Zaharcu Neviser PSD DA
331. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
333. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 aprilie 2021, 2:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro