Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 13:58 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 13:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 339/2010 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.39/2005 privind cinematografia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 127 76 41 30 13 14 11 1
- voturi pentru (DA):308 127 76 39 28 13 13 11 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - 1 2 - - - -
- nu au votat:2 - - 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD DA
46. Chebac Eugen ND DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu ND DA
60. Coman Gheorghe ALDE DA
61. Comșa Cornel-George ND DA
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion PNL DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
80. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu ND DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PDL DA
112. Gheorghe Tinel PDL DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria ND DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Mircea Minoritati DA
121. Gudu Vasile PDL DA
122. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gurzău Adrian PDL DA
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Hellvig Eduard Raul PNL DA
130. Holban Titi PNL DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hrebenciuc Viorel PSD DA
133. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PDL DA
152. Man Mircea PDL DA
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolache Marius PSD DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Martin Eduard-Stelian PSD DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion ND DA
167. Mihai Aurelian ND DA
168. Mincă Liliana ND DA
169. Mircovici Niculae Minoritati -
170. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocanu Vasile PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina ND DA
176. Moisii Constantin ND DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Moldovan Iosif UDMR DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Movilă Petru PDL DA
182. Muntean Mircia PDL DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu ND DA
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Nechita Aurel PSD DA
188. Negruț Clement PDL DA
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
195. Niculae Aurel PNL DA
196. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara ND DA
199. Niță Emil PSD DA
200. Nosa Iuliu PSD DA
201. Oajdea Daniel Vasile ND DA
202. Ochi Ion PSD DA
203. Oltean Ioan PDL DA
204. Orban Ludovic PNL DA
205. Palașcă Viorel PNL DA
206. Palăr Ionel PNL DA
207. Paleologu Theodor PDL DA
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Pardău Dumitru PNL DA
210. Paul Maria-Andreea PDL DA
211. Păun Nicolae Minoritati DA
212. Pârgaru Ion PNL DA
213. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrache Adrian-Alin PSD DA
216. Petrea Dorin Silviu PSD DA
217. Petric Octavian PSD DA
218. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL DA
222. Popeangă Vasile PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian PDL DA
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
226. Potor Călin PNL DA
227. Preda Cezar-Florin PDL DA
228. Pușcaș Iacob ND DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
232. Rădulescu Constantin PSD DA
233. Rădulescu Romeo PDL DA
234. Rățoi Neculai PSD DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
236. Reuer Elena-Ramona PNL DA
237. Rizea Cristian PSD DA
238. Roman Cristian-Constantin PDL DA
239. Roman Gheorghe PSD DA
240. Roman Ioan Sorin PSD DA
241. Roman Petre PNL DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Roșca Lucreția PSD DA
244. Rotaru Răzvan ND Abținere
245. Rusu Valentin PNL DA
246. Sava Andrei-Valentin PSD DA
247. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
248. Săpunaru Nini PNL DA
249. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
250. Scarlat George PNL DA
251. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
252. Scutaru Adrian George PNL DA
253. Secară Florin Mihail PDL DA
254. Sefer Cristian-George ND DA
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
257. Smarandache Miron Alexandru ND DA
258. Solomon Adrian PSD DA
259. Stan Ion PSD DA
260. Stanciu Anghel PSD DA
261. Stanciu Zisu PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stativă Irinel Ioan PSD DA
264. Stănescu Alexandru PSD DA
265. Stănișoară Mihai PNL DA
266. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
267. Stoica Mihaela - DA
268. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
269. Stragea Sorin Constantin PSD DA
270. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
271. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
272. Surdu Raluca PNL DA
273. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
274. Szabó Ödön UDMR DA
275. Șcheau Ion ND DA
276. Șoptică Costel PNL DA
277. Șova Lucian PSD DA
278. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
279. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
280. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
281. Tămâian Ioan PNL DA
282. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
283. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
284. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
285. Teju Sorin PNL DA
286. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
287. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
288. Tiuch Cătălin PSD DA
289. Toader Mircea-Nicu PDL DA
290. Traicu Rodin PSD DA
291. Tudorie Violeta PSD DA
292. Tudose Mihai PSD DA
293. Turcan Raluca PDL -
294. Udrea Elena Gabriela PDL DA
295. Udriște Gheorghe PDL DA
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Ursărescu Dorinel PNL DA
298. Vainer Aurel Minoritati DA
299. Vasilescu Nicolae PSD DA
300. Vasilică Radu Costin PSD DA
301. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
302. Vladu Iulian PDL DA
303. Vlase Petru Gabriel PSD DA
304. Vlădoiu Aurel PSD DA
305. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
306. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
307. Vulpescu Ioan PSD DA
308. Weber Mihai PSD DA
309. Zaharcu Neviser PSD DA
310. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
311. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
313. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 9 iulie 2020, 18:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro