Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.09.2013 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 24 septembrie 2013, ora 12:54

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 217/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.52/2011 privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:326 130 78 39 22 17 16 12 12
- voturi pentru (DA):324 130 77 39 22 17 16 12 11
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin - DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen ND DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ALDE DA
64. Comșa Cornel-George ND DA
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion PNL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND DA
79. Dascălu Constantin PDL DA
80. Deaconu Mihai ND DA
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
83. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Mircea PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Dolineaschi Andrei PSD DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
115. Geantă Florian Daniel PDL DA
116. Gerea Andrei Dominic PNL DA
117. Gheorghe Florin PDL DA
118. Gheorghe Tinel PDL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
120. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
121. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
122. Giurescu Dinu ALDE DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria ND DA
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Gudu Vasile PDL DA
129. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
130. Guran Virgil PNL DA
131. Gurzău Adrian PDL DA
132. Gust Băloșin Florentin PSD DA
133. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
134. Harbuz Liviu PSD DA
135. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Hulea Ioan ND DA
138. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
139. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
140. Iancu Iulian PSD DA
141. Iane Daniel PNL DA
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Iliuță Vasile PDL DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu George PDL DA
147. Iordache Florin PSD DA
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
153. Kerekes Károly UDMR DA
154. Kereskényi Gábor UDMR DA
155. Khraibani Camelia PSD DA
156. Korodi Attila UDMR DA
157. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lubanovici Mircea PDL DA
160. Lupu Mihai PNL DA
161. Man Mircea PDL DA
162. Manda Iulian Claudiu PSD DA
163. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
164. Manolache Marius PSD DA
165. Manolescu Oana Minoritati DA
166. Marcoci Vlad PSD DA
167. Marcu Nicu PNL DA
168. Marcu Viorica PNL DA
169. Marian Ion Cristinel - DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Marocico Ion Minoritati DA
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Melinte Ion PSD DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian - DA
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
180. Militaru Lucian PDL DA
181. Mircovici Niculae Minoritati DA
182. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
183. Mitrea Manuela PSD DA
184. Mitrea Miron Tudor PSD DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Adrian PSD DA
187. Mocanu Vasile PSD DA
188. Mocioalcă Ion PSD DA
189. Mocioi Niculina ND DA
190. Moisii Constantin ND DA
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Moldovan Iosif UDMR DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicoară Romeo Florin PNL DA
206. Nicolae Alexandri PNL DA
207. Nicolae Florian PSD DA
208. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
209. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
210. Nicolicea Eugen PSD DA
211. Niculae Aurel PNL DA
212. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
213. Nistor Laurențiu PSD DA
214. Nistor Marioara ND DA
215. Niță Emil PSD DA
216. Nosa Iuliu PSD DA
217. Oros Nechita-Adrian PNL DA
218. Palașcă Viorel PNL DA
219. Palăr Ionel PNL DA
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Pardău Dumitru PNL DA
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Pârgaru Ion PNL DA
224. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
225. Petrache Adrian-Alin PSD DA
226. Petrea Dorin Silviu PSD DA
227. Petrescu Petre PSD DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Radu Mihai PSD DA
234. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
235. Popescu Florin Aurelian PDL DA
236. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
237. Preda Cezar-Florin PDL DA
238. Pușcaș Iacob - DA
239. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo PDL DA
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Rizea Cristian PSD DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL DA
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roman Victor PSD DA
252. Roșca Lucreția PSD DA
253. Roșca Mircea PNL DA
254. Rotaru Răzvan ALDE DA
255. Sava Andrei-Valentin PSD DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
257. Săpunaru Nini PNL DA
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Scarlat George PNL DA
260. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
261. Scutaru Adrian George PNL DA
262. Secară Florin Mihail PDL DA
263. Sefer Cristian-George ND DA
264. Seres Dénes UDMR DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Smarandache Miron Alexandru ND DA
267. Solomon Adrian PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD DA
270. Stanciu Zisu PSD DA
271. Stancu Ionel Minoritati DA
272. Stativă Irinel Ioan PSD DA
273. Stănescu Alexandru PSD DA
274. Stănișoară Mihai PNL DA
275. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
276. Stoica Mihaela - Abținere
277. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
278. Stragea Sorin Constantin PSD DA
279. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
280. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
281. Surdu Raluca PNL DA
282. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
283. Szabó Ödön UDMR DA
284. Șcheau Ion - DA
285. Șimon Gheorghe PSD DA
286. Șoptică Costel PNL DA
287. Șova Lucian PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
291. Tabugan Ion PSD DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
293. Tămâian Ioan PNL DA
294. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
295. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
296. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
297. Teju Sorin PNL DA
298. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
299. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
300. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
301. Tiuch Cătălin PSD DA
302. Tîlvăr Angel PSD DA
303. Toader Mircea-Nicu PDL DA
304. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
305. Traicu Rodin PSD DA
306. Tudorie Violeta PSD DA
307. Tudose Mihai PSD DA
308. Turcan Raluca PDL DA
309. Tușa Adriana Diana - DA
310. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
311. Udrea Elena Gabriela PDL DA
312. Udriște Gheorghe PDL DA
313. Vainer Aurel Minoritati DA
314. Varga Vasile PNL DA
315. Vasilică Radu Costin PSD DA
316. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
317. Vladu Iulian PDL DA
318. Vlădoiu Aurel PSD DA
319. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
320. Vreme Valerian - DA
321. Vulpescu Ioan PSD DA
322. Weber Mihai PSD DA
323. Zaharcu Neviser PSD DA
324. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
325. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
326. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 21:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro