Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2013 > 13:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 septembrie 2013, ora 13:38

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 244/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.66/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.360/2002 privind Statutul polițistului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 130 61 38 23 14 13 13 9
- voturi pentru (DA):281 130 60 36 23 - 13 12 7
- voturi împotrivă (NU):4 - 1 2 - - - 1 -
- abțineri:16 - - - - 14 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR Abținere
10. Anton Marin PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR Abținere
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel - Abținere
41. Chebac Eugen ND DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND DA
56. Coman Gheorghe ALDE DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
63. Culețu Dănuț PDL NU
64. Cupă Ion PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PDL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Diniță Ion ALDE DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
93. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
94. Fenechiu Relu PNL DA
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Fonta Nuțu ND DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Geantă Florian Daniel PDL DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin PDL DA
105. Gheorghe Tinel PDL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Giurescu Dinu ALDE DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grosaru Mircea Minoritati DA
114. Gudu Vasile PDL DA
115. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gurzău Adrian PDL DA
118. Gust Băloșin Florentin PSD DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hrebenciuc Viorel PSD DA
121. Hulea Ioan ND DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PDL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Iriza Scarlat PSD DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Korodi Attila UDMR Abținere
138. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lubanovici Mircea PDL DA
141. Man Mircea PDL DA
142. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
143. Manolache Marius PSD DA
144. Manolescu Oana Minoritati DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marcu Nicu PNL DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
149. Martin Eduard-Stelian PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
151. Máté András-Levente UDMR Abținere
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mazilu Constantin PSD DA
154. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
155. Melinte Ion ND DA
156. Mihai Aurelian - DA
157. Mihăilă Ioan PDL DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PDL DA
161. Mincă Liliana ND DA
162. Mircovici Niculae Minoritati DA
163. Mitrea Manuela PSD DA
164. Mitrea Miron Tudor PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina ND DA
169. Moisii Constantin ND DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR Abținere
172. Molnar Zsolt UDMR Abținere
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru PDL DA
176. Muntean Mircia PDL NU
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PDL DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Necula Cosmin PSD DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
187. Nicolicea Eugen PSD DA
188. Niculae Aurel PNL DA
189. Niculescu Dumitru ND DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara ND DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PDL DA
199. Orban Ludovic PNL NU
200. Oros Nechita-Adrian PNL DA
201. Palașcă Viorel PNL DA
202. Palăr Ionel PNL DA
203. Paleologu Theodor PDL DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Pardău Dumitru PNL DA
206. Păun Nicolae Minoritati DA
207. Pârgaru Ion PNL DA
208. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrea Dorin Silviu PSD DA
211. Petrescu Petre PSD DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
217. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
218. Preda Cezar-Florin PDL DA
219. Pușcaș Iacob - DA
220. Răducanu Ion PSD DA
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
222. Rădulescu Constantin PSD DA
223. Rădulescu Romeo PDL DA
224. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
225. Rizea Cristian PSD DA
226. Roman Cristian-Constantin PDL DA
227. Roman Gheorghe PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Sava Andrei-Valentin PSD DA
230. Săpunaru Nini PNL DA
231. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
232. Scarlat George PNL DA
233. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
234. Secară Florin Mihail PDL DA
235. Sefer Cristian-George ND DA
236. Seres Dénes UDMR Abținere
237. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
238. Smarandache Miron Alexandru ND DA
239. Stan Ioan PSD DA
240. Stan Ion PSD DA
241. Stanciu Anghel PSD DA
242. Stanciu Zisu PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Stănișoară Mihai PNL DA
247. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
248. Stoica Mihaela - Abținere
249. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
253. Surdu Raluca PNL DA
254. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
255. Szabó Ödön UDMR Abținere
256. Șcheau Ion - DA
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
261. Tabugan Ion PSD DA
262. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
263. Tararache Mihai - DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin PNL DA
269. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Toader Mircea-Nicu PDL DA
275. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Tudose Mihai PSD DA
280. Turcan Raluca PDL DA
281. Tușa Adriana Diana - DA
282. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
283. Udriște Gheorghe PDL DA
284. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
285. Ursărescu Dorinel PNL DA
286. Vainer Aurel Minoritati DA
287. Varga Vasile PNL DA
288. Vasilescu Nicolae PSD DA
289. Vasilică Radu Costin PSD DA
290. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
291. Vladu Iulian PDL DA
292. Vlădoiu Aurel PSD DA
293. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
294. Vreme Valerian - DA
295. Vulpescu Ioan PSD DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Zaharcu Neviser PSD DA
298. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
299. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
301. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 septembrie 2020, 9:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro